MOS FLINI ENDE!! Moti nese nje “surprize” te FRIKSHME, ja ku do Ndodhe

Sipas páráshíkimeve te Motit nga Sherbimi Meteroelogjík Ushtarak për javën që presim përpárá vendi ynë do të ndíkohèt nga kushte relativisht të qëndrueshme atmòsferíke edhe pse me masa ajrore të ftohta.

Në këtë mënyrë për ditën e Premte moti do te jete shume i ftohte dhe ne ekstrem ne cdo cep te Shqíperise dùke risjelle nje dimer te acárte.

Për ditën e fùndjaves mbi vendin tonë pritet depërtimi i masave ajrore të lagështa me origjínë veriperèndimore.

Moti páráshíkohèt me vranësira mesatare deri të dendura shoqërùar me reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ùlët deri mesatar në formën e shtrëngatave.

Në relievet malore në lindje në lártësitë mbi 1200 metër reshje dèbore.

Për ditën ne vijim moti páráshíkohèt përsëri i qëndrueshëm krýesisht me kthjellime e vranësira kalimtare të cilat në orët e vona të mbrëmjes vijnë përsëri në dendësim.

Leave a Reply