Thursday, June 1, 2023
HomeGenelKèto do dálin te sákta, fùndi i Korrikùt i gjèn te pásùr,...

Kèto do dálin te sákta, fùndi i Korrikùt i gjèn te pásùr, ja 5 shenjat me fát llùksi

Sa lájm i bùkùr do të ishte të zbùlonim se çfarë dhùrátë të madhe po na rezèrvon fáti ynë, jo vetëm për sot dhe nèsër, por për 30 ditë rrèsht. Ajo që na sjèll gjíthnjë të mirat nga yjet, sot ka thènë se kjo periudhë do të jètë e qètë sepse një fát i kèq lárgòhet, duke ndríçuar mirësi për shumë shenja.

“Korriku i embel mbètet një muaj i ëmbël, ku ju do të dèvíjoni nga një “mál” me pròblème dhe do të fùtèni në një rrùgë ku veç të mira do ju prèsín”, víjon ajo. E pra, kjo është diçka e kèndshme për ta dègjùar, por më sùrprízùesjá do të jetë fákti ç’ka ajo thòtë për dy shenja.

“Mbáni në mènd se deri në fùnd të këtij muaji, gáfòret, shigjetarët dhe binjakët janë në krýe të lístës fátlùme”. Në jetën e tyre do të prítèn jo vetëm ndrýshíme, por edhe arrítje në punë e kárríerë, si edhe ndèrríme në státùs cívíl.

Rèndítja e madhe e shenjave më me fát të këtyre dítëve dhe deri në fùnd të këtij muaji. Ashtu síç u thá më párë, janë shigjetarët që nuk do të ngècín më në asnjë pròjekt, por më në fùnd shíjojnë një trekëndësh të mirë si tek párátë, ndjènjat dhe një trùp shumë i fòrtë.

Ujorët janë një shenjë që nuk do të mùngòjnë kùrrë në listën e një fáti që nuk i bráktís kurrë dhe për 3 ditë rrèsht dùhet të prèsín një lájm nga jashtë.

Pèshorèt, i jápín lámtùmírën një punë që po u mèrrte “shpírtin” dhe tashmë shíjojnë disa pushime qèjfi, sepse në fùnd të kòrrikut, do të jènë gáti për një òfèrtë sfídùèse.

Akrepat janë ajo shenjë që stábílizòhen shumë tek fínáncát dhe tek çèshtjet e ndjènjave dhe të mirave në fámíljen tuaj. Lájmi më i madh për ju është se çlíròheni nga sèmùndjèt dhe mùnd të bíní në peshë.

Gáfòre kjo është koha juaj, ndáj nëse nuk bèhèni lídèr i jetës tuaj tani, nuk do bèhèni kùrrë. Një “mál” me fát të mbarë e bègáti po ju prèt ndáj nëse ju jèpen shumë mùndèsi, kápíni të gjítha.

Luanë, kèni prítùr shumë për këtë ditë, por më në fùnd prítja e madhe mbáròn në këtë muaj dhe juve ju bíèn në dorë disa dòkùmènmte që ju jápín mùndèsi të udhëtoni njëherë e mirë jashtë.

Dash i ndèrùar, ti më në fùnd do të márrèsh një lajm të mirë se shumë shpèjt do të bèhèni príndër. Do të kríjòni një fámilje të madhe të shèndètshme dhe nuk do të kíní aspak pròblème.

Bínjakët nga një hënë e re e këtij muaji do të márrín kaq shumë energjí sa ju do të “ndízní” shumë motorët tuaj dhe kjo do t’ju kthèhèt në shumë fítíme sepse çdo gjë që do bèni do të jápë frýte të mëdha.

Pas datës 23 të këtij muaji, Dem i dashùr bèhù gáti të lásh një listë të shumtë me bòrxhè sepse të gjítha shpèrblímet që prísje, do ju jèpèn, Kështu fáti juaj merr kthèsë për mirë dhe nuk ju shfáq më tèláshe.

Peshqít do të márrín 2 dhùrata pas 30 ditësh dhe nëse ju jèni lùtùr për një ëndërr shumë të madhe, mbájèni në mèndje dátën e 28 kòrríkut, sepse ajo do të jètë dita juaj me fát dhe e rèálizímeve të mëdha.

Nuk líhèt asnjëhèrë jáshtë liste vírgjèrèsha e cila dèshíron vetëm një punë që të mòs pèrbállet me tèláshe fínáncíare. E pra, kjo është dhùrata juaj për 30 ditë dhe do të gjèni një punë të re në sèktòrín èkònòmik.

Dhe brícjapèt do të márrín një rrugë të re dhe do të dálin shumë shpèjt nga kjo rùtínë dhe mònòtòni që ju kíshte káplùar. Tashmë ju në 30 ditët që víjnë së pári do të shpèrblèhèni në rrògë dhe së dyti, pushimet i bèni jashtë sívjèt.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments