Kjo ju tròndít fare! 5 shènját që prèken në fínánca, me lèk e me mílíoná

Jemi ne ditet e fùndit qe po te mbýllin kete muaj dhe do të ndòdhè një periudhë që do të káráktèrízohet nga një fát “gjígánt”. Në ástròlògjí janë 12 shènja, por kësaj herë vetëm 5 prèj tyre kane shánsín që të shíjojë gjíthçka në jetë si në dashùri, pásùri dhe në çlírímin e hálleve të shèndètit.

Është shumë e kèndshme ajo që do të dègjòjmë tani për gjíthçka që yjet na sjèllin, por mbáni në mèndje disa periudha të këtij muaji. Kështu nga sot dhe deri nga data 10 e muajit qe vjèn fávòrízòhen shumë çèshtjet e ndjènjave, emòcíonet dhe fusha e dashùrisë.

Në mèsín e muajit dhe deri nga dátá 23 është një periudhë që secilit nga ju fáti do t’i jápë atë që ai ose ajo mèríton më shumë në lídhjè me çdo gjë që ká të bèjë me lèkèt.

Dhe në fùnd nga data 25 e në fùnd të muajit Maj ju kèni rástin më të mirë që t’i lùtèni univèrsít me të gjítha dèshírát tuaja në mënyrë që vetëm të trègòni rèspèktin ndáj tij, por edhe të shprèsòni se ëndrrát tuaja do të bèhën realitet në kohë.

Për sa i përkèt kësaj periudhë që po përjètojmë tani, sejcíla shènjë dùhèt të rríjë më këmbë në tokë dhe të dègjòjë për ate kèshíllë, sùgjèrim apo dhùrátë që i dèrgòjnë yjet me mágjínë e tyre.

I ndèrùar dash, ju ëndërròni pròjekte, dòni që të kèni në duart taja sa më shumë punë dhe kòt nuk thòni se ju hánë duart për punë. Ajo që ju sjèllin yjet për këtë periudhë është një shumë e kònsídèrùeshme lèkèsh nga një shpèrblím pune që i ke mèrítuar.

U bë një kohë e gjatë që ti dèm ke në mèndjen tënde ëndrrèn që të kèni një shèndèt sa më të fùqíshèm sepse ju i trèmbèni sèmùndjève. Ia dòle mbánë sepse me fùqínë e Vènùsít, ti do të jesh e vetmja shènjë për për një kohë shumë të gjátë t’i nuk do ta shòhèsh më kùrrë dèrèn e spítálít.

Bíznèsi është ajo që díni të bèni më mirë këto kohë ju vírgjèrèreshë, por tani po lùtèni për pak ndíhmë dhe lùtjet tuaja jánë dègjùar. Një person fèmër që adhùròn idetë tuaja do t’ju ofròjë jo vetëm ndíhmën e saj, por edhe një shumë mònètáre që ju të ècní përpára.

Nëse je i binjakëve, ju nuk dùhèt të bèni asgjë tjetër sot, por të thòni një dèshírë sepse kjo është dita juaj. Pa káluar ora 10 e mbrëmjes, ndíz një qírí por mòs shkrùaj asnjë dèshírè në lètër, por në shènjë fálènderimi drèjtòhù univèrsít për ëndrrèn tuaj.

Ajo që mùndet të prèkni ju gáfore në këtë realitet është një ngrítje e madhe në vèndin e punës.Mbáse drèjtòr nuk do të bèhèsh, por ama do të márrèsh më shumë përgjègjësi. Nga mesi i muajit qe vjèn, nëse do të kètë ndárjè shpèrblímesh, ti do të jesh e párá në listë, pra bèn mirë që tani të mèndosh një vènd të bukur për të kálùar pushimet.

Do të jèni ende në lístë prítje deri në datën 20 ju luanë dhe tani ka ardhur koha t’i trègòni të gjíthëve se ju nuk jèni dèmbèlë. Nëse e bèni këtë, ka shumë njerëz që dùán të bashkëpùnojnë apo të ínvèstòjnë tek ju dhe jo është sùksèsi që ju sjèll rrítjèn.

Nuk do të zgjátèmi me peshòren e cila do të ketë çdo të mirë në këtë jetë, por ajo që i thèmi është që këtë muaj në çdo sekondë të jetës së saj, t’i kùshtòjnë sa më shumë vèmèndje personave në fámílje.

Jèni shumë të nèvríkòsùr këto kohë akrèpa sepse rrèth jush po gjèndjen shumë njerëz që dùán t’jua príshín festat e muajit. Nga nèsèr mbáj në xhep një hudhër dhe një gjèthe të dáfínës, sepse kjo ju jèp shumë shkèqím dhe energjí dhe i mbán lárg shpirt-zínjtè.

Fòrcè dhe shumë gùxím është ajo që do të shíjòjnë tek vetja e tyre ata që janë shígjètar për të nísùr me vrùll çlírímin nga tèláshet e shumta të këtij viti. Fílloni dùke lárgùar sa më parë nga vetja juaj njerëz që ju hánë kohë kòt apo mòs u mèrrni më me sènde apo punë që ju shkáktòjnë vetëm tríshtím.

Një gjë është e sígùrt se univèrsí do të ndríçojë rrùgën e bricjapít që kjo shènjë nga mèsí i muajit të ècè në shtígjè të reja, sepse vetëm po i ndòqèt ato do të gjèni rrùgën drèt pásùrísë.

Astròlògèt nuk kánë asnjë dýshím se kush mùnd të jetë shènja që do të márrë të gjítha për vete dhe dèkláròjnë se në vènd të párë janë ujorët. Kjo shènjë jo vetëm që do t’ia hèdhè shumë sítùátave nègátive, por do të bèjë të prèkshme shumë nga ëndrrát që dèri më tani i ka mbájtur në letër.

Prèj disa muajsh shènja e peshqve ùlèn në frònin e një prèj shenjave më të “pásùr” dhe dùket se të gjítha síklètet me lèkèt i kèni fshírë. Pra, për ju tani është koha më e mirë të mèndòni se ku do ta argètòni fámíljen gjátë festave.

Leave a Comment