Saturday, December 2, 2023
HomeGenelJo vetëm Korçárëve/ Ja kujt shenjave i dèl llòtòja Amríkane këtë vit...

Jo vetëm Korçárëve/ Ja kujt shenjave i dèl llòtòja Amríkane këtë vit kanë FAT të paparë

Asgjë nuk do shkòjë ashtu si ju e kishít menduar sot dhe në shumë momente do jeni të mërzítur. Nuk dùket asnjë fije shprese. Për ju të dashurùarit e sotmja do jetë e mbùshur me konflíkte dhe debáte të fòrta. Nuk do e gjèni dot gjuhën e përbáshkët dhe mùnd të thoni shpesh fjalë të gabuara.

Ju beqárët më në fùnd do fílloni një histori dashùrie romaneske e cila do iu bëjë ta doni edhe më tepër jetën. Në pùnë do keni kòntrádíkta të vazhdueshme si me shefat ashtu edhe me kolegët. Gjendja e financave ka për t’u pèrmírësuar goxha dhe do jeni shumë herë më të qetë.

Demi Çdo gjë që keni dashur do mùnd t’iu realizohèt gjatë kësáj dite. Do mèrrni frymë më lirisht dhe nuk do keni aspak vèshtírësi. Për ju të dashurùarit e sotmja do jetë goxha e favorshme. Do e keni më të lehtë të shprèheni dhe mùnd të mèrrni edhe disa vendime të rèndësishme për të ardhmen.

- Advertisement -

Ju beqárët do keni dashùri me shíkim të parë dhe bota do ju dùket tërësisht ndrýshe. Në pùnë do jeni shumë më të ndërgjegjshëm se më parë dhe do i bèni gjërat me rregùll. Nëse ju bèhen propozíme mendojini me kùjdès. Sipas hòròskòpit, të ardhùrat herë pas here do jenë të trazuara. Pa ndíhmën e të afërmve nuk do árríni dot asgjëkund.

Binjakët Gjatë kësáj dite nuk do kënaqeni me asgjë dhe shpesh do bini në tríshtim të thèllë. Për ju të dashurùarit e sotmja do jetë goxha e vèshtírë. Në shumë momente do zhgènjeheni e do ndiheni kèq nga ato që do ju thotë partneri.

Nëse jeni beqárë, po nuk u treguat të durùar, do bèni disa gábíme që do ua prishin qetësínë. Në pùnë do e shtýni çdo gjë për më vonë dhe mùnd të keni goxha prob leme. Hekùri rrihèt sa është i nxèhtë thitë një shprèhje. Të ardhùrat do pèrmírësohen në mënyrë të mènjèhershme dhe do i shlyeni të gjítha bòrxhèt që keni pasur prèj kohësh.

- Advertisement -

Gaforrja Do jeni shumë të frymëzuar për ta bërë çdo gjë sa më mirë sot dhe keni për t’iu dalë mbánë. Nëse keni një lídhje Venusi do përkùjdèset gjatë gjíthë kohës për jetën tuaj. Çdo moment pranë partnerit do jetë si nëpër ëndrra. Nëse jeni vetëm, serish do jeni pa fat, por nuk do ndiheni kèq pasi në çdo moment miqtë do ju qëndrojnë pranë dhe do iu argëtojnë.

Në pùnë gjërat do realizohen ashtu si i kishít planifíkuar, mòs e vrisni mendjen për asgjë. Disa kolegë do i keni në krah për të fílluar edhe një projekt të ri. Buxhètin do dini si ta menaxhoni gjatë gjíthë kohës dhe jo vetëm që do ju dalin párátë për investime, por do hiqni edhe mënjanë.

Luani Dielli do ju bëjë më të sígùrt në vetvete gjatë kësáj dite dhe do keni më tepër besim që gjërat të normalizohen. Për ju të dashurùarit e sotmja do jetë e mbùshur me lájme të mira dhe me árrítje. Gjate gjíthë kohës do ndiheni për bukùri me partnerin dhe të përmbùshur.

Ju beqárët nuk do keni aspak dëshirë të bèni ndrýshime të mëdhá dhe do i mèrrni gjërat sa më shtrùar. Në pùnë dùhèt të bèni pùshime herë pas here në mënyrë që të mblídhni fòrcat dhe të lùftoni më fòrt më pas. Buxhètin nuk do e mbáni dot të stabilizuar. Do jeni të papërmbájtur me shpenzímet madje edhe për gjëra të kòta.

Vírgjëresha Ditë shumë e këndshme ka për të qenë kjo e sotmja për gjíthë ju. Klima yjore për juve që jeni në një lídhje do jetë goxha e ngrohtë. Do mèrrèni vesh për gjíthçka me njëri-tjetrin dhe buzèqeshja nuk do ju lárgohèt për asnjë moment nga fytyra.

Ju beqárët do keni vetëm mùndësi për flírte kalimtare, asgjë më shumë sesa aq. Në pùnë do jeni të shpërqendrùar dhe mezí do ja dilni t’i përfùndoni detyrat që keni nisur. Shefat do ju kritíkojnë goxha dhe do ndiheni kèq. Në planin financiar situata do jetë e vèshtírë pavárësisht pèrpjèkjeve që ju do bèni për ta stabilizuar gjèndjen.

Peshorja Do ndiheni më të çlirùar gjatë kësáj dite dhe mùnd të bèni gjëra të pamenduara mirë. Për ju të dashurùarit e sotmja prítet të jetë elektrizuese. Në shumë momente do debátoni ashpèr edhe për gjera pa vlerë dhe do bini në mendime të thèlla.

Ju beqárët do keni plòt tákime, por asnjë nga personat nuk do iu tèrhèqë aq shumë sa për të fílluar një lídhje. Në pùnë do bèni gábím nëse do ngùlni këmbë kòt për një gjë që edhe ju e dini se është e gabuar. Keni për t’i prishur shumë pùnë vetes. Sipas hòròskòpit, në planin financiar gjèndja do jetë goxha më e mirë pas gjíthë pèrpjèkjeve dhe masave stríkte që keni márrë.

Akrepi Gjatë kësáj dite do jeni paksa kokëfòrtë dhe do ju dùket síkur keni të drejtë për gjíthçka. Ju të dashurùarit nuk do bèni aspak lëshime dhe do doni që partneri të bëjë ekzáktesisht atë që ju dëshíròni. Ju beqárët dùhèt ta lini veten të lirë dhe dùhèt të përfitoni sa më shumë nga ftesat dhe propozímet që do iu bèhen.

Në pùnë dùhèt të bèni një bilanc të përgjíthshëm në mënyrë që të rregùlloni edhe ndonjë p roblem të vogël. Po i latë gjërat pas dore do keni edhe më tepër p robleme. Në planin financiar dùhèt të bèni shumë kùjdès me sjelljen, pasi çdo hap i gabuar mùnd të sjelle pásoja të rènda për të ardhmen.

Shigjetari Urani dhe Marsi do ju vënë nën prèsion gjatë kësáj dite dhe në shumë momente nuk do jeni të bindur për hapat që dùhèt të hídhni. Ju të dashurùarit do keni disa debáte të vogla me partnerin tuaj, por ato do bëjnë me shumë zhurmë sesa do sjellin p robleme.

Në pasdite gjèndja do jetë më e mirë. Ju beqárët nuk do doni të bèni asnjë ndrýshim në statusín e tyre sepse pranë miqve do përjètoni kënaqësi të paimágjínueshme. Në pùnë do e pèrmírësoni márrëdhënien me kolegët dhe me shefat dhe gjërat do ju ecin më së miri. Po ta kishít bërë më parë këtë gjë do kishít më shumë përfitime. Buxhèti do fíllojë të ketë disa pèrmírësime të vogla të cilat shumë shpèjt do ju lejojnë të bèni investimet e menduara.

Bricjapi Sido që të vijnë gjërat mirë është që sot të mòs mèrrni vendime të nxituara. Për ju të dashurùarit e sotmja do jetë mjaft premtuese. Partneri do ju gjèndet gjatë gjíthë kohës pranë dhe do ua plòtësojë çdo dëshirë që do keni.

Nëse jeni beqárë do mèrrni deklárata të fòrta dashùrie dhe do jeni gati të hídhni hapa të mëdhá. Në pùnë çdo gjë do shkòjë si e kishít menduar. Do jeni të organizuar dhe mjaft të sáktë me gjíthçka. Të ardhùrat do jenë goxha të majme, por për shkák të shpenzímeve të pamenduara gjèndja mùnd të pèsojë trònditje në mbrëmje.

Ujori Gjatë kësáj dite nuk do keni më asnjë dýshim për hapat që dùhèt të hídhni dhe do jeni më të bindur se më parë. Ju të dashurùarit do jeni në humor të shkëlqyer gjatë kësáj dite dhe do ndiheni gati të bèni edhe çmènduri vetëm që ta ndrýshoni statusín.

Çdo dëshirë do ju plòtësohèt. Ju beqárët do keni gjíthashtu fat në dashùri dhe shumë gjëra do ju ndrýshojnë për mirë. Në pùnë do pùnoni fòrt për gjërat që doni të árríni dhe asnjë sfídë nuk do ju trembë. Financat do jenë të mjaftueshme sa për të përmbýllur të gjítha shpenzímet e domòsdoshme. Me një menaxhim më të mirë mùnd të hiqni edhe disa párá mënjanë.

Peshqít Gjatë kësáj dite do jeni me humor të shkëlqyer dhe do argumentoni çdo gjë që do bèni. Të gjítha sákríficat që keni bërë ju të dashurùarit kohët e fùndít për të mirën e jetës sentimentale, do japin rezùltatet e dùhura. Kënaqësitë dhe emocionet do jenë të njëpasnjëshme.

Ju beqárët mùnd të keni dashùri me shíkim të parë më shpèjt nga sa e kishin imágjínuar. Në pùnë nuk keni për të pasur konflíkte me kolegët, përkundrazí një pjesë e tyre do ju mbështesín fòrt për të árrítur atje ku doni. Financat nuk do jenë në gjèndjen më të mirë të mùndshme, por për fat të mirë të afërmit do ju gjènden gjíthë kohës pranë për t’iu mbështètur.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments