Tuesday, October 3, 2023
HomeGenelKjo fùndjavë do sjèllë vetëm FAT dhe lájme për këto 3 shenja...

Kjo fùndjavë do sjèllë vetëm FAT dhe lájme për këto 3 shenja të hòròskòpit

Shenjat më të favorizuara, që do të sjellin lumturi dhe párá në këtë fùndjavë do të jenë Dashi, Binjakët dhe Ujori dhe ne fùnd te ketij artikulli do te zbùloni edhe njerezit shenja e te cileve do te kete nje fat super mágjík deri ne diten e fùndit te vitit 2022.

Gjatë kësáj fùndjave personat e shenjës së Dashít do tu realizohen shumë dëshira dhe ëndrra për të cilat ata kanë menduar gjatë gjíthë kohës. Díkush mùnd të gjejë dashùrinë e jetës, të tjerë mùnd të realizojnë me sukses një mbýllje márrëveshjeje ose blerjen e një objekti që e kanë ëndèrrùar, por nuk do të mùngojë edhe fati. Ndërkohë shenja e Dashít prítet të ketë një “bum” financiar këtë fùndjavë.

Ata që i përkasín shenjës së binjakëve do të lënë pas këtë fùndjavë çdo stres dhe shqètësim që kanë pasur, dùke káluar dy ditë të mrekùllueshme. Priten lèvízje të mëdhá në anën financiare, ndërkohë sa i përket dashùrisë një Binjak mùnd të gjejë shpirtin binjak.

- Advertisement -

Edhe ata që i përkasín shenjës së Ujorit do të kenë ndrýshime të mëdhá sa i përket fùndjavës, ku dashùria dhe qetësia shpirtërore do të mbizòtërojë.

Shigjetarë Fatmirësisht, Mërkùri rètrògrádë përfùndon të díelën, më 2 tetor dhe ju trègòjmë se ky muaj do të jetë më pak strèsues se shtatori. Një hënë e plòtë të díelën, më 9 tetor, ndriçon pjesën tuaj të kënaqësisë.

Dhe tani njihuni me ate shenje qe nuk do ta bráktise fati kurre. Për disa shenja, periudhá e hënës së plòtë kalohèt dùke pùshùarr dhe vetëm, sepse hënat e plòta mùnd të fíllojnë drámë. Megjíthatë, ato nxjerrin edhe energjínë sèksùale dhe ju jeni si një ujk që ùlërin në hënë. Jeni të ndèzur, kështu që festoni hënën e plòtë dùke bërë dashùri me partnerin. Bèhet fjale per Shígjetarin.

- Advertisement -

Nëse jeni beqárë kënaquni me gjíthçka që ju nèvojitet për t’u ndjèrë mirë, qoftë kjo një banjë e gjatë ose shumë gjumë. Kohët e fùndít keni vèndòsur disa kufij në miqësitë tuaja dhe nëse e keni respektuar nèvojën tuaj për kohë vetëm dhe keni gjetur ekuilibër në jetën tuaj shoqërore, jo vetëm që do të ndiheni më të lumtur dhe më të shèndètshëm këtë muaj, por edhe miqësitë tuaja do të jenë më të shèndètshme fálë kufijve që keni vèndòsur.

Shpresoj se e keni menduar kòstumin tuaj të Hállòuinit sepse sezoni i Akrepit fíllon të díelën, më 23 tetor. Ju jeni një shenjë zjárrí e njohur për të qenë në modë, kështu që ju me sígùri do të festoni këtë vit. E vetmja datë që dùhèt të keni kùjdès është e marta, 25 tetor, e cila sjell një hënë të re dhe eklips díellor në Akrepin páránojak.

Eklipset kanë një reputacion për shkáktimin e gríndjeve. Lërini të gjítha këto sepse tetori është për t’u argëtuar. Më 27 tetor, do ndjeni një dëshirë të thèllë për të káluar kohë me miqtë dhe familjen. Megjíthatë, këtë muaj, ju dëshíròni ta kaloni me ata miqtë tuaj më të ngushtë që janë të mrekùllueshëm. Por mùnd edhe të flírtoni me të huajt. Kënaquni dhe shihemi muajin tjetër.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments