Friday, September 29, 2023
HomeGenelE FUNDIT/ Kjo nuk pritej, nusja e "LUANIT" bie "víktime", ja çfarë...

E FUNDIT/ Kjo nuk pritej, nusja e “LUANIT” bie “víktime”, ja çfarë i ndodhi moj shoqe

Kiara Tito do të ríkthehèt në ekranin e “Top Channel” si moderatore. Pas përfùndimit të “Big Brother Vip Albania”, ajo ka márrë besimin e drejtuesve të këtij televízíoni, për të moderùar një emision përgjatë verës. Ky eshte nje lajm i mire, por se fundmi ajo ka rene dhe “víktime” e nje kurthi qe do ta zbuloni me tej.Burime pranë çiftit bëjnë me dije për “Vip Magazíne” se ajo do të márrë drejtimin e emisionit “Kepi i Tundimeve”, i cili këtë sezon do të vijë i konceptuar ndrýshe. Pas përfùndimit të “Big Brother Vip Albania”, Kiara po jèton dashùrinë e sáj me Luizín, fituesín e edicionit të dytë të këtij programi me të cilin u njoh brènda shtëpisë.

Por dùket se miqësitë që kishte kríjuar brènda shtëpisë janë krisur njëherë e mirë për Kiarën. Efi Dhèdhes ka folur për herë të parë për raportet me Luizín dhe Kiarën pas përfùndimit të “Big Brother Vip Albania”. Në një intervistë në emisionin “Se luan topi” ajo tha se nuk është tákuar me asnjërin prèj tyre, pasi të dy janë të angazhuar, por shtoi se do i lërë të gjíthë kohën e dùhur raportit.

Deklarata e Efit qe krijoi shume zhurme

- Advertisement -

Efi përsëriti edhe njëherë dekláratën se dasma e tyre iu dùk vendim i nxituar pa e njohur njëri tjetrin jashtë izolimit. “E vetmja gjë që thashë është mu dùk dasma shumë herët për dy njerëz që nuk patën mùndësínë ta njohin njëri tjetrin në situata të ndrýshme përveç ‘Big Brother’.Ajo i përket vetëm atyre. Ky është një mendim i imi që doja ta shprèhja dhe ata ta dinin. Me Luizín jemi shumë mirë thjesht nuk kemi pasur mùndësínë të tákohemi por gjërat janë ashtu si i kemi parë, qetë, bukur dhe pa kèqkuptime. As me Kiarën nuk jam tákuar. Njerëzít kanë nèvojë për kohën e tyre.

Jam e lirë t’i jap sa kohë të duan të gjíthëve. Janë të dy të angazhuar”, tha Efi. Mesa dùket “Big Brother Vip Albania” është më drámatík jashtë seç ishte brènda. Ditë pas dite, dëgjojmë deklárata të paprítura nga ish-banorët.

Po Antoneten e mbani mend?

- Advertisement -

Antoneta Koçi, një prèj banoreve, ishte së fùndmi e ftuar në një emision ku shprèhu pakënaqësitë e sáj për Kiara Titon. Ajo tha se edhe pse Kiara është një vajzè e mirë, ndonjëherë mùnd të trègòhèt shumë arrogante dhe mendjemadhe.“Kiara në thelb nuk mendoj se është vajzè e kèqe, thjesht i fluturon mendja shumë shpèjt. Pra, bèhèt mendjemadhe shumë shpèjt. Dhe është arrogante. Mua për shembùll ta them tani më ka ndòdhùr në një nga situatat që kemi qenë me xhirime në “Big Brother” që kundrejt disa personazheve kishte një qasje síkur ishim publík. Nuk kishte atë respektin që dùhèt të kesh për díkë që e njeh. Pavárësisht se në një moment mùnd të kesh shumë popùlláritet, jetës nuk i dihèt asnjëherë.

Në një moment mùnd të jesh më e kèrkuara, në një moment mùnd të jesh e harrùara. As kokën nuk e ktheu për të përshèndètur njeri, thjesht shkòi te dy-tre personat që qëndron gjíthmonë. Mendoj se herë-pas-here sillet në mënyrë të tillë që të pëlqehèt, bèn gjëra që do publíku”, tha Antoneta.Por, edhe vetë Kiara ka zbùluar se me disa nga ish-banorët nuk gëzon më të njëjtin raport dhe këtë gjë nuk e fshèh.

Kurthi qe i kane bere Kiares

Ish-banorja e “Big Brother VIP 2”, Kiara Tito, ka rënë “víktime” e telefonatës “kurth”. Një ditë më parë ajo ka márrë një telefonatë ku u kèrkohèt që të báshkëpùnojë për një revistë me Efi Dhèdhes dhe Olta Gixharin.Moderatorja e njohur përgjígjet prèrë me “jo”, derisa njihèt me pagesën prèj 20 mijë eùrosh, ku ndrýshon mendim dùke thënë se do e diskutojë me menaxherin e sáj. E njëjta ofertë iu komuníkua edhe për opinionisten Zhaklin Lekatari, por në këtë rast párátë nuk e joshën dhe moderatorja ishte e prèrë se nuk ka një báshkëpùnim mes tyre. Më pas Kiarës i zbùlohèt se e gjítha ishte një lojë. Moderatorja e príti me shumë sportivitet.


RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments