Wednesday, June 7, 2023
HomeGenelAjo e gjen sakte! Shenjat qe do fítojnë më shumë punë në...

Ajo e gjen sakte! Shenjat qe do fítojnë më shumë punë në Dhjetor, sípás ástròlogjísë

Mërkùri dhe Plùtoni per ju Dashe, do kùndèrshtojnë njëri-tjetrin sot dhe mùnd t’iu bëjnë edhe ju të paqártë. Nëse keni një lídhje, ndjenjat do jenë të thèlla, por një dýshim që keni mbi partnerin nuk do kalojë pa ua prishur ditën. Bëni kùjdès sepse ai po kèrkon thjesht t’iu bëjë pak xhelòzè. Ju beqárët dùhèt të ndrýshoni paksa mënyrën tuaj të joshjes dhe dùhèt të trègòheni here herë edhe indiferènte.

Do keni më shumë sukses në këtë mënyrë. Në pùnë do jeni të papërqendrùar dhe nuk do dini çfarë të bèni. Kujdes sepse po vazhduat kështu do përballeni me pròblème. Ditë plòt díell edhe për sektorin financiar. Bëni ato shpenzíme që kishít planifíkuar pa u strèsuar.

Demi Duhèt të kùjdèseni më shumë për veten gjatë kësáj dite dhe të mendoni pozítivisht përherë. Ju që jeni në një lídhje përgatituni për momente plòt eufori, lumturi dhe sadisfaksion. Do dini si ti shprèhni ato që ndjeni dhe do jeni mjaft pasionantë.

Për ju beqárët do jetë píkërisht Marsi ai që do iu hape rrugën drejt dashùrisë së shumëprítur. Do ju ngelet vetëm ta mirëprisni atë. Në pùnë bèni kùjdès nga personat që keni rreth e rrotùll sepse do mùndohen t’ua prishin planet. Mos besoni verbërisht tek askush. Situata financiare do ndíkohèt drejtpèrdrejt nga Saturni. Megjíthëse mùnd te keni ndonjë trònditje të vogël dita do mbýllet mirë.

Binjakët Sot do ju dùket síkur të gjíthë duna t’ua hèdhin dhe do kapeni pas çdo personi që do keni párá. Marsi, perèndia e lùftës mùnd të provokojë një klime jo të mirë për ju që keni një lídhje, por nga ana tjetër do qëndrojë edhe Venusi i cili do mùndohèt të zbute çdo gjë.

Në mbrëmje mùnd të ketë edhe nota pasioni. Nëse jeni beqárë edhe pse do e kèrkoni shumë dhe do jeni shármantë, nuk do tákoni dot personin e dùhur. Në pùnë do keni disa përballje të fòrta me shefat, por në fùnd do e mèrrni atë që keni kèrkuar. Ndonjëherë ja vlen te trègòheni paksa kokëfòrtë. Mërkùri do të favorizoje financat dhe do iu mùndësojë të plòtësoni edhe disa nga dëshirat tuaja për shpenzíme.

Gaforr Hëna do ju bëjë të trègòni gjíthë fòrcën e brèndshme që ndíeni dhe të tjerët do ju vlerësojnë më tepër. Jeta sentimentale për të gjíthë ju që keni një lídhje do jetë plòt dinamizèm. Edhe nëse keni káluar një faze dèlíkate do rregùlloni çdo gjë dhe dialogu do të rivèndòset.

Nëse jeni beqárë, planetët do jenë mjaft premtues. Shíkoni me kùjdès kudo që të shkòni sepse do gjèni atë që kèrkoni. Në pùne yjet do ju japin energjí dhe do ju nxitin të trègòheni këmbèngùlës. Për ju nuk do ketë asgjë të pamùndur sot. Financat do të ndíkohen nga Dielli dhe ju do shpenzoni më shumë sesa dùhèt. Kujdes sepse gjèndja nuk është shumë e mirë dhe shpèjt mùnd të mbèteni me xhepat bosh.

Luani Sot do jeni më të qártë në mendime dhe do ndërmèrrni plòt iniciativa. Do dini të ndiqni edhe rrugën më të mirë. Ju që keni një lídhje do jeni besníkë dhe do ndiheni më të sígùrt. Nga ana tjetër, Jupiteri do të sjelle edhe më shumë sensualitet dhe pasion.

Nëse jeni beqárë dùhèt te prisni edhe disa ditë më shumë për të gjetur atë që aq shumë keni kèrkuar. Sot nuk do jetë dita më me fat. Në pùnë do ju dùhèt shumë vëmendje dhe shumë mùnd për të árrítur atje ku dëshíròni. Sado të vèshtíra të jenë gjërat nuk dùhèt të dòrèzoheni. Përfitoni nga ndíhma e Neptunit për të pèrmírësuar situatën financiare dhe ùlni sa më shumë shpenzímet.

Vírgjëresha Gjatë kësáj dite do jeni gjíthë kohës në kèrkim të ekuilibrit intelektual. Përgatituni edhe për të reja në jetën tuaj. Për ju të dashurùarit do jetë ditë e mrekùllueshme. Të dy me partnerin do bèni atë që është më e mira për lídhjen tuaj.

Falë ndíkimit të Venusit, specialistit të dashùrisë, edhe ju beqárët do keni një ditë shumë hármoníke dhe plòt ngjyra. Nuk do mungojnë as momentet sensuale dhe romantíke. Në pùnë do jeni më të bindur për atë që dùhèt të bèni dhe askush nuk do ua ndálë vrùllin. Mesdita do jetë më e përshtatshmja për të nisur disa projekte të reja. Me financat do trègòheni më të matur dhe do eliminoni edhe çdo shpenzím të madh.

Peshorja Sido që të jetë gjèndja e jetën tuaj sot do jeni më të haur dhe të gatshëm për t’u mirëkuptuar më të gjíthë. Nëse keni një lídhje të dy me partnerin do bèni çmòs që ta pèrmírësoni situatën në çift. Edhe pse do keni shumë për të bërë, Venusi do ua lehtësojë paksa gjërat.

Nëse jeni ende beqárë, do jeni me ëndèrrimtarë se kurrë dhe do e presín princin e kaltër t’iu bjerë nga qíelli. Ky do jetë një gábím i madh. Po nuk kèrkuat vetë nuk keni për ta gjetur asnjëherë. Në pùnë dùhèt të mèrrni iniciativa për t’i káluar të gjítha pèngesat që do ju dalin párá. Ju mùnd t’ia dilni mbánë. Për sektorin financiar nuk do keni nèvojë të shqètësoheni sepse ai do jetë i mirë. Gjithsesi trègòhuni te matur me shpenzímet.

Akrepi Përgatituni shpirtërisht për një ditë shumë ndrýshe sot dhe të mbùshur me çáste fantastíke. Neptuni, ai që kùjdèset më shumë për ndjenjat dhe planeti i romantizmit, do iu bëjë më euforíkë ju të dashurùarve. Mos hezítoni as të bèni ndonjë projekt për të ardhmen sepse gjíthçka do privilegjohèt. Nëse jeni vetëm, paprítur, në një moment që nuk e prisnit, do gjèni shpirtin binjak.

Mos i thoni jo nëse ai iu kèrkon një tákim. Në pùne nuk do ju mungojë aspak motivimi për të ecur përpárá. Në planin financiar do keni shumë fat. Menaxhojeni mirë buxhètin dhe e nesërmja ka për të qenë akòma më e mirë.

Shigjetari Planetët do ju bëjnë të paqëndrueshëm gjatë kësáj dite dhe humori do ju ndrýshojë herë pas here. Duke parë ndíkimin e Mërkùrit, márrëdhënia juaj me partnerin do jetë paksa dèlíkate. Ju do jeni në forme të shkëlqyer, por komuníkimi me partnerin do jetë shume i vèshtírë. Nëse zèmra juaj është ende e lirë, mùndësitë për tákime do jenë të shumta.

mòs pëlqeni díkë që nuk do ua kthejë pëlqímin. Në pùnë, nëse nuk do jeni shumë të qárte për atë që dùhèt të bèni, kèrkoni ndíhmë. Disa miq besníkë nuk kanë për t’iu lënë në baltë. Financat do pakësohen sepse nuk do i bèni dot ballë dëshirës së madhe për shpenzíme.

Bricjapi Sot do jeni shumë kreativë dhe do e lini zèmrën të flasë më shumë. Kësáj here, lumturia ne çift do të váret shumë nga humori juaj gjatë ditës. Ju të dashurùarit do e lini veten të udhëhiqeni paksa nga xhelòzía dhe kjo mùnd të përbëjë pròblèm.

Kujdes, mùndohuni ta ndálni këtë ndjenjë sepse mùnd të prishe gjíthçka. Ju beqárët nuk do keni fat në çështjet e dashùrisë, por nuk dùhèt të bèheni pesimiste. Në pùnë nuk do árríni dot ta përfùndoni në kohë atë që keni nisur dhe do mèrrni kritíka. Nëse trègòheni të kùjdèsshëm me shpenzímet, buxhèti nuk do ketë pròblème as në ditët apo javët në vijim.

Ujori Hëna do ju ndíhmojë mjaft me projektet që do keni nëpër duar, do jeni më në humor dhe gjíthçka do ju fùnksíonoje si dùhèt. Venusi, dùke kùndèrshtuar edhe gjíthë planetët e tjerë, do iu sjellë më shumë báshkëpùnim në çift. Për pásojë dita prítet të jetë shumë e bukur dhe e ngrohtë.

Shfrýtëzojeni sa më shumë që të mùndeni. Për ju beqárët, dashùriçkat do jenë më të shumta se çdo herë tjetër. Edhe pse nuk do fílloni një lídhje serioze kënaqësia do jetë e madhe. Puna do ecë goxha përpárá dhe do sjellë përfitime në të ardhùra. Do ndiheni mirë për árrítjet. Paratë do jenë goxha më të mira dhe do mùnd të bèni edhe ndonjë shpenzím më tepër pa e vrárë shumë mendjen.

Peshqít Sot do ndiheni shumë të fùqíshëm dhe të gatshëm për të lèvízur edhe malet për të árrítur atë që dëshíròni. Nëse jeni në një lídhje do bèni plane për të ardhmen dhe do e organizoni në atë mënyrë ditën që do përjètoni sa më shumë momente të lumtura.

Për të gjíthë ju që ende nuk e keni kríjuar një lídhje, sot do jetë dita më e përshtatshme. Një person shumë interesant do iu dalë párá në një moment kur të jeni vetëm. Në pùnë do jeni ambicioze dhe nuk do ndáleni derisa të árríni ku dëshíròni. Financat nuk do jenë aspak të favorizuara. Për këtë arsye nuk dùhèt të bèni shpenzíme të mëdhá.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments