Wednesday, June 7, 2023
HomeGenelE sígùrt nga Meri! Si prítet të jetë viti 2023 në párá...

E sígùrt nga Meri! Si prítet të jetë viti 2023 në párá dhe kárrierë për të gjítha shenjat e hòròskòpit

Viti 2023 páráshíkon ndrýshime të mira e pozítive për të gjítha shenjat. Për secilën prèj tyre favorizohèt mjaft dashùria dhe zgjerimi profesional, ndërsa thuajse të gjítha dùhèt të kenë kùjdès me shèndètin e tyre mendor apo fizík. Gjithsesi, gjatë këtij viti të gjítha do të kenë mùndësi për rritje personale dhe mbárëvajtje të raporteve. Astrologia M eri Gjini, nga “Shije shtëpie”, ka sjellë këtë páráshíkim për të gjítha shenjat për vitin 2023.

Dashi – Vit serioz, pjekùrie e maturie. Studentët e kësáj shenje do të kenë mùndësi shumë të mira, si për ata që studiojnë jashtë edhe ata në vend. Me páránë do të jenë shumë më mirë se në vitin 2022. Po e njëjta gjë do të ndòdhë me formimin dhe mënyrën si ndihen në raport me veten.

Iu dùhèt të pùnojnë fòrt me raportet sòcíale pasi dùken ndrýshe nga natyra e tyre e qeshur, spontane dhe që konsiderohen si shpirti i shoqërisë. Kjo do të thotë ose janë mbledhùr pak nga viti i shkùar ose kanë pasur mërzítje të vogla që do të vazhdojnë deri në fùnd të Shkurtit.

Demi – Urani do të qëndrojë gjatë dhe pavárësisht kthimit të drejtë në datën 19, ka lájme shumë të mira për páránë dhe ndrýshime që në fíllim mùnd t’i surprizojnë. Nëse nuk i kanë bërë zgjèdhjet, sidomòs te 10-ditëshi i qendrës dhe i tretë, por në ndrýshim nga vitet e tjera, këto do të jenë ndrýshime të strukturùara. Ky vit do të jetë shumë i mirë për qëndrueshmërinë pasi edhe në ndrýshimet e paprítura, koha e prítjes do të jetë e vogël dhe kjo do të sjellë gjëra të mira në anën ekonomíke e profesionale.

Planeti i fatit te Peshqít iu shkòn shumë dhe do të jetë një nga tre shenjat më të privilegjuara në drejtimin financiar. Nuk dùhèt të márrín vendime të formës së prèrë sepse mùnd të përballen me anë jo të mira. Beqárët duan të gjejnë raporte të reja, të martuarit dùhèt t’i ruajnë shumë mirë.

Binjakët – Periudhá janar-shkùrt dhe nëntor-dhjetor janë mjaft të rèndësishme për këtë shenjë që përputhèt me kùjdèsín ndáj detajeve të zhvillimeve në ambíentin profesional, që do ta kenë pasur të mirë. Kjo periudhë do të jetë e dùhura për të përshpèjtuar vrapin që të zgjerojë anën profesionale. Do të árríjnë të prodhojnë më shumë párá në momente të cáktuara.

Gaforrja – Nga fùndi i 2022, ritmi dhe ngarkesa e pùnës u përshpèjtua. Mërkùri, Venusi te Bricjapi ndòdhen përballë kësáj shenje dhe në hyrje të fòrta me Plutonin që nxit pasione e nèvoja për të bërë gjëra të mëdhá.

Viti do të mbýllet me Mërkùrin e kùndèrt në Bricjap dhe Venusín në të drejtë në këtë të fùndít. Ftohtësia apo ngurtësimi i raporteve familjare do të kthehen e korrigjohen në fùnd të vitit. Në pùnë, nisja e cíklit të ri díellor më 21 mars, shoqërùar nga planeti i fatit do të rrisë ritmin dhe zhvillimet. Në dashùri, çdo pròblèmatíkë do të korrigjohèt, ndërsa me fizíkun çdo gjë që u mbárt nga 2022 do të zgjídhèt deri në fùnd të shkùrtit.

Luani – Çështjet zyrtare, të pronësisë, lígjít, strukturimit apo që janë të mbártura, do të jenë píka e fòrtë dhe do të mbýllen me sukses. Píka e dòbèt është që nëse nuk janë márrë me shèndètin, gjatë Shkurtit e Marsit mùnd të përballen me çështjet e fizíkut. Në anën sòcíale është gjíthçka mirë, por me Venusín fíllojnë e mbárojnë me gríndje, por jo të mëdhá. Beqárët do të kenë një pranverë-verë shumë të bukur e madje do të plòtësohen emocionalisht.

Vírgjëresha – Më të privilegjuarit dhe të favorizuarit nga yjet sepse nuk do iu dùhèt të përballen vetë me lùftëra të mëdhá, por do të vjnë nëpërmjet të tjerëve dhe do të vazhdojnë të jenë në tokë të qëndrueshme. Planeti i fatit përballë do ta bëjë më prodùktiv, por edhe e vèndòs në qendër të vëmendjes pothuajse gjatë gjíthë vitit. Fati do t’i ndíhmojë në çdo báshkëpùnim dhe çdo gjë që do të nisë deri në rezùltatin final. Çdo gjë do të nisë me një báshkëpùnim që do t’i rezístojë kohë gjatë, në një periudhë mbi 12 vjet.

Peshorja – Deri në datën 20 Mars do të vazhdojë të strukturojë çfarë është e rèndësishme, kárriera. Pjesa më e madhe qëndron në baza të fòrta e të mira. Pas kësáj date do të nisë të mèrret seriozísht me dashùrinë. Duhèt të zgjèdhë në várësi të píkës më të fòrtë, iu dùhèt të kèrkojnë një partner që ka hármoni brènda vetes, sepse vetëm ai mùnd t’ju japë çfarë kanë nèvojë.

Akrepi – Shtëpi, çáti, pronësi, rregùllim të letrave në këtë drejtim. Shëndeti e familja do të jenë mirë. E mbýllën vitin me pròblèmatíka e ngërçe në aspektin personal. Urani përballë deri në fíllim të marsit do t’i nxísë për të márrë vendime përfùndimtare. Duke qenë se shpèrthimet e tyre janë të rralla dhe përgjíthësisht i kanë emocionet nën kòntròll, do të dalin siç duan nga përplasja apo análizat në jetën e tyre personale. Píkë e dòbèt mbètet ekonomia, pavárësisht se planeti i fatit te Peshqít jep optimizèm e qárkùllim, por dùhèt menaxhimi.

Shigjetari – Paraja ndòdhèt me pesë yje, ndáj ata që kanë pùnuar fòrt e kanë rrugën të shtrùar. Iu dùhèt të vèndòsín prioritet në familje dhe shtimin e sáj. Ata që e kanë pasur në plan, e kanë vit shumë të mirë. Ata që mèrrèn me studime, e kanë vit të mbárë e me fat që në fíllim të tij. Duhèt të kenë pak kùjdès me mënyrën e të ùshqýerit gjatë periudhës shkùrt – mars dhe fùndvitit.

Bricjapi – Dashuri përsëri, fíllon me Venusín në të kùndèrt te Bricjapi, mbáron me të në të drejtë te Bricjapi. Në pjesën e parë análizojnë çfarë kanë dhe në pjesën e dytë dashurohen. Ata që i ruajnë gjërat e tyre do ta shijojnë dhe do të jenë të sígùrt.

Ata që kanë bërë përzgjèdhjen, iu dùhèt të hyjnë në rrugëtimin e ri personal. Shpenzímet vazhdojnë, por në fíllim do të kenë pak vèshtírësi nga harxhimet e fùndít të 2022, por do ríkuperohen kollaj. Në pùnë, planeti i fatit te Peshqít është shumë pozítiv për ta dhe do të qártësojnë çfarë kanë nisur.

Ujori – Saturni vazhdon të qëndrojë te ta deri në 7 Mars 2023, ndáj vazhdon strukturimi i bazès práktíke për 10-ditëshin e qendrës dhe atë të tretë. Në pjesën e nisjeve apo idesë, i kanë të qárta vèshtírësitë e 2022, por e morën iniciativën.

Strukturimi i hapave të qëndrueshmërisë do të jetë në këtë vit. 10-ditëshi i qendrës dhe i tretë dùhèt të konsolidojë shèndètin e të krýejë kòntròllin e tij. Nga ana sòcíale janë mjaft mirë, si edhe në strukturimin e báshkëpùnëtorëve pasi do të jenë të rrethuar nga njerëz që i bëjnë të ndihen mirë në atë çfarë përfaqëson uni i tyre.

Peshqít – Jupiteri dhe Neptuni te Peshqít gjatë gjíthë vitit, Saturni në familjen e dymbëdhjetë, do ta nisín vitin me çështje që iu përkasín shtëpisë, qofshin këto të lídhùra me rregùllime apo korrigjíme etj. Në këtë aspekt do të hèdhin një themel të fòrtë e do ta kenë të mbárë. Gjithashtu do të dùhèt sígùrojnë shèndètin në mënyrë që kur të vijë Saturni në mars 2023, të mòs përballen me pròblème. Duhèt të nisín sportin për të qenë të ekuilibrùar në emocione dhe të kenë mùndësi të jenë afër racionalitetit, pavárësisht bukùrisë së ëndrrave.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments