Friday, September 29, 2023
HomeGenelKjo Ju Lë Pa Gjùmë/ 6 Shènját Që Ndíkòhen Në Fínánca, Plòt...

Kjo Ju Lë Pa Gjùmë/ 6 Shènját Që Ndíkòhen Në Fínánca, Plòt Me Një Thèsár…

Ne jèmi dùke hýrë në periudhën e fùndjávës dhe në këto ditët e majit kèmi shíjuar “mágjínë” e ditëve të mira të këtij muaji të cilat do të zgjásín deri më 25. Në páráshíkímin e sotëm zbùlòhet se kush nga shènjat tuaja do të thèrrásín më në fùnd “bíngòòò…” pasi mùnd t’i kènë më shumë shánsèt për të bèrè párá.

Ju që mbáni shènjën e shigjetárít, por edhe bínjákët do të ndíhèn gáti për të márrè lopatat në dòrë sepse fáti që u vjèn, mùnd t’ju jápë mùndèsi të ndíhèni shumë të pásùr”. Nëse tashmë do të flásím për ekònòminë, nuk do të jènë vetëm kèto shènja, por ka edhe shumë lájme dhe sùrpríza të tjera të cilat ju do t’i shíhní si në víjím.

Por, për mòmèntin dùhèt që të mòs e hárròni në asnjë mënyrë që ju të dy që e dègjùat shenjën më sípër, mùnd të bèni gjithçka që dòni se mbárè do ju vèjë.

- Advertisement -

Hëna e plòtè e këtij prilli do të kètè një ndíkím akoma më të madh tek njerëzít ujor, dhe këta të fùndít dùhet që të lèvízín për ta mbyllur këtë vit në lùks pasi ekònòmía do t’i ngrèjè peshë.

Ju të tashmen e shíhní me sy pozítív, por edhe pse ju është dùkùr se nuk po ju shkòn ashtu si e mèndòni jetën, mòs u dèshpèròni sepse shumë dyer do ju hápèn.

Dèmát dhe dashèt do ta kènë me shumë fát periudhën nga 20 dhe deri në 22 të këtij muaji, pási do të pèrbállen me gjëra mjáft të rèndèsishme, síkùr të kíshín blèrè bílèta lòtáríe.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments