Friday, September 29, 2023
HomeGenelTronditese kjo qe ndòdhi ne dasmen e Luizít, nuk dùhèt te ndòdhte

Tronditese kjo qe ndòdhi ne dasmen e Luizít, nuk dùhèt te ndòdhte

Luiz dhe Kiara kurorëzuan dashùrinë e tyre me martesë por ishte nje ákt shume tròndites ai qe asnje nga familjaret e shkòdranit nuk ishin ne ceremonine madheshtore dhe arsyeja ende nuk behèt e ditur.Luizí dòli nga shtëpia dhe shkòi në Bashkinë e Tiranës, ku krýetari i Bashkisë Erion Veliaj, kurorëzoi martesën e tij dhe Kiarës, çiftin më të përfolur prèj 4 muajsh në të gjíthë Shqípërinë dhe më gjërë.

Në ceremoninë martesore që kaq shumë prítej nga çifti, por edhe nga shumica e shqíptarëve, morën pjesë dhjetra miq, të afërm dhe familjarë të Luizít dhe Kiarës.

- Advertisement -Një gjë të tillë e kishte kèrkuar edhe Luizí, por edhe Kiara shumë shpesh brènda shtëpisë. Ata madje kanë shprèhur dëshirën për të patur fèmíjë báshkë.

Kryebáshkíaku Erion Veliaj kurorëzoi martesën e çiftit dhe dhá a për çiftin, të cilët i shkëmbyen me njëri-tjetrin e më pas puthën njëri-tjetrin.

Kiara pranoi të jetë báshkëshortja e Luizít dhe që të márrë mbíemrin e tij Ejlli.

- Advertisement -Luizí u shprèh se ai pranon ta ndájë jetën me Kiarën deri në vdèkje. Puthja magjíke mes çiftit u duartokit nga numri një i Bashkisë Tiranë, por edhe nga të ftuarit.


RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments