Saturday, June 3, 2023
HomeGenelNga Dashi te Peshqit, do shkùndi si tèrmet, kjo date duhet tju...

Nga Dashi te Peshqit, do shkùndi si tèrmet, kjo date duhet tju gjeje gati brenda ne shtepi

Peshorja është shenja më me fat për muajin shkurt. Në páráshíkimin e Astr ologes M eri Shehu në emisionin e Rudinës, për Peshoret do të ketë lájme të mira të situatës ekonomíke, rregùllim márrëdhëniesh dhe situatash të páktën deri në 10 nëntor. Gjithashtu do të flasín e ndíhmojnë edhe shenjat e tjera.

Renditja e plòtë e shenjave për muajin shkurt është kjo:

Në vendin e dytë Ujori: Ujori si shenjë e ajrit, është një nga shenjat që me shumë planetë në Peshore ka márrë një energjí specifíke në këtë periudhë. Jupiteri vazhdon të jetë në shenjën e tyre dhe jemi në vitin e tyre, të páktën deri në fùnd.

Çështjet që kanë të bjënë me jashtë, me diskutime, kualifíkime, dokumentacione, afrimitete ose lárgime do të jenë shumë evidente, të mira, pozítive. Pas datës 27 deri më datë 18 Tetor, këto gjëra do të vèshtírësohen, ndáj dùhèt t’i márrín më me qetësi. Jeta èrotíke do të jetë shumë e mirë, martohen, fejohen, Afërdita në Zenith të shenjës së tyre iu jep luksín për një kárrierë dhe márrëdhënie.

3-Vírgjëresha: Hëna e re në Vírgjëreshë e mbýll cíklin e sáj në datën 20 me Hënën e plòtë në Peshk. Kjo do të mbýllë diskutimin për një báshkëpùnim, martesë ose kòntrátë. Në çështjet ekonomíke pas datës 27 shkurt, nuk dùhèt të ndërhyni më shumë se ç’dùhèt, të investoni dhe shpenzoni më shumë se sa dùhèt. Kjo dùhèt zbatuar edhe në çështjet personale, pasi çdo investim mùnd të jetë i ngátërrùar ose i kèqkuptuar. Situata do të vazhdoje deri më 18 Tetor.

4-Shigjetari Shigjetari është shumë mirë në kárrierë dhe dëshiron të márrë një vendim të rèndësishëm për jetën personale. Këtë do ta përfùndojë në datën 20 shkurt, me Hënën e plòtë në shenjën e Peshqve. Do të vèndòsín nëse do të kríjojnë më shumë avantazhe për veten dhe kárrierën ose do të ríkthehen në një ritual shuam familjar. Është një vektor me dy kahe, kárrierë ose familje. Do të bíen shumë në sy, kanë momentin për reklamë dhe sukses.

5-Binjakët do të kenë komuníkime, rrugëtime, èrotizma të mira në rrugën e tyre, madje edhe shèrre të mira, konstruktive sepse do të debátojnë për t’u sqárùar derisa të árríjnë në një márrëdhënie të rèndësishme. Binjakët që duan të lídhen,

të kríjojnë një márrëdhënie ose të hyjnë në një rrugëtim më të celebrùar të jetës personale, ky është një moment shumë i mirë dhe do ta árríjnë. Ata që duan ta shohin dhe njëherë, të ríkthehen te e káluara, të japin shánse të dyta, kjo do të vazhdojë deri pas datës 27 deri më 18 mars. Një çështje kárriere do të eklipsohèt nga Hëna e plòtë në Peshk.

6-Akrepi nga një situatë e fshèhtë dhe e rènduar, nga data 10 shkurt hyn Afërdita në shenjën e tyre dhe kjo do ta ëmbëlsojë rrugëtimin, kështu që do të jenë më të bukur, të pranueshëm, flírtues, argëtues. Do të përfshíhen në modë, do të jenë në qejf dhe më pasionantë. Prapaskena do të vazhdojë shumë të fùnksíonojë, ármiq, plane të fshèhta, gòditje pas shpine do të ndòdhin gjatë gjíthë periudhës deri më 10 Nëntor. Afërdita në shenjën e tyre dhe Hëna e plòtë në Peshk premtojnë një natë romantíke.

7-Dashi ka hyrë në një ritëm pùne të rèndësishëm, pasi Shkurti është gjíthnjë pùnë për ta. Do të duan të bëjnë një báshkëpùnim që do të mùnd ta bëjnë deri më datë 27. Pas kësáj date deri më 18 mars báshkëpùnimet do të ishin jo korrekte, të vèshtíra, do të kishin ngátërresa. Edhe martesat, fejesat apo celebrimet, dùhen bërë deri në këtë datë. Nga data 27 deri në 18 mars dùhèt ta rishíkojnë mirë situatën e tyre. Psíkologjíkisht, janë të rènduar dhe kanë nèvojë për pùshim, krýesisht rreth datës 20.

8-Demi ka Uranin në shenjën e tij dhe diçka i ngácmon nga zona e rehatisë edhe për 3 vjet të tjera. Bashkë me ta, edhe ne që kemi hyrë në këtë kaos epidemie sepse ndíkon shumë Urani në Dem, madje prèj tij ka ndòdhùr edhe Lu fta e Parë Botërore. Urani që qëndron 7 vjet në një shenjë mùnd të bëjë ndrýshime të tilla ose sjell kríza ekonomíke.

Urani në Dem ka të bëjë edhe me ùshqímin. Kanë një Hënë të plòtë në shenjën e Peshqve më 20 shkurt. Kjo është një Hënë e plòtë e bukur për ata që do të duan të udhëtojnë, të shkòjnë jashtë, të studiojnë ose të rregùllojnë disa dokumentacione. Avantazhèt kanë nisur tani dhe mbárojnë në datën 20. Hëna e plòtë do t’i japë vùlën.

9-Gaforrja do të mèrret ende me çështjet e shtëpisë dhe që të mbárojnë këtë cíkël do të jenë pak të ngátërrùara dhe nuk do të shpèjtojnë sa dùhèt. Do të hyjë dhe Marsi në këto ambíente të tyre që díkush do t’iu dalë kùndèrshtar, kështu që do të ndòdhë një tendencë lùftarake. Kjo do t’i bëjë paksa nèrvòzè, por do të jetë shenja që do të ketë më shumë fat në dashùri. Nëse do të bëjnë diçka në jetën e tyre personale, do ta bëjnë shumë thèllë dhe Afërdita në Akrep do t’iu japë këtë tendencë të madhe.

10-Bricjapi në çështjet e kárrierës do márrë avantazh e ekuilibër sepse është Afërdita deri në datën 10 në Peshore dhe iu jep një lájm të mirë, por në datënt 15 hyn Marsi dhe do të kenë një periudhë shumë antagoniste. Do të lùftohen, nuk do të jenë të qetë të márrín vendime dhe mbi të gjítha, periudhá do të jetë paksa më e strèsuar dhe më lùftarake që ata të pozícionohen.

Do të pozícionohen në një post, detyrë ose do të reklamohèt pzocioni i tyre por do të ndòdhë me shumë sfòrcim, antagonizèm, vèshtírësi. Do të árríjnë deri díku, por nuk do të jenë të kënaqur dhe të ekuilibrùar. Do të kenë çështje sòcíale, báshkëpùnime, dalje, flírtime, jeta personale do të jetë shumë më e mirë pas datës 10 sepse Afërdita hyn në Akrep. Shkurti do të jetë një muaj pasionant, me ndjenja të mëdhá, xhelòzí të mëdhá, fòrcë zòtëruese në márrëdhënie.

11-Luani si shenjë e zjárrít dhe tashmë Dielli e Hëna e re ndòdhen në Vírgjëreshë. Nuk do të mèrrèn me çështje personale, por ekonomíke, me investime, me situata që ata duan të bëjnë veprime të shpèjta ose të hapin një rrugë të re sepse duan të ripërtërijnë márrjen ose fitimin monetar.

Në datën 20 do të shíkojnë se çfarë janë gati, çfarë kanë riskuar dhe çfarë kanë márrë nga premtimet e të tjerëve, do të jetë një muaj prítès për ta, në várësi të çfarë të tjerët do të zbatojnë nga premtimet që iu kanë bërë, krýesisht në çështjet ekonomíke, por edhe personale. Do të nisín një rrugë të re që nuk është shumë e qártë dhe várèn nga të tjerët, në këto 20 ditë do të jenë në këtë pozícion derisa të márrín çfarë është dialoguar në márrëdhënie me të tjerët.

12-Peshqít nuk janë me energjí nègátive, por Hëna e re ndòdhèt përballë tyre dhe dje kanë nisur ndrýshime e márrdhënie të reja që do të bëjnë një cíkël deri në datën 20 shkurt që do të përfùndojë nègátivisht ose pozítivisht. Ky është afati i iniciatiave që do të ndërmárrín Peshqít në këtë periudhë. Iniciativat e reja kanë të bëjnë me báshkëpùnime të reja, me rinovime kòntrátash dhe márrëdhëniesh, përfshirë ato në çift. Gjërat që nuk rinovohen e qetësohen rreth datës 20 do të márrín një përgjígje të prèrë.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments