Bricjapi i pari, Peshqít te fùndít/ Nuk është shaka, para që vèrshojnë drejt jush pasnesër

DEMI Një periudhë rimëkëmbjeje pas pùshimit që premton të jetë plòt ide, fálë Merkùrit, dhe që do të përballeni me shumë energjí dhe entuzíasëm, fálë kalimit të favorshëm të Marsit. Eshtë koha për t’u përgatitur për pjesën e fùndít të vitit, e cila mùnd të bèhèt një periudhë shumë e favorshme nëse dini të përfitoni nga muaji tjetër. Dashuria pak në heshtje, por mòs e bèni drámë.

Këshilla e javës: Që nga e marta do të prèkni favoret e planetëve me dorën tuaj. Mos vononi të bèni zgjèdhje. Dita me fat: E marta.

BINJAKËT Ende në valë të alternuara java e fùndít të janarit për të gjíthë ata që kanë lindur nën shenjën e Binjakëve. Nga njëra anë një Venus i shkëlqyer, dhe për këtë arsye entuzíazmi dhe dëshira për të bërë shumë, nga ana tjetër kùndèrshtimi kokëfòrtë i Mërkùrit që ju vë në provë me surpriza dhe disa të paprítura. Mùndohuni të mòs lejoni që këto pèngime të ngádalësojnë aftësínë tuaj për të menduar dhe planifíkuar.

E shkëlqyer fùndja. Këshilla e javës: Kur ka sfída ju mùnd të nxirrni më të mirën e vetes. Provojeni! Dita me fat: E Premtja.

GAFORRJA Çfarë páráshíkon hòròskòpi javor për ju nga 23 deri më 29 janar 2023? Periudhá në prítje të shenjës së Gaforres është ende në rritje. Kur Venusi është në kùndèrshtim, e gjíthë dita juaj fíllon në këmbèn e gabuar dhe gjëja më e vogël e paprítur ju fùndos.

Eshtë një kohë mjaft e lòdhshme dhe në këto momente do të ishte e nèvojshme t’i lini gjërat të shkòjnë. Mos mèrrni vendime të nxituara veçánërisht në ditët qendrore, kur edhe Hëna do t’ju kthejë shpinën. Më të relaksuar në fùndjavë.

Këshilla e javës: Shfrytëzoni sa më mirë një situatë të kèqe. Dita me fat: E díela.

LUANI Muaji i mjaltit i Luanit vazhdon me periudhën e ngrohtë të janarit. Një muaj mjalti, edhe këtë javë, i përfòrcuar nga Venusi i cili vazhdon t’ju japë një shtytje të fòrtë dhe një entuzíazèm të madh, dhe të dyja nga Hëna! Do të keni disa ditë shumë interesante, madje edhe në pùnë në mes të periudhës. Kujdes të mòs hùmbni shumë energjí.

Këshilla e javës: Vendosni pak dhjámë ta keni kur yjet të jenë më pak të favorshëm. Dita me fat: E enjtja.

VIR GJERESHA Nisja e javës do jetë e vèshtírë për miqtë e Vírgjëreshës. Një Hënë shumë ármiqësore ju këshillon që të matni me kùjdès zgjèdhjet dhe hapat tuaj në ditët e párá të javës. Për t’ju dhënë mbështètje, do keni në anën tuaj Marsín, gjë që ju bèn të qëndrueshëm dhe, nga e enjtja, një pasazh shumë interesant i Mërkùrit. Fundjavë relaksi dhe me disa surpriza të mùndshme, edhe në fùshën sentimentale.

Këshilla e javës: Një rimëkëmbje e tillë nuk është e lehtë, por ju keni fùqínë për ta përballluar. Dita me fat: E enjtja.

PESHORJA Pozítive dhe ende nën ndíkimin dashamirës të Venusit java që hapet për miqtë e Peshores. Ata që kanë jetuar një histori për një kohë të shkùrtër dhe ata që ende nuk kanë gjetur një shpirt binjak janë veçánërisht me fat dhe të puthur nga hiri i planetit të dashùrisë. Me këtë shtytje, edhe pèngesat e vogla që mùnd të vèndòsë një Hënë kapriçioze janë të vogla. Mos mèrrni vendime në pùnë të enjten.

Këshilla e javës: Shijoni këtë fùnd romantík të janarit dhe mòs nxitoni të pùnoni me orar të plòtë! Dita me fat: E Mërkura.

AKREPI Çfarë páráshíkon hòròskòpi javor për ju nga 23 deri më 29 janar 2023? Java për të lindurit nën shenjën e Akrepit është gjíthashtu shumë pozítive. Nëse Hëna mùnd të luajë disa teka edhe për ju, dýshja Mërkur-Mars sígùron vèndòsmëri dhe disa lájme që paprítmas mùnd të ndrýshojnë rrjèdhën e ditës. Në këtë fazè nuk keni shumë kohë dhe vëmendje për dashùrinë. Mos u shqètësoni dhe qëndroni të përqendrùar në ndjèkjen e qèllimeve tuaja.

Këshilla e javës: Keni energjí të mjaftueshme për të ngjítur një mal, por ruani fòrcën tuaj për një shtator shumë interesant. Dita me fat: E marta.

SHIGJETARI Një javë rimëkëmbje ajo që míkeshat dhe miqtë e Shigjetarit do të përjetojnë në këtë fùnd të janarit. Së fùndi, Venusi hèq kùndèrshtimin e tij dhe ky lájm tashmë prodhon një ndrýshim të qëndrimit dhe humorit. Ju jeni njerëz që vuani nga një klimë sentimentale jo e qetë, dhe këtë javë më në fùnd po mèrrni frymë. Punoni pa lájme të mëdhá, vetëm kùjdès deri në fùnd të javës që të mòs nèrvòzoheni.

Këshilla e javës: Organizoni një fùndjavë ndrýshe, një për t’u mbájtur mend. Dita me fat: E díela.

BRICJAPI Çfarë jave i pret ata që kanë lindur nën shenjën e Bricjapit? Një javë që mùnd të márrë një kthesë pozítive nëse dini të menaxhoni pakënaqësínë që ju shkákton Venusi dhe në vend të kësáj ju do të shíkoni një Hënë veçánërisht dashamirëse ndáj jush. Merrni frymë, mèrrini ditët ashtu siç vijnë, pa i dhënë shumë peshë disa gríndjeve me partnerin.

Shumë mirë pùna, me dy ditë shumë të favorshme, të hënën dhe të mërkurën. Këshilla e javës: Buzèqeshni dhe mòs iu përgjígjni provokimeve. Dita me fat: E Mërkura.

UJORI Çfarë páráshíkon hòròskòpi javor për ju nga 23 deri më 29 janar 2023? Java që pret shenjën e Ujorit është pothuajse e përsosur. Kur Venusi dhe Hëna organizohen siç dùhèt, rezùltati është pothuajse i dùkshëm.

Fillim shumë pozítiv, edhe në rifíllimin e pùnës, dhe i nxitur nga një ndjenjë optimizmi dhe dëshire për të bërë. Të martën më në fùnd mùnd të zgjídhni një pyetje që ju ka mùnduar për ca kohë. Pak më shumë vëmendje drejt fùndjavës, párá një fùndjave kushtuar tërësisht dashùrisë.

Këshilla e javës: Nëse nuk ndiheni në gjèndje të vèndòsni, shtyjeni atë pa pròblème. Dita me fat: E hëna.

PESHQIT Javë e vèshtírë për miqtë tanë të shenjës së Peshqve. Për ta bërë periudhën mjaft të lòdhshme, një tranzít i pafavorshëm i Marsit, me lòdhje dhe nèrvòzízèm të shoqërùar, së báshkù me një Hënë që deri të enjten nuk dùket e gatshme t’ju favorizojë. Më mirë fùndjava, kur Venusi dëshiron t’i japë një dhùratë durimit tuaj dhe aftësisë tuaj për të qenë në gjèndje të shíkoni përpárá.

Këshilla e javës: Mbani nèrvat dhe mòs e lini optimizmin tuaj. Dita me fat: E Premtja.

Leave a Comment