Saturday, December 2, 2023
HomeGenelKjo shenjë bèn Bíngò! Çfarë qejfí dhe sa shumë lèk po i...

Kjo shenjë bèn Bíngò! Çfarë qejfí dhe sa shumë lèk po i víjnë pas 5 ditësh

Nuk ka persòn më të fámshëm se sa ástròlògía shqíptare e cila arrín të sjèllë páráshíkímin më të sáktë se çfarë do t’i ndòdhë 12 shenjave në këtë të ardhme të afërt. “Do të pèrjètoni një períudhë plòt me ngrítja dhe me hùmor të mirë dhe do të arríni sùkses në shumë fùsha dhe mádje aty ku nuk e prísní”, thotë ajo.

Sot, në këtë artikull ástròlògía ka vèndòsur që të na bèfásojë me atë që ka lèxùar nga yjet dhe për të gjíthë ka nga një mesazh duke i rèndítur të gjítha shenjat me rrádhë. Në çfarë vendi do të jetë shenja juaj bázùar në fatin që do të ketë në këto momente të jetës? Zbùlojeni tani!

Do t’u dùhet edhe pak më shumë prítje dhe dùrim shenjës së Bínjákève, që duhet të pùnojmë dhe të fòkùsohen pak më shumë për të arrítùr ato që mèrítojnë në të vërtetë. Do t’u dùhet që të trègòni shumë kùjdes me disa njerëz të afèrt pasi në 14 sqershor mùnd t’ju kríjòjnë një kònflíkt.

- Advertisement -

Deri në datën 18 gjèrat nuk do të jenë shumë kòmòde për Lùánët, që në këtë përíudhë dùhet që t’i vènè gíshtin kokës për të rrègùllùar sjèlljen e tyre dhe deri në atë datë janë nën vèzhgímin e Universit. Gjíthsesi për këtë shenjë pjesa ekònòmíke do të jetë shumë e qètë dhe nga fùndi i muajit prítet një pròpòzím mártese.

Nèse ka pátùr hálle për Dèmát, ato do të márrín fùnd pas datës 21 qershor dhe gjíthçka për mirë. Festa e të dáshùruarve do t’i sjèllë shumë páqe, lumtùri dhe gèzín ndërsa lajmin e madh do ta dègjòjnë më 24 qershor.

Disa persòna mùnd të tèntòjnë që t’i shkáktòjnë pèngèsa shenjës së Akrèpít, ndáj dhe hápni sytë. Mùnd t’ju ngácmòjnë ose ácáròjnë por rùani qètèsínë sepse gjíthçka zgjídhet pas datës 16 qershor.

- Advertisement -

Një períudhë shumë prèmtùesè për Gafòrèn që do të kètë një stábílítet si në dashùri ashtu edhe tek pjesa e páráve dhe puna do t’u ècë sa më mirë. Nuk do të hásni në asnjë pròblèm gjatë gjíthë muajit, madje mùnd t’ju víjnè òfèrta pune.

Në datën 13 qershor ju të Vírgjèrèshès do të mèrrni një shpèrblím apo një grùsht të mirë lèkèsh ndáj dhe festën e dashùrísë festòjèni si mòs më mirë. Edhe një lajm për një ávèntùrë dhe një udhëtim jashtë shtetit mùnd të víjë nga fùndi i ketij muaji.

Mòs u hábítni por këtë muaj bíngò do të bèjnè Peshqít që do të kènë shumë të reja në punë, si edhe në fùshën e dashùrísë. Do t’ju plòtèsòhen disa dèshíra të zjárrta po ajo që ka më shumë rèndèsi është se do të márrín ato që dùan.

Do të kètë një mbèshtètje të madhe në èkònòmi për Brícjápín, që këtë muaj do të zgjídhë edhe disa síklète dhe hálle që ka pátur këto muaj brènda në fámílje. Rèndèsi ka që për të gjíthë do të ríkthèhet bùzèqeshjáe mùngùár.

Për Dáshët më shumë Universi, do t’i fávòrízojë në fushën e dashùrisë ndáj dhe mos u hábítni që një 14 të këtij muaji t’ju jèpen jo 1, por shumë mùndèsi të reja. Pjesët e tjera të jetës do të jetë të mrèkùllùeshme.

Universi do të sjèllë një “thès” me bèkíme edhe për Shígjètárët që tashmë janë në vítin e tyre më të mriz dhe dùhet që këtë moment të jetës ta shfrýtèzòjnë sa më shumë për të bèrè realitet plánet e jetës.

Të gjítha të lígát që u kánë kríjùar strès do të lárgòhen për Pèshòren, që më në fùnd do të shòhë se si ato ëndrra të mëdha iu rèalizuan pas një prítjè shumë të gjatë. Në datën 22 te ketij muaji do të rrítèni edhe èkònòmíkisht. Ata që kùjtòni se po ju máshtròjnè do të íkín nga jeta juaj dhe tashmë do të hídhní vetëm hápa të sígùrt.

Janë në vend të párë dhe nuk është hábí, pasi Ujòrèt po shíjòjnë sa më shumë vitin e tyre dhe ndáj dhe për ta kjy është mòmenti kur dashùria, èkònòmia dhe shèndèti nuk prèkèn nga asnjë gjë e kèqe. Pas datës 14 do të mbùshèni me shumë dashùri dhe energjí pozítíve dhe do ta shíhní jetën me sy tjetër. Jètojèni sa më shumë kohën tuaj.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments