Friday, September 29, 2023
HomeGenelE fùndít! BBV ne káos tòtal, Luizí dhe Olta bejne námin, gjíthe...

E fùndít! BBV ne káos tòtal, Luizí dhe Olta bejne námin, gjíthe shtepia mbán frymen

Luizí dhe Olta kanë biseduar së báshkù në lavanderi. Olta ka thënë se është prèkur nga fjalët që Luizí ka thënë për të në dhomën e rrëfimit dhe jo vetëm.

Teksa ka folur me Luizín, Olta është përlòtur. Luizí i ka kèrkuar fálje dhe është shprèhur se ai nuk donte ta bènte të ndihej kèq ose ta ùlte.

Ai i kèrkoi të mòs ndihej kèq nga fjalët që ata i pèrdorin në lojë. Luizí shtoi se nuk ndihèt mirë dhe nuk ka kënaqësi nëse ajo ose díkush tjetër qán.

- Advertisement -

Pjesë nga biseda: Olta: Jam lènduar shumë nga fjalët që ke thënë ti mbrëmë edhe në prime edhe në dhomën e rrëfimit.Luizí: Dëgjo unë nuk është se nuk e besoj se ti nuk je kùjdèsur sínqerisht për mua, por mënyra sesi e ktheve lojën dùke u mùnduar të sùlmòsh Kiarën, kjo nuk më pëlqeu. Kur unë jam në atë gjèndje nuk kam nèvojë për asnjeri.

Olta: po unë jam lènduar vërtet shumë. Nëse kjo do kishte ndòdhùr në fíllim, nuk do isha mërzítur fare, por tani jam e ngarkuar dhe jam më vùlnerabël.

Luizí. Nëse t’i je lènduar për ato që unë thashë, për herë të parë në këtë lojë po të kèrkoj fálje nëse të kam lènduar dje, por kuptoje që du me lujt. Du t’i shkòj ksáj loje deri në fùnd dhe po lùftoj me mish e me shpirt.

- Advertisement -

Me Oltën jashtë unë nuk kam asgjë. E di se çfarë do të thotë të jesh lárg familjes, lárg djalit. Mos mendo se unë kënaqem se qán ti. Unë do të them prapë shkò qáj në tualet, por nuk kam ndonjë kënaqësi. Jo për ty, por për asnjë. Edhe síkur Qetsori të qájë unë nuk ndihem mirë.

Prandáj doja të mbýllej sa më shpèjt ajo temë dje, se nuk ndihesha mirë me situatën që u kríjua. Nuk është se jam krènar për gjërat që kam bërë, por du me lujt. Kam gabuar dhe do gaboj prapë, por dua të shkòj deri në finale.

Olta: Edhe unë dua të shkòj në finale me ty, me më të fòrtët, por mòs më lèndo kështu. Unë kam nèvojë për ty për të luajtur.Luizí: Në rregùll pra nëse je lènduar të kèrkoj fálje. Se më bërë të ta them 10 herë tani.

Olta: Dëgjo Luizí, ne jemi kùndèrshtarë, do luajmë fòrt, do zíhemi prapë, por unë ty të kam shumë xhan. Hajde të të përqafoj njëcíkë tani.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments