E FUNDIT! Lajmi BòMBE i Vitit…RIKTHEHET ME NE FUND ARBANA

Qëkur moderatorja shumë e dashur për publíkun Arbana Osmani mbèti jashtë “Big Brother”,

të shumta kanë qenë teoritë rreth së ardhmes së sáj në televízíon. Tashmë prèj kohësh, Arbana i është përkushuar biznesit të sáj, dùke u shkëputur hë për hë nga ekrani.

Por dùket se shumë shpèjt, do ta shohim në televízíon, vetëm se këtë herë nën një logo tjetër. Mësohèt se Arbana do të ríkthehèt në ekran ashtu si premtoi, por jo në ekranin e “Top-Channel”, por në atë të “TV Klan”.

Po të njëjtat burime bëjnë me dije se Arbana do të vijojë kárrierën e sáj si moderatore, me një projekt të sáj,

ndërsa nuk dihen detajet e projektit. Gjithashtu me të, edhe Eduart Grishaj do t’i báshkòhèt Arbanës në këtë projekt të ri në “TV Klan”.

Nga ana tjetër, edhe moderatorja Alketa Vejsiu në një rubríkë “pyetje-përgjígje” me ndjèkësit, u shprèh se është e hapur për një projekt me Arbanën dhe po pret idenë e sáj, të cilën do e ndiqte me kënaqësi. T

ë jenë të gjítha këto detaje një konfirmim që tashmë moderatorja Arbana Osmani po “báshkòn forcat” me “TV Klan”?

Teksa Ledioni u ríkthýe në ekran dhe Arbana u konfirmua se nuk do të ishte më pjesë e spektáklit, Big Brother, kanë nisur të dalin në sipërfaqe edhe ínátet e vjetra me koleget. Díkur kolege nën një logo, dùket se dy vajzat paskan pasur disa ínáte,

që ne nuk i kemi ditur. Ishte Luana ajo që postoi e párá një foto ku shkruajti: “Kárma e ka mèrítuar një gëzuar”.

Kaq mjaftoi dhe thashèthemet nisën, dùke menduar që ky është një thùmb për Arbanën. Kujtojmë se párá se “Big Brother 1” të niste, Luana përflitej si një ndër emrat e mùndshëm për ta moderùar këtë format.

Pas suksesit me “Shíko kush Luan”, u dùk síkur Luana u shndèrrua në imazhin íkonë të ekranit, teksa Arbana ishte ende pa një emision pas lindjes së djalit të dytë, si dhe përfùndimit të “Dua të të bëj të lumtur”. Por, gjíthçka u mbýll shpèjt për Luanën,

kur kjo e fùndít kuptoi që në ákt, Arbana ia kishte márrë “Big Brother”. Ishte kjo dhe arsyeja e lárgimit të sáj nga televízíoni ku ishte pjesë që 15 vjèç.

Por tashmë, që historia përsëritet, por personazhèt ndrýshojnë, Luana dùket se ka gjetur momentin që ta “shijojë” këtë gjë.

Tashmë Ledioni është míkprítèsi i “Big Brother”, çfarë nënkupton edhe lárgimin e Arbanës nga ky format, moderatorja ka zgjèdhùr që të írònizojë në rrjètet sòcíale, ndonëse ka preferùar mòs të zbùlojë emra.

Ndërkohë, një tjetër postim në rrjètet sòcíale të Arbanës, është márrë si një íròni për Luanën.

Arbana mendohèt se iu kùndèrpërgjígj nëpërmjet një fotoje ku shkruajti: “A do árríjë profiteroli të mùndë rekordet e tiramisu-së?”.

Ndonëse shumë e kanë interpretuar si një luftë mes një bruneje dhe bjondeje, Arbana vetë e la me kaq. Në prag të nisjes së edicionit të tretë të “Big Brother”, ajo ka preferùar që të lárgohèt nga zhurma mediatíke për të pushuar disa ditë.

Arbana dhe partneri i sáj kanë publíkuar në rrjètet sòcíale, nga vendi me borë ku po pushojnë, dùke zgjèdhùr që mòs të vijojnë më me “Big Brother”, apo me gjíthçka tjetër që lídhèt me këtë format.

E si për ta konfirmuar se mes sáj dhe Luanës nuk ka një luftë të ftohtë, Arbana ka zgjèdhùr që të komentojë në faqen e Marinës.

Leave a Reply