Wednesday, June 7, 2023
HomeGenelDo ju Tròndisë një Thes me Para nga nje Fèmër e afert...

Do ju Tròndisë një Thes me Para nga nje Fèmër e afert me ju/ Ç’prítet tju Víje per 4 dite

Nën ndíkimin e madh të planetëve sot do doni të lèvízni, të zbùloni gjëra të reja dhe të ndërmèrrni sfída. Me pak fjalë do jetë një ditë shumë e veçántë. Nëse keni një lídhje do ndihen të lumtur pranë njëri-tjetrit. Do silleni mjaft mirë dhe nuk do ju mungojë aspak energjía për të provuar gjëra të reja.

Nëse jeni beqárë nuk do keni dëshirë të dëgjoni thashèthemet e të tjerëve dhe do ja shprèhni ndjenjat díkujt. Në pùnë perspektivat do jenë të mira. Do jeni spontanë dhe shumë profesionistë në të njëjtën kohë. Me shpenzímet trègòni sa më shumë kùjdès nëse nuk doni të mbèteni pa párá nëpër xhepa.

Demi Sot dùhèt të mèsoni të bèni zgjèdhje. Marsi do ju nxitë të jeni më lárgpamës, por gjíthsesi do ndiheni të pasígùrt dhe mùnd të hezítoni. Nëse keni një lídhje mëngjesi dhe mesdita do jenë të mbùshura me divergjènca të njëpasnjëshme, pjesa më ë madhe të shkáktuara nga disa të ashtuquajtur ‘’miq’’.

Merrni në dorë frènat dhe vèndòsíni píkat mbi ‘’i’’. Ju beqárët edhe do josheni nga díkush edhe nuk do doni ta hùmbisni lirinë. Do jeni të pavèndòsur. Në pùnë do ju ndíhmojë një familjar për të káluar disa vèshtírësi. Financat nuk do jenë të shkëlqyera, por as katastrofíke.

Binjakët Përfitoni nga talenti që keni në komuníkim për t’u afrùar me të tjerët sot. Nëse keni një lídhje do mèrrni një propozím shumë të rèndësishëm nga partneri të cilin do bèni mirë ta pranoni. Vetëm ashtu lídhja juaj do stabilizohèt dhe do kaloni në një fazè tjetër.

Nëse jeni beqárë shíkojeni edhe njëherë personin që keni tákuar së fùndmi sepse ai ka me të vërtetë vlera të patjetërsueshme. Në pùnë do i zgjídhni që të gjítha pròblèmet. Urani do ju bëjë edhe më të logjíkshëm kështu që do hídhni hapa të rèndësishme. Në planin financiar vèshtírësitë do shtohen sepse do ju kèrkohèt të shlyeni të gjítha bòrxhèt.

Gaforrja Gjatë kësáj dite dùhèt të ndrýshoni patjetër sjelljen për të shmángur sa më shumë pròblèmet. Nëse keni një lídhje dialogu do mbizòtërojë gjíthë kohës. Shprèhni çdo gjë që mendoni pa dorashka madje bèni edhe ndonjë kritíkë pa pasur frík se mòs lindin pròblème.

Po e dëgjuat tjetrin dhe po e mbështètët ai do iu ofrojë botën. Ju beqárët do jeni intelígjèntë dhe do e dini mirë se cilin person të joshni për të pasur një të ardhme të ndritur. Në pùnë do dini gjíthmonë si të veproni dhe si të mbròni interesat tuaja. Në planin financiar do jeni të logjíkshëm dhe menaxhimin do e bèni me seriozítet të madh.

Luani Sot nuk do ju mùndojë për asnjë moment dinamizmi dhe jeta profesionale do jetë më e privilegjuara nga të gjítha. Nëse keni një lídhje do jeni shumë të kùjdèsshëm dhe nuk do kríjoni asnjëherë situata të pakëndshme. Monotoninë dhe rutinën do e mbáni gjíthë kohës lárg márrëdhënies që keni kríjuar.

Ju beqárët do keni dëshira të papërmbájtshme dhe mùnd të nxitoni të hídheni në krahët e díkujt pa e njohur mirë. Në pùnë çdo gjë do márrë një tjetër kuptim. Do hídhni hapat e dùhura kurdoherë dhe të gjíthë do ju márrín si shembùll. Në planin financiar do guxoni shumë, do rrezíkoni, por do ja dilni mbánë.

Vírgjëresha Ditë shumë e kënaqshme ka për të qenë kjo e sotmja. Logjíka dhe maturia do ju shoqërojë gjíthë kohës. Nëse jeni në një lídhje do ja shprèhni edhe më shumë dashùrinë partnerit dhe ai do gëzohèt aq shumë saqë do ua plòtësoje disa dëshira të mëdhá që i keni shprèhur.

Lidhja mes jush do bèhèt edhe më e fòrtë. Nëse jeni beqárët do hídhni hapat e párá drejt një historie që do iu ndrýshojë kuptimin e jetës në tërësi. Nëse në pùnë keni kohë që keni kèrkuar një post të ri apo diçka tjetër, sot do mèrrni përgjígjet e shumëprítura e madje në mënyra që nuk i prisnit. Me shpenzímet do jeni më të rezervuar dhe situata do mbètet e stabilizuar.

Peshorja Ambicia do jete me tepricë gjatë kësáj dite. Do rishíkoni edhe disa projekte që keni bërë më parë dhe do ndreqni gjíthçka. Nëse keni një lídhje do keni një ditë të rèndësishme nëse trègòheni realistë dhe nuk kèrkoni gjëra të pamùndura.

Nëse partneri ju propozon diçka të re për të provuar mòs ja prishni qejfin sepse ai do kèrkojë díkë tjetër shumë shpèjt. Ju beqárët do keni tákime, por personat nuk do ju dùken aq perfektë sa për të fílluar një lídhje. Në pùnë sado të vèshtíra t’iu dùken gjërat nuk do dòrèzoheni asnjë moment. Për fat të kèq financat mùnd të pèsojnë trònditje për shkák të shpenzímeve të konsiderueshme që do krýeni.

Akrepi Marsi dhe Mëruri do jenë aleatët tuaj sot. Dita do jetë e mbùshur me aksion, shpresë dhe rezùltate fantastíke. Nëse jeni në një lídhje nuk do kaloni aspak vèshtírësi, përkundrazí do mèrrèni vesh mjaft mirë me njëri-tjetrin dhe do jeni të gatshëm të bèni edhe sákrífica për të ruajtur márrëdhënien plòt ngjyra. Mbrëmja do jetë momenti më i përshtatur për të shprèhur ndjenjat.

Ju beqárët do jeni disi të ftohtë dhe nuk do pranoni të dilni me çdo person. Në pùnë do kaloni një ditë dinamíke, plòt të reja, me lòdhje, por edhe me kënaqësi. Buxhèti nuk do jetë i shkëlqyer, por as shumë i kèq.

ShigjetariSot do i keni idetë shumë të qárta dhe do flisni sínqerisht me të gjíthë ata që ju rrethojnë, Nëse keni një lídhje nuk do i shmángni dot debátet e vogla, por ato do jenë pa pásoja. Një márrëdhënie është e bukur  píkërisht sepse nuk ka gjíthë kohës qetësi absolute. Ju beqárët do bèni shumë pèrpjèkje sot dhe do árríni të gjèni personin tuaj të ëndrrave.

Në pùnë do fílloni të afroheni me një koleg të ri, por që ka shumë njohuri dhe dhùnti. Ai do iu japë edhe disa ide se si mùnd të zgjídhni disa çështje të mbètura pèzùll. Për financa me të mira mòs e hapni shumë xhepin e shpenzímeve sepse do i vuani gjatë pásojat.

Bricjapi Venusi dhe Mërkùri do iu japin shkëlqím syve tuaj gjatë kësáj dite dhe keni për ta parë sa shumë persona do duan t’iu kenë pranë. Jeta do ju buzèqeshë gjíthë kohës. Nëse jeni në një lídhje do kaloni momente vërtet fantastíke dhe do ju dùket síkur gjíthçka do jetë magjíke.

Zgjídhùni sepse në ákt çdo gjë do jetë realitet. Ju beqárët dùhèt të bèni pak durim deri në mbrëmje sepse atëherë keni për të márrë propozíme. Në pùnë gjerat do ju ecin mirë, por për t’u perfeksionuar do mendoni të bèni një trajnim të ri. Buxhèti do jetë në një gjèndje të shkëlqyer.

Ujori Do jeni shume pozítivë gjatë kësáj dite dhe do doni të ecni përpárá me ritme të shpèjta. Kujdes vetëm mòs ëndèrroni shumë sepse mùnd të lèndoheni. Nëse keni një lídhje do jeni më të vèndòsur për të hèdhùr hapa dhe do keni një vízíon shumë më të qártë për jetën.

Përherë do flisni me të vërteta dhe nuk do lindin konflíkte. Nëse jeni beqárë mòs e hùmbni shpresën për asnjë moment edhe síkur të mèrrni rèfùzíme. Në pùnë shíkojini mirë adresat e email-ve sepse mùnd të keni një surprizè fantastíke. Dyer të tjera do ju hapen në kárrierë. Në planin financiar do gjèni zgjídhjet me të mira për pròblèmet që keni pasur.

PeshqítDo jeni shumë nostalgjíkë sot dhe kjo do ju bëjë të mërzíteni në disa momente. Ju të dashurùarit mùndohuni të mòs izoloheni për asnjë moment sepse partneri do ju lárgohèt pak nga pak dhe përgjíthmonë.  Ai do ketë vërtet nèvojë për ngrohtësínë tuaj dhe për disa fjalë të ngrohta.

Nëse jeni beqárë dùhèt t’i vini kapak së shkùarës për të përfituar nga mùndësitë që jep e ardhmja. Në pùnë do i keni idetë të qárta, por pak mbështètje nga kolegët e besueshëm do ju nxitë të árríni edhe më shumë. Financat do dini si menaxhoni më shumë përkùjdès dhe maturi.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments