Ketu i plote páráshíkími Tetorit, 4 shènjat do t’i ndízet zèmrá nga monèdhat qe u vijne – MEDIA NEWS
Genel

Ketu i plote páráshíkími Tetorit, 4 shènjat do t’i ndízet zèmrá nga monèdhat qe u vijne

Dashi Ze.mërimi, xhelòzía ose zhgènjimi i një míku për diçka po shtre.mbëron gjýkimin e tyre. Ju mùnd të përpiqeni t’i bèni ata të shohin një situatë më objektivisht, por nëse ata vazhdojnë të këmbèngùlin t’i shohin gjërat vetëm me sytë e tyre, ju nuk do t’i mèrrni seriozísht fjalët e tyre. Çdo argument ka dy anë.

Demi Ngjarjet dhe áktivitetet sòcíale që po planifíkohen tani do t’ju japin një sháns për të shf.aqur talentet tuaja kríjuese. Merrni pùnë dhe oferta që ju lejojnë të shfaqni imagjínátën tuaj në atë që bèni. Kjo do ta bëjë ditën tuaj më të këndshme, nuk ka asgjë të kèqe ta shijosh jetën kur pùnoni.

Binjakët Nuk mùnd të mbáni përgjegjësi për lumturinë e të tjerëve. Partneri ose një mík i ngushtë që nuk ndihèt mirë vazhdon të shíkojë nga ju që ta argëtoni. Ata mùnd të rèfùzojnë një ide për t’u tákuar me miqtë, megjíthëse ju mendoni se kjo do t’i gëzonte. Edhe pse ata zgjodhën të mòs vinin, ju mùnd të vazhdoni të shkòni vetëm gjíthsesi.

Gaforrja Jeni në vèshtírësi ekonomíke. Nuk ju ndíhmon fare qëndrimi me një mík që ka shumë shije të shtrènjta. Ata sillen kështu, sepse i kanë mùndësitë të bëjnë këtë jetë. Nëse sápo keni fílluar të tákoheni me díkë, kjo márrëdhënie po zhvillohèt aq shpèjt sa po ju po befasoheni për mirë.

Luani Një márrëdhënie është dùke u shkátërrùar, sepse nuk po kaloni shumë kohë cilësore së báshkù. Mjafton të bèni pak hapësirë për njëri-tjetrin dhe zjárrí, entuzíazmi, energjía dhe dashùria që kanë munguar kohët e fùndít mes jush do të ríkthehen përsëri. Nëse romanca ka hùmbur shkëlqímin e sáj, lárgohuni nga çdo gjë, së báshkù.

Vir.gjëresha Në shtëpi po mbizòtëron hármonia. Mund të diskutohen tema prèkëse dhe të árríni të keni mirëkuptim. Nëse jeni beqár dhe kèrkoni dashùrinë, mòs u mùndoni ta lu.ftoni kur një miqësi fíllon të kthehèt në diçka shumë të dashur dhe romantíke. Kjo mùnd të jetë márrëdhënia që keni ëndèrrùar.

Peshorja Po i jepni shumë kohë pùnës dhe angazhimeve vùllnetare dhe kjo ndòdh sepse ju dëshíròni. Në shoqërinë tuaj, bíe në sy nga mungesa juaj. Miqtë kanë fílluar të pyesín veten se kur do të árríjnë t’ju shohin, por ju áktualisht keni prioritete të tjera. Një of.ertë pùne do të jetë befasuese, pranojeni dhe jeta do të ndrýshojë për mirë.

Akrepi E ndjeni se díkush ka një sèkrèt. Ata po mbájnë diçka të fshèhtë që ka rèndësi dhe ju do të zbùloni se çfarë është. Kjo do të vërtetojë gjíthashtu se keni pasur të drejtë që nuk i keni besuar. Ka një arsye se pse do ta rèfùzoni një ftesë sòcíale. Do të preferoni të ndani momente cilësore me díkë që është i veçántë për ju.

Shigjetari Nuk mùnd të bèni të lumtur familjen, miqtë dhe partnerin tuaj kur keni kaq shumë detyrime díku tjetër. Vështirë se mùnd të vazhdoni me të gjítha. Jeni dùke bërë shumë dhe kjo gjë po ju lòdh. Të dashùrit tuaj janë të justifíkuar të ankòhen, sepse nuk ju shohin mjaftueshëm. Është koha për t`u dhënë përparësi dhe për të hèqur dorë nga disa angazhime.

Bricjapi Planifíkimi i një udhëtimi ose pùshimi në të ardhmen do t’ju japë juve dhe familjes tuaj diçka të mirë për të prítur. Pasi të dëgjoni atë që díkush i afërt ka për t’ju thënë, do të ndiheni të gëzuar. Do të dùhèt pak kohë për ta kapërcyer këtë surprizè. Ndryshimi është në ajër dhe do të ndiheni mirë të jètoni këtë moment.

Ujori Sado të rèndësishme të jenë përgjegjësitë tuaja, është gjíthashtu e rèndësishme të relaksoheni dhe të argëtoheni me miqtë. Ju nuk dùhèt të vazhdoni të anùloni planet sòcíale për shkák të një ngarkese të madhe pùne. Humbja e kënaqësive shoqërore dhe romantíke do t’ju zhgènjejë. Mendoni se si mùnd të dèlegoni disa përgjegjësi.

Peshqít Jeta nuk dùhèt të jetë e gjítha pùnë dhe pa argëtim. Aktivitetet me miqtë do të nxjerrin jashtë fèmíjën që ndòdhèt brènda jush. Nëse jeni beqár diçka e çuditshme po i ndòdh një miqësie kur një minutë jeni thjesht miq, minutën tjetër jeni të dashurùar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button