Wednesday, June 7, 2023
HomeGenel“Kjo fèmer ju hèdh mágjí…”/ 5 shènjat që zhdùkin syrin e kèq,...

“Kjo fèmer ju hèdh mágjí…”/ 5 shènjat që zhdùkin syrin e kèq, afrojnè lèkùn e shèndètin

Nëse do të pyesni shumicën e njerëzve se cilin objekt mbajnë me vete për të sjellë sa më shumë fat, ata do të të përgjigjen se kanë dëshirë të afrojnë fatin me anë të një katërfletëshi.

Çfarë është ky objekt? Është thjesht një bimë e përbërë nga 4 gjethe e cila që në kohët e hershme është përdorur për t’ia hapur dyert fatit të mbarë. Njëherë e një kohë mendohej se personi i cili mbante si objekt fatsjellës një katërfletësh, ai person ishte gjithnjë i bekuar si në pásùri, dashuri dhe gjatë gjithë jetës gëzonte një shëndet të mirë.

Për këtë arsye ne sot do t’ju tregojmë per disa ose me sakte 6 shenja te cilat do te kene fatin e madh te le.xojne se si m.und te jete e ardhmja e tyre tani afer.

E ardhmja per Ujorin dhe Demin, Ju do të hídheni nga qejfi kur të mësoni këtë mesazh. Këtë periudhë do të jeni shumë, por shumë të mbështetur nga fati në prosperitetin tuaj.

Kjo do të thotë se nëse ju keni një biznes, puna do të të rritet 10 fish, ndërsa në punën tuaj normale, do të kesh një haber të mirë ose një ngritje në págën tuaj të cilët e kishit shumë të nevojshme në këtë periudhë para festave të vitit të ri. Ky muaj ka për t’iu treguar edhe disa mesazhe shumë të rëndësishme për ju dhe ato janë si më poshtë.

Fati për dashurinë, Duke qenë se po futeni në një moment ku do t’ju burojnë të ardhurat e mira, ju do të keni një mùndësi të artë për të udhëtuar ose për të bërë një surprizë gjigante personit që dashuroni. Kjo do t’ju bekojë për një lidhje më të fòrtë, plot ndjenja të flákta.

Fati për shëndetin, Thonë që lèku nuk e ble dot shëndetin dhe kjo është shumë e vërtetë, por tani që do të sigurosh të ardhura të mira, ti duhet të bësh një kontroll total të shëndetit tuaj, pasi kohët e fùndit dukeni më të lòdhùr se kurrë më parë.

Si të lárgòni syrin e keq? Duke filluar që sot, merrni një gotë bosh dhe brenda saj hídhni ujë të pastër dhe fusni brenda një tufë të vogël me majdanoz. Majdanozin në ujë lèreni gjatë gjithë javës.

E ardhmja per Peshoren dhe Binjaket,  Qíelli për ju që keni keto shenja do të vishet me ngjyra romantike dhe zogjtë do të këndojnë këngët më të bukura për ju! Përse?

Sepse për ju po vjen një periudhë e ëmbël dashurie, ndjenjash të pastra dhe emocionesh të fòrta. Edhe nëse mùnd të jesh e martuar dhe me familje, e gjithë kjo dashuri ë ëmbël do të të hyjë në familje dhe do të të fshíjë çdo plágè dhe dhímbje që ke në shpirt.

Nuk ka gjë më të çmùar se dashuria dhe ajo na mban gjállë dhe na motivon që ta duam jetën më shumë, ndáj ti që do të bekohesh me dashuri, duhet ta falënderosh Universin për gjithë këtë dhuratë mahnitëse. Fùndja, më shumë se të gjithë, ti e meriton.

Fati për dashurinë, Nuk ka nèvòjë që të themi më shumë për dashurinë, pasi do të vijnë në jetën tënde ditë plot gëzim, lumturi, humor, dhe shumë dashuri dhe kjo do t’ju shtojë jetën.

Fati për shëndetin, Mùnd të kesh kaluar një periudhë që nuk je ndíer mirë, por engjëjt të kanë prèkur dhe kjo do të thotë për ju shèrím. Brenda muajit gusht do të të zhdùket çdo mùndim i shëndetit.

Si të lárgòni syrin e keq? Duke filluar që nesër dhe deri në datën e fùndit të vitit 2022, ju në çdo vend që të shkoni mbani një hudhër në çantë apo në xhepin tuaj. Kjo do të mbajë lárg syrin e kèq dhe personat që nuk ua duan të mirën.

E ardhmja per Gaforen, Dashin dhe Luanin,  Çfarë fati do të keni ju? E dini se ju jeni një nga të përzgjedhurit e Universit për të të ndriçuar të ardhmen?

Por, kjo është më se e vërtetë. Për këtë arsye, nëse po planifikon të nisësh një jetë të re, një të ardhme të re, një plan të ri apo gjithçka që po planifikon të bësh në jetën tënde do të të realizohet.

Edhe nëse po planifikon që të lárgòhesh nga vendi për një jetë të re dhe me sfída të reja, sërish duhet ta bësh sa më parë pasi kjo është periudhë e shènjtë për ju. Brenda datës 10 gusht duhet me patjetër të aplíkòsh për nje investim pasi për ju shihet edhe një udhëtim në ajër.

Fati për dashurinë, Për jetën tuaj po vjen një ndrýshim. Kjo nënkupton se personat që po ju lòdhín dhe po ju mùndòjnë do të të lárgòhen nga jeta juaj dhe do të futen njerëz që do t’ju ushqejnë me dashuri.

Fati për shëndetin, Fatin e ke në krah këtë periudhë dhe asnjë shqetësim shëndetësor nuk do të të ndodhë, por mos u llásto. Kùjdesu shumë për ushqimin, pasi je llùpès dhe ke filluar ta ekságjèrosh.

Si të lárgòni syrin e keq? Merrni një patkua duke filluar që nesër dhe vëreni në derën e shtëpisë tuaj ose në ballkonin e shtëpisë tuaj. Patkoin vëreni në formën e gërmës “U” që të sjellë fatin e mbarë.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments