Monday, October 2, 2023
HomeGenelE FUNDIT, Plas skándáli per BBV, trònditese kjo qe po qárkùllon shèshít

E FUNDIT, Plas skándáli per BBV, trònditese kjo qe po qárkùllon shèshít

Është përfolur shumë herë nëse banorët që bèhen pjesë e formateve si Big Brother paguhen por edhe pse në rrjèt qárkùllojnë shifra të ndrýshme, asnjëherë nuk është konfirmuar nëse ka qënë e vërtetë apo jo.

Për këtë, ka dhënë një përgjígje ish-konkurrènti i edicioni të parë të ‘Big Brother VIP Kosova’, këngëtari Bruno Pollògati.

- Advertisement -

Gjatë një interviste në ‘Kanál 10’ në Kosovë, Bruno u shprèh se ai është paguar nga prodùksioni, pasi i la të gjítha angazhimet e tij vetëm për t’u bërë pjesë e formatit.

“Të gjíthë janë paguar, secili mbáj përgjegjësi për veten se çfarë kanë folur por patjetër që paguhemi, unë për vete jam paguar, por besoj të gjíthë banorët janë paguar sepse je artistë dhe ti lë obligimet e tua dhe familje, unë jam mësues muzíke në një kolegj në Tiranë, të gjíthë janë paguar është e vërtetë”, tha Bruno.

- Advertisement -

Kujtojmë që edicionin i parë i ‘Big Brother VIP Kosova’ përfùndoi me 17 mars dhe fituese i sáj i shpall reperi Stresi.

Katër finalistët e tjetër ishin: áktori i njohur i humorit Vedat Bajrami, modèlja Xhùli Nura, áktori Artan Thaçi dhe këngëtarja Mbresa Hajrùllahu.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments