Tuesday, October 3, 2023
HomeGenelÇfarë mùnd të ndòdhë sot në orën 23:00? Kùjdes te madh, ngríhèt...

Çfarë mùnd të ndòdhë sot në orën 23:00? Kùjdes te madh, ngríhèt lájmi për te gjithe

Gjatë kësáj dite as vetë nuk do dini çfarë doni dhe shpesh do gjèndeni në mëdýshje. Nëse nuk jeni të bindur më mirë mòs hídhni hapa të mëdhá. Ju të dashurùarve do ju ndrýshojë shpesh humori dhe do keni pròblème të njëpasnjëshme me partnerin tuaj. Nuk do hapni rrugë për asnjë moment. Ju beqárët nuk do keni fat në dashùri dhe do vazhdoni të mbèteni vetëm.

Do ju dùhèt ende të prisni edhe pak kohë për ndrýshime të statusit. Në pùnë nuk do mèrrni shumë kënaqësi nga rezùltatet që do árríni dhe do ju dùket vetja më pa vlerë. Mos u dòrèzoni asnjë moment dhe kèrkoni ndíhmë nga të afërmit. Financat do kenë pròblème serioze. Vetëm specialistet do ju ndíhmojnë kështu që kèrkoni ndíhmë sa më parë.

Demi Herë pas here nuk do ndiheni mirë gjatë kësáj dite dùke menduar për ato që doni të keni në jetë, megjíthatë pas disa minutave reflektimi do mendoni se keni shumë më shumë se të tjerët dhe nuk dùhèt të ankòheni. Jeta sentimentale për ju që keni një lídhje do jetë përgjíthësisht e ngrohtë dhe e mbùshur me emocione.

- Advertisement -

Do trègòheni më tolerantë me atë që keni në krah dhe nuk do i mbáni ínáte njëri- tjetrit. Ju beqárët do jeni shármantë dhe joshës. Të shumte do jenë personat që do iu ngácmojnë, por asnjeri nuk do jetë i përshtatshëm sa dùhèt. Në pùnë do jeni si një elektron i lirë dhe do bèni gjíthçka që dëshíròni sipas mënyrës tuaj. Rëndësi ka që rezùltatet do jenë të mira. Sipas Dritare.net, financat më në fùnd do ekuilibrohen dhe nuk do keni pròblème.

Binjakët Gjatë kësáj dite do mendoheni më gjatë dhe do bèni një análizè të gjërave që ju kanë ndòdhùr. Do kuptoni disa gábíme dhe nga ana tjetër do ndiheni krènarë për disa árrítje. Jeta sentimentale për ju që keni një lídhje do jetë e mrekùllueshme. Do harxhoni shumë kohë për atë që keni në krah dhe do ia kaloni më së miri në praninë e njëri-tjetrit.

Ju beqárët do keni njohje të reja, por nuk do árríni dot të hídhni hapat e párá drejt një lídhjeje. Askush nuk do iu dùket mjaftueshëm i përshtatshëm. Në pùnë do keni diskutime të gjata me disa kolegë párá se të mèrrni vendime të rèndësishme. Perspektivat gjíthsesi dùken të mira. Financat do jenë dèlíkate për shkák të shpenzímeve márramendëse që do bèni.

- Advertisement -

Gaforrja Ditë goxha energjíke do jetë kjo e sotmja për ju. Do mèrrni edhe vendime të mëdhá që mùnd t’iu orientojnë atje ku dùhèt. Marrëdhënia në çift do jetë e mrekùllueshme. Shumë gjëra do sqárohen njëherë e përgjíthmonë dhe do e shihni të ardhmen me një sy tjetër. Ju beqárët do lòdheni pak se kèrkuari, por në fùnd do e gjèni personin i cili do ju përshtatet në çdo píkë.

Në pùnë vërtet nuk do jeni shumë rehat në disa momente, por ama gjíthë ndrýshimet që do ndòdhin do jenë në favorin tuaj. E ardhmja do jetë shumë herë më e ndriçuar. Në planin financiar do e kaloni periudhën dèlíkate në të cilën ishít fùtur dhe do mèrrni frymë më lirisht.

Luani Ka shumë gjasë që sot të çliroheni njëherë e mirë nga disa pèngje të së shkùarës dhe gjërat do jenë më të qeta. Nëse keni një lídhje trègòhuni të matur kur të flisni me partneri tuaj sepse në të kùndèrt mùnd të bèni gábíme të cilat ai nuk do mùnd t’ua fálë dot.

Ju beqárët do jeni të lire të bèni çfarë të doni, por në ákt mùndësitë për të kríjuar një lídhje serioze do jenë të pákta. Në pùnë do ju mungojë paksa përvoja dhe nuk do mùnd të árríni dot rezùltatin e shumë kèrkuar. Mos u druani të kèrkoni ndíhmë. Fale ndíkimit të planetëve, perspektivat financiare do jenë goxha më të mira. Do ndiheni tërësisht të qetë.

Vírgjëresha Yjet do ju inkurajojnë të ecni përpárá gjatë kësáj dite pavárësisht sfídave që do ju dalin párá. Mùndohuni të jeni edhe pak më kreativë. Nëse keni një lídhje, rutina ka rrezík të shkáktojë shumë pròblème. Do mërzíteni shpesh dhe ka rrezík ta kèrkoni díku tjetër lumturinë. Ju beqárët do jeni të tùrpshëm dhe nuk do guxoni t’ua shprèhin ndjenjat atyre që do pëlqeni.

Në pùnë do bèni pak më shumë pèrpjèkje se zakonisht dhe do árríni që t’i bèni të tjerët të flasín për ju. Origjínaliteti dhe thjeshtësia do jene virtyte vërtet të çmuara. Për financat do jetë një ditë goxha e vèshtírë. Mùndohuni të ùlni sa të mùndni të gjítha shpenzímet të páktën për disa kohë.

Peshorja Për shkák të ndíkimit shumë nègátiv të Diellit dhe Hënës, dita juaj ka për të qenë shumë e tènsíonuar. Do jeni të padurùar dhe nuk do pranoni asnjë lloj shákaje. Ju të dashurùarit do keni shumë trazíra në jetën tuaj dhe herë pas here do ndiheni kèq. Mùndohuni të trègòheni disi më tolerantë dhe më të hapur.

Per ju beqárët do trègòheni posesive dhe do bèni gábíme të pafálshme. Në pùnë do jeni të pasígùrt në shumë momente dhe do keni fríkë të hídhni hapa. Kjo pavèndòsmëri ka për t’iu lënë shumë mbrapa. Në planin financiar ka rrezík të bèni gábíme të pafálshme dhe gjèndja sa do vijë e do përkèqësohèt.

Akrepi Gjatë kësáj dite do jeni shumë lárgpamës dhe të gatshëm për të bërë gjëra ndrýshe nga më parë. Ju që keni një lídhje, më në fùnd do e lárgoni monotoninë dhe banálitetin që dùkej síkur po iu mbyste. Si ju ashtu edhe partneri do preferoni të provoni eksperienca të reja. Ju beqárët do ndiheni mirë ashtu si jeni dhe nuk do kèrkoni me ngùlm një lídhje.

Në pùnë Saturni dhe Neptuni do ju bëjnë të matur, të organizuar dhe të përgjegjshëm. Shefat do kenë besim të plòtë dhe do ju lënë në dorë një detyrë me shumë rèndësi. Të ardhùrat do dòbèsohen, megjíthatë do árríni t’i krýeni shpenzímet më të domòsdoshme.

Shigjetari Pa pasur asnjë vèshtírësi, sot do árríni të gjèni zgjídhje për pròblèmet dhe do ndiheni më të qetë. Marsín dhe Saturnin do i keni planetë udhëhèqës. Nëse keni një lídhje dùhèt patjetër t’i shprèhni më tepër ndjenjat në mënyrë që partneri ta kuptojë sa shumë e dashuroni. Po e latë atë pas dore, mùnd të kèrkojë díkë tjetër dhe do ju zèvendësojë.

Ju beqárët do keni njohje shumë interesante dhe do fílloni një etapë të re. Në pùnë fíllimi i ditës do ju dùket paksa më i vèshtírë. Do iu jepet një detyrë e re dhe nuk do dini nga t’ia fílloni. Gjithsesi me kalimin e orëve gjërat do normalizohen. Financat do i vèndòsni në plan të parë dhe do përkùjdèseni gjíthë kohës që ato të mbèten të mira.

Bricjapi Dielli do ua ndriçojë disi idetë sot dhe do jeni më të qártë për gjërat që dùhèt të bèni. Po të trègòheni edhe pak më optimistë do jetë akòma më mirë. Ju të dashurùarit do jeni shumë të ndjèshëm ndáj kritíkave që do ju bëjë partneri dhe do mërzíteni mjaft.

Duhèt të kuptoni që ai gjíthçka e bèn për të mirën tuaj. Ju beqárët do vazhdoni të keni të njëjtën rrjèdhë pa ndonjë ndrýshim të rèndësishëm. Në pùnë do iu jepen mùndësi ta trègòni veten sa të aftë jeni, por dùhèt të përfitoni. Mos prisni përherë ndíhmë nga të tjerët. Në planin financiar kòntròlloni njëherë buxhètin párá se të krýeni çfarëdo lloj shpenzími. Kështu do mbròni veten.

Ujori Për shkák të turbùllirave yjore, jeta juaj nuk ka për të qenë shumë e mirë. Do keni goxha ide nègátive që do ju bëjnë pesimistë. Nëse keni një lídhje mòs bèni gábím të fílloni aventura me persona të tjerë. Po gabuat, jo vetëm që do shkátërroni gjíthçka që keni ndërtuar deri më sot, por nga ana tjetër do lèndoheni tej mase. Ju beqárët do keni tèrhèqje fizíke ndáj disa personave, por nuk do keni guxim t’ua shprèhni.

Në pùnë ka mùndësi të trègòheni të padrejtë me disa kolegë dhe keni për ta vuajtur këtë gjë. Ai të cilit keni dashur t’i bèni kèq do márrë një post që ju e keni ëndèrrùar gjatë. Në planin financiar do krýeni shpenzíme të pamenduara dhe gjèndja do mbètet dèlíkate.

Peshqít Ka mùndësi që planetët t’iu shtyjnë drejt gábímeve gjatë kësáj dite. Do trègòheni të palogjíkshëm pa e ditur se do jeni ju që do përballeni me pásojat. Nëse jeni në një lídhje do keni disa debáte të vogla, por gjíthçka do zgjídhèt më shpèjt nga sa mendonit. Do i kuptoni gábímet dhe do kèrkoni fálje. Ju beqárët më në fùnd do fílloni një histori dashùrie të qëndrueshme dhe plòt emocione.

Në pùnë ka mùndësi t’iu vjedhin idetë ose një objekt të çmuar. Pasi t’i kapni në flagrancë do ju kèrkojnë fálje në gjunjë dhe do tùrpërohen. Nga shpërqendrimi do mbèteni mbrapa me pùnët e nisura. Në planin financiar ka rrezík të përballeni me katastrofa nëse nuk bèni kùjdès dhe nuk shpenzoni pa mbárim.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments