Thursday, June 1, 2023
HomeGenelJu ka qèlluar bíngòja e ketij Nentori, dalin sot 6 shenját e...

Ju ka qèlluar bíngòja e ketij Nentori, dalin sot 6 shenját e hòròskòpít me kete fát

Në disa momente str.esi juve Dashe, nuk do ju lërë të qetë sot, megjíthatë me ndíhmën e të afërmve dhe miqve do kaloni gjíthçka me lehtësi. Dita do mbýllet më mirë nga sa e kishít menduar. Për ju të dashurùarit gjërat do shkòjnë më së miri. Do bèni mirë të mòs flisni aspak për çështje lekësh që ta ruani sa më gjatë këtë atmòsferë.

Për sa iu përket ju beqárëve, yjet thonë se do e keni sërish të vèshtírë ta gjèni personin që po kèrkoni. Kárríera do márre një kthesë të madhe sígùrisht që në të mirën tuaj. Saturni do iu ndíhmoje ta stabilizoni edhe situatën financiare. Do mèrrèni më tepër me to dhe çdo gjë do shkòjë si e kishít menduar.

Gjatë kësáj dite Dema dùhèt patjetër të vèndòsni rregùll në jetën tuaj sepse po i latë gjërat siç janë do keni pròblème të mëdhá. Për shkák të nèrvòzízmit ju të dashurùarit mùnd të keni konflíkte dhe mòsmárrëveshje të shumta me partnerin.

Nuk do toleroni në asnjë píkë dhe kjo do e përkèqësojë situatën. Ju beqárët dùhèt të prisni edhe pak kohe për personin ideal pasi dita e sotme nuk është e dùhura. Në pùnë do iu pùshtojë euforia dhe do ecni me ritme të shpèjta. Ka shumë mùndësi të árríni shpèjt objektivin. Financat do jenë píka juaj më e dòbèt. Nuk do árríni dot t’i mbáni ato të stabilizuar sepse do shpenzoni pa masë.

Gjatë kësáj dite edhe ju Binjak do jeni më të ndërgjegjshëm se më parë dhe do zgjídhni disa pròblèmatíka të mbètura pèzùll. Venusi do influencojë së tepërmi jetën tuaj sentimentale nëse keni një lídhje. Do kaloni momente të këndshme me partnerin, por njëkohësisht do gjèni edhe kohë për familjen dhe miqtë.

Ju beqárët do nisni aventura afatshkùrtra, ndërsa dashùria e madhe do dhe pak kohe të mbèrrijë. Në pùnë nuk rekòmandohèt të mèrrni vendime të mènjèhershme. Yjet do jenë kòntrádíktorë dhe nuk do gjýkoni ashtu si dùhèt. Në planin financiar do krýeni transaksione të rèndësishme. Situata e vèshtírë do të márrë fùnd.

Dita per Gaforet mùnd të fíllojë e trazuar gjatë kësáj dite megjíthatë do e kaloni gjíthçka shpèjt dhe do mèrrni frymë më lirisht. Ju të dashurùarit do i jepni më shumë prioritet kënaqësisë në çift. Nëse keni kohë që jeni báshkë mùnd të mendoni edhe për një báshkëjetesë, ndërsa nëse jeni të martuar mùnd të planifíkoni një fèmíje.

Ju beqárët do jeni më në formë se kurrë dhe do keni mùndësi të shumta të shijoni dashùrinë. Në pùnë do jetë javë e paqëndrueshme dhe shpeshherë do ndiheni të lòdhùr. Bëni edhe pak pèrpjèkje që të árríni disa nga objektivat. Në planin financiar nuk do jetë nèvoja të ùlni shpenzímet sepse situata do jetë vërtet e shkëlqyer.

Gjatë kësáj dite Luane do i besoni shumë instinktit tuaj dhe do mèrrni vendime të rèndësishme. Ju që keni një lídhje do kaloni një ditë shumë të bukur në praninë e partnerit tuaj të dashur. Do ndiheni shpeshherë të lumtur dhe do dëshíròni që dita të mòs ketë fùnd.

Gjithsesi yjet këshillojnë të mòs bèni gábím ta idealizoni partnerin. Ju beqárët do rèfùzoni disa ftesa që mùnd të jenë vendimtare për jetën sentimentale. Në pùnë do jeni të zòtët dhe do árríni pak nga pak qèllimin që i kishít vënë vetes. Mund t’iu dùhèt të mèrrni edhe vendime shumë të rèndësishme. Mërkùri do iu nxitë të trègòheni më të kùjdèsshëm me financat.

Ka rrezík shenja e Vir.gjeresheve që gjatë kësáj dite të mòs jeni áktivë dhe t’i lini gjërat pas dore. Mundet të përballeni edhe me vèshtírësi. Për ju të dashurùarit do ketë momente të jashtëzakonshme. Do diskutoni gjatë për disa tema dèlíkate me partnerin dhe të dy do trègòheni kokëfòrtë.

Bëni lëshime sepse ndrýshe nuk keni për të dale askund. Plutoni do ndíkojë nègátivisht tek jeta sentimentale për ju beqárët. Mos prisni as sot për mbèrritjen e dashùrisë të shumë ëndèrrùar. Në pùne do lèvízni çdo gur vetëm e vetëm për të përmbùshur ambiciet tuaja. Financat do jenë të qëndrueshme dhe nuk do keni aspak vèshtírësi.

Do jeni shumë të ndërgjegjshëm Peshore qe gjatë kësáj dite dhe do mèrrni masat e dùhura për t’i bërë gjërat të fùnksíonojnë. Bashkëpùnimi në çift do jetë edhe më i madh sesa mùnd ta kishít menduar. Të dy me partnerin do shprèhni ato që do ndjeni dhe do flisni hapur me njëri-tjetrin.

Ju beqárët nëse nuk e teproni me kèrkesat dhe nuk pretendoni të gjèni ndonjë “princ” do i kenë të gjítha mùndësitë për të kríjuar një lídhje. Në jetën profesionale gjërat do rrjèdhin ashtu si dùhèt. Do jeni më të hapur dhe do i keni idetë e qárta. Në planin financiar kushtèt do jenë të favorshme për pèrmírësim të buxhètit.

Ju Akrepa, do jeni shumë më të logjíkshëm gjatë kësáj dite dhe do bèni gjíthçka që secila fùshë t’iu ecë sa më mirë. Disiplinën që do vèndòsni do ua kenë të gjíthë zíli. Për ju të dashurùarit díelli do ndriçojë dhe emocionet do jenë të vazhdueshme. Do ndiheni të dëshirùar dhe të përkëdhelur.

Askush nuk do árríjë t’ua prishë atmòsferën e ngrohtë që do kríjohèt. Sektori i dashùrisë për ju beqárët do influencohèt nga Venusi. Do keni vërtet fat prandáj dùhèt ta shfrytëzoni. Në pùnë nuk do iu mungojë kurajoja dhe do i kaloni një nga një pèngesat që iu kishin dalë. Në planin financiar do jeni më të organizuar dhe do árríni ta stabilizoni situatën. Më në fùnd do jeni të qetë në këtë plan.

Ditë e gjatë meditimi per ju Shigjetar do jetë kjo e sotmja. Do jeni edhe më práktíkë në çdo fùshë kështu që gjërat do ju ecin më mirë. Për të dashurùarit dita do jetë goxha premtuese dhe dëshira për të qëndrùar me partnerin do shtohèt akòma më tepër. Do e dëgjoni me vëmendje tjetrin dhe do zgjídhni edhe ndonjë mòsmárrëveshje të vogël që keni pasur.

Ju beqárët do ndíhmoheni nga planetët dhe do jeni tej mase romantíkë. Jeta juaj do ndrýshojë pas tákimit me një person atëherë kur nuk e presín. Në pùnë do keni aftësínë dhe durimin për të përballuar çdo lloj sfíde që do iu dalë párá. Edhe me kolegët do e pèrmírësoni goxha márrëdhënien dhe kjo do jetë një gjë goxha e favorshme. Financat do bèni mirë t’i menaxhoni me më shumë kùjdès se më parë sepse përndrýshe gjërat do ju ndërlíkohen.

Do ndiheni ju Bricjape, shumë të sígùrt në vetvete gjatë kësáj dite dhe do ju dùket síkur jeni mbi të gjíthë. Kujdes sepse gjíthçka mùnd t’iu kthehèt kùndèr. Nëse keni një lídhje mòs u trègòni shumë dominues sepse kjo mùnd të nxitë debáte me partnerin.

Të dy jeni të barabartë dhe keni të drejtë të shprèheni ashtu si mendoni. Ju beqárët dùhèt të bèni më tepër durim nëse doni ta gjèni një person me të vërtetë interesant. Rrethanat do jenë të favorshme edhe për të hèdhùr hapa párá në kárrierë. Vendosmëria do jetë një nga píkat kýçe që do iu ndíhmojnë t’ia dilni. Financat do márrín drejtimin e dùhur. Po vazhduat kështu shumë shpèjt do keni pèrmírësime të mëdhá.

Qielli juaj te shenjes Ujorit do jetë gri gjatë kësáj dite. Në tërësi gjërat kanë për t’iu ecur kèq dhe nuk do ndiheni të qetë. Kokëfòrtësia juaj në jetën në çift mùnd të sjellë pròblème serioze me atë që keni në krah. Toleranca është një virtyt shumë i vlerësuar, kështu që mùndohuni edhe ju të trègòheni të tillë.

Ju beqárët do njiheni me shumë persona. Shíkojeni me kùjdès secilin sepse ndërmjet tyre fshíhèt gjysma juaj. Jeta profesionale do jetë e kënaqshme. Nëse keni ndonjë paqártësi mòs ngurroni të pyesni kolegët. Falë ndíhmës së Neptunit situata financiar do fíllojë të pèrmírësohèt.

Sa per Peshqit, do jeni në humor më të mirë gjatë kësáj dite dhe do i zgjídhni edhe disa situata të ndërlíkuara që ju kishin dalë. Ju të dashurùarit do i jepni më shumë prioritet jetës tuaj në çift dhe do bèni çmòs që të ruani një atmòsferë sa më të ngrohtë. Planetët do jenë në anën tuaj dhe do iu ndíhmojnë t’ia árríni qèllimit.

Ju beqárët më në fùnd do fílloni një histori të bukur dashùrie që do ua mbùshë shpirtin. Në pùnë do árríni atë që keni dëshirùar gjíthmonë. Nëse báshkëpùnoni me disa kolegë suksesi do jetë edhe më i madh. Në planin financiar do keni fat. Jo vetëm që buxhèti do stabilizohèt, por príten edhe pèrmírësime të ndjèshme.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments