Friday, September 29, 2023
HomeGenelPlani i Luizít po ben rrjètin lemsh, ja si do e cmèndi...

Plani i Luizít po ben rrjètin lemsh, ja si do e cmèndi Olten…árma sèkrete e tij

Aktori Tan Brahimi dùket se po thur plane me Luiz Ejllin për të manipùluar Olta Gixharin. Tani dhe Luizí gjatë një bisede në dhomën e gjumit në shtëpinë e Big Brother tha se do të pèrdorë një strategjí për t’iu afrùar Oltës.

Madje Tani tha se e ka menduar se çfarë do t’i thotë Oltës, që lojën do ta fitojë ajo. Ndërkohë Luizí e këshillon që të afrohèt me Oltën përmes Armaldos.

Tani: Do t’i them që këtë Big Brother e fiton ti, le të hídhèt Luizí përpjetë.Luizí: E ke myt fare.Tani: Do i them e du fòrt, por ka devijuar. Me këto që ka bërë nuk ka shánse.Luizí: Më tha mua “u bë Tani që të më bjerë dhe mua. Nuk pyes unë tha”.

- Advertisement -

Gjatë bisedës me Nitën, Armaldon dhe Tanin, Luizí u shprèh se momenti më píkant i tij në BBV ishte tákimi me babain e Kiarës i cili ishte në një nga spektáklet e mëdhá. Ai u shprèh se ka reflektuar në atë që dùhèt të japin në shoqëri dhe në ekran. Ja cfare shfaqet ne video.

“Më ngeli në mendje që babai u Kiarës më tha ‘çápacùl’. Ka një kategori njerëzísh që tèrhíqen nga epitetet tona, por ne mùnd të bëjmë akòma më mirë. Nuk mùnd tu japim njerëzve ‘material’ me fjalët dhe epitetet tona që baltosín edhe vetë formatin.

Nuk është ndèrrim loje, por i kam bërë thirrje vetes, ki kùjdès si u drejtohesh njerëzve, momentin dhe personin që ke përballë. Ato fjalë që i themi ne, mùnd t’i themi në një mënyre tjetër. Kjo nuk do të thotë se Luizí do të ndrýshojë, madje loja do bèhèt akòma më e ashpèr”.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments