Monday, October 2, 2023
HomeGenelMuaj BíNGO për Luanin, vízë pùnë për Dashín, ja páráshíkimi i PLOTË...

Muaj BíNGO për Luanin, vízë pùnë për Dashín, ja páráshíkimi i PLOTË për 14 ditë

Dashe, Me sígùri do të jetë një muaj i ngarkuar dhe ka të ngjárë të keni udhëtimin në plan. Eklipsi në datat 3-4 dhjetor do të jetë një Hënë e re me fùqí të trefishtë dhe do të bjerë në shenjën e Shigjetarit, që trègòn se pùna juaj mùnd të aplíkohèt në gjíthë botën. Udhëtimi në një mjedis të ri do t’ju bëjë mirë, veçánërisht nëse keni qenë të mbýllur për muaj të tërë për shkák të pándèmisë.

Nëse nuk udhëtoni këtë muaj, sërish do të ketë lájme të mira. Një eklips díellor mùnd të hapë një derë që ka qenë më parë e mbýllur, kështu që udhëtimi është një nga disa opsione vezùlluese që po páráqíten.

Ju gjíthashtu mùnd të tákoheni me njerëz që kanë lídhje me median, si për shembùll për një intervistë me shtýpin. Anasjelltas, nëse jeni gazetar ose producent televízív, mùnd t’ju jepet një detyrë që do të jeni të etur ta përfùndoni. Zhvillimet që shfaqen në kohën e eklipsit do të jenë të rèndësishme për të ardhmen afatgjatë, kështu që nëse kjo ndòdh, jepini intervistës ose detyrës të gjíthë energjínë dhe përqendrimin që keni.

- Advertisement -

Nëse jeni në universitet ose shkòllë pasuniversitare, po bèni përparime të rèndësishme dhe nëse provimet janë planifíkuar ose ju dùhèt të mbròni një tezè, do t’ia dilni mirë – shumë më mirë nga sa e kishít páráshíkuar. Eklipsi i 3-4 dhjetorit ka fùqínë t’ju katapùltojë në një zonë krejtësisht të re dhe nëse keni pùnuar shumë për të pèrmírësuar aftësitë, ka të ngjárë të shihni rezùltatet.

Më 18 dhjetor, Hëna e plòtë do të mbèrrijë në një tjetër shenjë, Binjakët, dhe sërish dùket se jeni gati për të udhëtuar. Këtë herë, një me distancë ose kohëzgjátje më të shkùrtër. Kjo Hënë e plòtë do të jetë e gëzueshme, sepse Jupiteri do të mbështesë nga afër Diellin. Miqtë mùnd t’ju rrethojnë dhe mùnd t’ju sjellin arsye për të shijuar këtë sezon. Fundjava e datave 18-19 dhjetor do të jetë më e lumtura e muajit për ju.

Afërdita, planeti i magnetizmit dhe tèrhèqjes, do të shkòjë në prapavijë nga 19 dhjetori deri më 29 janar 2023, kështu që nisíni blerjet e bukùrisë në javët e párá të dhjetorit.

- Advertisement -

Nata e Vitit të Ri do të jetë e mbùshur me surpriza. Pavárësisht se çfarë planesh keni dhe çfarë páráshíkoni për mbrëmjen, diçka edhe më e mirë do të shfaqet dhe do t’ju pëlqejë qetësia e të gjíthëve. Me shumë planetë të mbledhùr në shtëpinë e dhjetë të famës dhe ndereve, një person i rèndësishëm që njihni nga pùna mùnd t’ju ftojë ju dhe partnerin/en për pije.

Demi Mùnd të jeni të zènè me gjètjen e mënyrave për të fituar më shumë párá dhe pèrpjèkjet ka të ngjárë të shpërblehen. Si rezùltat i eklipsit díellor të Hënës së re 3-4 dhjetor, mùnd të dëgjoni se një bonus bujar i fùndvitit ose komision i madh është në rrugën drejt jush. Të ardhùrat dùket se po përparojnë mirë dhe po trègòjnë rritje. Demi është një shenjë që këmbèngùl të ketë párá për t’u ndjèrë i sígùrt, dhe për këtë qèllim, dùhèt të kurseni një pjesë të mirë të fondeve të fituara me vèshtírësi dhe t’i investoni ato me mençuri.

Hëna e plòtë, 18 dhjetor, do të nënvízojë sërish párátë, kështu që mùnd të jeni dùke blerë dhùrata për pùshime për familjen dhe miqtë. Gjatë gjíthë muajit, sígùrohuni që të qëndroni brènda buxhètit. Duket se po lini mënjanë disa nga párátë për udhëtime.

Jupiteri do të sínjalizojë Diellin më 19 dhjetor, një ditë e veçántë kur ka të ngjárë të dëgjoni lájme fantastíke se sa mirë po ecni në kárrierë. Më shumë párá mùnd të vijnë te ju tani, ndoshta për shkák të Hënës së plòtë të favorshme të këtij muaji. Nëse jo, mùnd të shihni më shumë të ardhùra më vonë, me një rritje në fùnd të majit. Një person i rèndësishëm mùnd të ketë vënë re performancën qe keni dhe po kèrkon për ju. 19 dhjetori do të jetë një nga ditët më të bukura të muajit, ndáj dùkuni sa më mirë. Shumë sy do të jenë drejt jush.

Afërdita, planeti i lumturisë, luksit, argëtimit dhe dashùrisë, do të shkòjë në prapavijë nga 19 dhjetori deri më 29 janar 2023. Kjo mùnd të ndíkojë te romancat nëse jeni beqárë. Për më tepër, nuk është koha për të organizuar një festë të shtrènjtë, luksoze. Blerja e bizhuterive ose parfumeve të çmuara nuk do të ishte ideja e dùhur, pasi artíkujt e luksit sùndohen nga Afërdita. Planifíkoni të bèni blerje për gjëra të shtrènjta shumë përpárá datës 19 dhjetor.

Fákti që Afërdita është planeti sùndues, sugjeron që mùnd të jeni më mirë dùke i márrë gjërat me një ritëm të qetë. Keni përparùar mirë në shumë aspekte të jetës suaj, ndáj tani është koha të mèrrni frymë.

Natën e Vitit të Ri do ta kaloni privatisht me atë që doni. Keni një vit spektákolár që po afron, ndáj kaloni kohë dùke menduar për të gjítha gjërat që dëshíròni të árríni dhe përjètoni vitin e ardhshëm, në fùnd të 2022. Nëse mùnd ta imágjínoni, mùnd ta keni – kini besim.

Jupiteri, planeti i mrekùllive dhe dhënësi i dhùratave dhe i fatit, do të zhvèndòset në shtëpinë e njëmbëdhjetë të shpresave dhe dëshirave vetëm disa ditë párá fùndít të vitit, më 28 dhjetor, për të qëndrùar me muaj të tërë. Ky vit që vjen do të jetë viti ku ëndrrat më të bukura mùnd të realizohen.

Binjaket Me nisjen e dhjetorit, një eklips díellor i Hënës së re do të bjerë në shenjën tuaj të kùndèrt, Shigjetar, më 3-4 dhjetor. Hënës së re do t’i báshkòhèt Dielli dhe sùndimtari juaj Mërkùri. Ndërkohë Marsi, sugjeron që do të jeni të zènè me pùnë deri më 13 dhjetor. Pas kësáj date, Marsi do të shkòjë te shtëpia e shtatë e martesës dhe partneritetit, dùke u báshkùar me disa planetë të tjerë në Shigjetar.

Ky ka të ngjárë të jetë një muaj i lumtur ku do të dilni nga mbýllja brènda dhe do të dilni pak më shumë për të parë miqtë dhe familjen.

Kini párásysh 11 dhjetorin, një ditë verbuese, kur Jupiteri do t’i buzèqeshë Mërkùrit. Mùnd të dëshíròni t’i bèni një premtim personit që doni, ose mùnd të dëshíròni të bèni një udhëtim së báshkù. Është gjíthashtu një ditë e shkëlqyer për të nënshkrùar një kòntrátë, për të bërë blerje ose për t’u përfshirë në një projekt komuníkimi. Do të favorizohèt çdo gjë që përfshin komuníkime ose nègòciata.

Duke pasur disa trupa qíellorë në kùndèrshtim me Diellin, mùnd të mòs i mèrrni gjíthmonë gjërat sipas mënyrës suaj. Binjakët në përgjíthësi nuk fíksohen vetëm në një ide apo metodë për të bërë gjëra, sepse zakonisht njiheni që jeni të hapur ndáj zgjídhjeve të ndrýshme.

Kjo cilësi është ajo që të gjíthë pëlqejnë te ju. Nëse keni dëshirën për të márrë përsipër kòntròllin këtë muaj, dijeni se gjërat nuk do të fùnksíonojnë domòsdoshmërisht mirë, kështu që kini kùjdès. Ndërkohë, keni shumë për të fituar dùke báshkùar fòrcat me një person tjetër tani dhe dùke qenë të hapur ndáj qasjes së tyre ndáj gjërave.

Momenti i madh do të vijë në Hënën e plòtë më 18 dhjetor te Binjakët (ky nuk është një eklips). Hëna e vetme e plòtë e vitit tek Binjakët do të sjellë diçka me rèndësi të madhe në realizím. Diçka e rèndësishme për ju do të árríjë kùlmin dhe mùnd të jetë diçka që nuk ishít të sígùrt se do ta shihnit ndonjëherë të ndòdhte.

Afërdita do të jetë prapavijë në shtëpinë e tetë financiare nga 19 dhjetori deri më 29 janar 2023. Kjo do të thotë që dùhèt të tákoheni me kontabilistin dhe ndërmjetësín financiar në fíllim të dhjetorit për të márrë vendime për fùndin e vitit. Bëjeni këtë shumë përpárá se Afërdita të shkòjë në prapavijë sepse sipërmárrjèt e fílluara në këtë periudhë në përgjíthësi rezùltojnë të jenë më pak fitimprurëse sesa vlerësohèt. Prisni deri në shkùrt dhe do të jeni të lumtur.

Nata e Vitit të Ri, 31 dhjetori, do të sjellë hënën kalimtare te Shigjetari, ndáj lërèni partnerin/en të mèrret me përgatitjen. Me Afërditën në prapavijë, mùnd të dëshíròni të kaloni një mbrëmje të qetë në shtëpi, ndoshta dùke gatuar një darkë të mrekùllueshme ose dùke porositur jashtë.

Gaforrja Duket se ka shumë áktivitet në zyrë, ndáj mòs supozoni se dhjetori do të jetë një muaj i vogël i qetë. Një eklips díellor në Shigjetar në 3-4 do të jetë arsyeja për fluksín e detyrave të reja dhe ka të ngjárë të jeni të lumtur, kështu që mùnd ta çoni ekipin drejt një përfùndimi të suksesshëm.

Më 3-4 dhjetor, Dielli, Hëna e re dhe Mërkùri do të mblídhen në shtëpinë e gjashtë të projekteve, dhe Marsi së shpèjti do të hyjë në të njëjtën pjesë të grafíkut më 13 dhjetor, dùke vèndòsur píkat mbi i për projektet tuaja.

Kjo atmòsferë e ngarkuar po vjen në periudhën më të tènsíonuar të vitit për shumicën e njerëzve dhe me rritjen e detyrave të shtëpisë dhe familjes, mùnd të mendoni se ky është një muaj i mùndimshëm. Bëni pùshime dhe gjèni mënyra për të márrë frymë – do të jeni më prodùktivë nëse e bèni këtë, edhe pse mùnd të tingëllojë e pamùndur.

Nga Hëna e plòtë, 18 dhjetor, në pjesën më private të grafíkut, kini kùjdès që të mòs lini pas dore jetën sòcíale. Qëndrimi në shtëpi, të mbështjellë nga ngrohtësia e familjes, do të ndíkojë për mirë. Jupiteri do t’i dërgojë një rreze Diellit, kështu që ka të ngjárë të shihni një bonus ose rritje brènda pesë ditëve nga kjo Hënë e plòtë. E gjíthë pùna që keni bërë në fíllim të muajit është vënë re me sígùri nga syri vigjílent i eprorëve dhe përkushtimi e performanca e shkëlqyer do t’ju bëjë që të mèrrni një shpërblim bujar tani ose në shkùrt.

Në këtë muaj jashtëzakonisht të rèndësishëm, Jupiteri, dhënësi i dhùratave dhe fatit, do të zhvèndòset te Peshqít më 28 dhjetor, për të qëndrùar në pjesën më të madhe të vitit 2023. Ky është një lájm fantastík për ju, pasi Peshqít janë një shenjë uji si Gaforrja dhe do të hyjë një kohë shumë e dobishme. Njerëz dhe vende të huaja mùnd të zènè vend dùkshëm në jetën tuaj. Marrëdhënia me klientët dhe njerëzít më të lártë ka të ngjárë të jetë e qetë dhe e suksesshme.

Nëse nuk keni udhëtuar për shkák të pándèmisë, mùnd të ndiheni të sígùrt për të shkùar në fíllim të marsit 2023 ose në nëntor ose dhjetor 2023, kështu që ndoshta mùnd të planifíkoni tani. Udhëtimi mùnd të bèhèt për biznes ose kënaqësi.

Ka fùsha të tjera fitimi që mùnd t’ju vijnë për shkák të lèvízjes së Jupiterit te Peshqít për herë të parë në më shumë se një dekadë, dùke përfshirë fat të mirë me transmetimin ose publíkimin e projekteve, dhe ndoshta, publicitet shumë të favorshëm për pùnën tuaj gjíthashtu. E dashur Gaforre, keni káluar shumë tèste të jetës, por më në fùnd, batica do të kthehèt në favorin tuaj. Keni kaq shumë për të prítur tani dhe në Vitin e Ri.

Luani Keni një muaj hyjnor përpárá dhe ai do të jetë i mbùshur me frymëzím, gëzím dhe lumturi. Sado i vèshtírë të ketë qenë nëntori për ju (dhe dùket se ka qenë strèsues për të gjíthë), dhjetori do të jetë píkërisht e kùndèrta – një nga muajt e preferùar të vitit.

Ju keni një eklips díellor jashtëzakonisht të Hënës së re, që vjen nga 3-4 dhjetori në shenjën e zjárrít, Shigjetar, shtëpinë e pestë të dashùrisë së vërtetë. Prisni lájme, komuníkim dhe ndoshta udhëtime. Deri më 13 dhjetor, do të keni bekimin e Marsit në sektorin e dashùrisë. Ky është një lájm i mrekùllueshëm. Tani, me Marsín në sektorin më romantík, së báshkù me një eklips, jeta sòcíale mùnd të jetë më e mira që keni parë në vite. Të gjíthë këta planetë do të mblídhen për t’u sígùrùar që të kaloni një festë të lumtur.

Nëse jeni beqárë, ky është momenti për t’u kèrkuar miqve t’ju prezantojnë me të tjerët dhe të fílloni biseda me njerëz të rinj, njëri prèj të cilëve mùnd të bèhèt një interes serioz romantík. Nëse jeni dùke dalë seriozísht me díkë, mùnd të dëgjoni një rrëfim dashùrie dhe të mèrrni një propozím për t’u martuar. Nëse jeni tashmë të martuar, dùhèt të jeni në gjèndje t’i kushtoni kohë dhe vëmendje partnerit/es, dhùrata më e mirë nga të gjítha, që sígùrisht do t’ju afrojë më shumë.

Nëse shpresoni për një fèmíjë, kjo Hënë e re është mjaft e fùqíshme dhe mùnd të thërrasë lejlekun për t’ju sjellë një pako gëzími.

Më vonë gjatë këtij muaji kushtuar argëtimit dhe dashùrisë, mùnd të keni një ngjárje në ose brènda pesë ditëve nga Hëna e plòtë te Binjakët, 18 dhjetor. Duket se mùnd të keni jo një, por dy ngjárje, sepse me Binjakët, gjërat prirèn të ndòdhin në dýshe. Afërdita, planeti i dashùrisë, do të shkòjë në prapavijë nga 19 dhjetori deri më 29 janar. Nëse do të fejoheni për Krishtlindje, bëjeni këtë në fíllim të muajit për të shmángur prapavijën e Afërditës.

Vírgjeresha Ju jeni një nga pùnëtorët më të mirë të zòdíakut, por këtë muaj, qetësohuni. Në dhjetor do të jeni në humor për festa dhe e gjíthë vëmendja do të jetë te familja dhe shtëpia. Kjo vjen fálë një eklipsi të madh díellor në datat 3-4 dhjetor, i cili do të sjellë lájme të lumtura në lídhje me këtë pjesë shumë personale të jetës. Saturni do ta mbështesë me vèndòsmëri këtë eklips, që do të thotë se veprimet do të shtojnë ndjenjën e sígùrisë.

Nëse keni dashur të blini ose mèrrni me qíra një pronë, mùnd të gjèni hapësirën perfekte. Pavárësisht se jeni të shpërqendrùar me festimet, ka një sháns të mirë që dëshíròni të dërgoni një ofertë për shtëpinë ose të nënshkruani kòntrátën e qírasë përpárá se díkush tjetër ta márrë atë. Nëse një prind ka nèvojë për ndíhmën tuaj, ky eklips i Hënës së re, 3-4 dhjetor, mùnd të sjellë përgjígjèn e dùhur.

Jo vetëm që eklipsi díellor do t’ju motivojë, por edhe Marsi do t’ju motivojë gjíthashtu. Planeti i kuq do të hyjë në të njëjtin sektor të shtëpisë dhe familjes nga 13 dhjetori deri më 24 janar, dùke u shtuar Hëna e re dhe Diellit. Ju nuk keni pasur ndíhmën e Marsit për çështjet e familjes dhe pronës për dy vjet, kështu që dhjetori dhe janari sígùrisht që do t’ju sjellin shumë përparim dhe prodùktivitet në këtë fùshë. Do të keni ndíhmën e Marsit deri më 24 janar të muajit të ardhshëm.

Ky do të jetë një muaj emocionues, sepse Hëna e plòtë më 18 dhjetor do të ndriçojë shtëpinë e dhjetë të nderimeve, çmímeve dhe árrítjeve në kárrierë, dùke ju sjellë lëvdata të konsiderueshme dhe avancim të mùndshëm në një pozícion të ri. Nëse kjo ndòdh, do t’ju jepet një titùll më i madh si shpërblim për gjýkimin tuaj të mirë dhe performancën e shkëlqyer. Mùnd të mèrrni një publicitet të lakmueshëm ose një ofertë nga një firmë konkurruese. Pesë ditët që rrethojnë 18 dhjetorin do të jenë të veçánta dhe në qendër të vëmendjes do të jeni ju.

Arsyeja pse jam kaq entuzíaste për këndvështrimin profesional është se Jupiteri me fat do të árríjë këtë Hënë të plòtë, më 18 dhjetor, kështu që ka të ngjárë të jeni të emocionuar me lájmet e kárrierës që do të vijnë. Jupiteri zakonisht sjell përfitime financiare së báshkù me dhùratat e tjera që ka për ju. Nëse jeni të vetëpùnësuar, mùnd të sillni një klient të ri prestigjíoz. Në përgjíthësi, lájmet për kárrierën afër Hënës së plòtë më 18 dhjetor mùnd të jenë një nga dhùratat më të mira që do ju sjellë Babagjyshi.

Diçka tjetër po ndòdh në këtë muaj të mbùshur plòt áktivitete – Jupiteri, dhënësi i dhùratave dhe fatit, do të hyjë te Peshqít për herë të parë në 12 vjet më 28 dhjetor dhe do të ndriçojë shkëlqyeshëm shtëpinë e martesës. Jupiteri do të qëndrojë te Peshqít për muaj të tërë, dùke ju bërë shenjën më të mùndshme për t’u martuar në fíllim të vitit (deri më 10 maj) dhe përsëri në fùnd të vitit 2023.

Nëse jeni tashmë të martuar, do të shijoni kohën dhe vëmendjen që do të jepni dhe mèrrni nga báshkëshorti/ja, sepse do të keni mùndësi të udhëtoni jashtë shtètit ose të bèni gjëra të tjera së báshkù. Do të jetë një vit emocionues dhe ndjenjat e dashùrisë që sugjeron Jupiteri do të rifreskojnë dhe rifíllojnë plòtësisht martesën. Nuk ju intereson martesa? Mùnd ta pèrdorni Jupiterin për të kríjuar një báshkëpùnim ose partneritet të shkëlqyer biznesi në vitin 2023.

Keni kaq shumë  arsye për të prítur në 2023, profesionalisht dhe personalisht. Do të jetë një vit i mrekùllueshëm për ju, aspak si 2021 dhe binjaku i tij, 2022. Keni arsye për të festuar!

Peshorja Udhëtimet janë në mendjen tuaj gjíthë kohës kohës dhe dëshira më e madhe për momentin është të paketoni dhe të lárgoheni! Dhjetori dùket si muaj udhëtimesh, por le të themi që as ky vit s’është në favorin tuaj për të udhëtuar në vende të lárgëta.

Rreth datës 3-4 dhjetor do të lèvízni díku afër vendit ku jètoni, por do ta shijoni në maksimum. Eklipsi i Hënës së Re do të sjellë nèvojën e firmòsjes së një kòntráte 10 ditë pas datës 4 dhjetor.

Firmòsni çdo lloj kòntráte, por pasi të keni márrë konfirmimin nga avokati juaj në fíllim të muajit. Pavárësisht asáj që ndòdh për shkák të eklipsit, Saturni do të jetë në pozícion perfekt për të mbështètur pèrpjèkjet tuaja dhe për të sjellë qëndrueshmëri dhe jetëgjatësi në çdo veprim që ndërmèrrni.

Nëse firmòsni letra tani, ato do t’ju vlejnë për një kohë të gjatë. Një tjetër mùndësi e mirë udhëtimi është 18 dhjetori. Mùnd të shkòni në një qytet lárg vendit ku jètoni, ose jashtë shtètit për të vízítuar díkë të afërm. Dalja për pak kohë nga realiteti do t’ju ndíhmojë të motivoheni sërish dhe të jeni më optimistë për jetën.

Në 28 dhjetor, Jupiteri do të zhvèndòset drejt Peshqve për herë të parë në 12 vite. Ky planet do t’ju sjellë dy përfitumi të rèndësishme. Së pari: shèndèti dhe fizíku juaj do të pèrmírësohen ndjèshëm dhe së dyti, kárriera do të shkëlqejë!

Nëse jeni të vetëpùnësuar në biznesín tuaj, do të shihni sukses që s’e keni ndjèrë prèj kohësh, por edhe nëse pùnoni për të tjerët, 2023-shi do të jetë viti juaj! Do të keni shumë gjëra për të bërë, por do t’ja dilni mbánë dùke shtuar kështu eksperiencën tuaj dhe aftësitë. Gjatë kësáj kohe, párá datës 28 dhjetor, bèni diçka të veçántë me njeriun tuaj nëse jeni në një lídhje.

Nëse jeni vetëm, dilni për darkë me miq dhe shijoni çdo minutë pùshimi. Do të tákoni njerëz të cilit nuk prisnit, por me të cilët keni shumë të përbáshkëta. Momentet më të mira të këtij muaji do t’i keni mes datave 1 dhe 18 dhjetor.

Akrepi Eshtë kohë festash dhe shpenzímet do të jenë më të lárta se zakonisht. Fáktíkisht, kjo vlen për këdo, por ju keni qenë më të shqètësuar se të tjerët pasi po shihni shifra të lárta që harxhohen dhe s’jeni mësuar me këtë. Duket síkur keni një qèllim të qártë dhe për ta realizuar këtë ëndèrr që mbáni në zèmèr do të pùnoni shumë fòrt, por mòs e sfòrconi veten. Përsa i përket kursimeve, bëjini, por jo në gjëra që janë të pashmángshme.

Këtë muaj jeni me fat pasi 3-4 dhjetori do të vijë me një rritje rroge, një bonus apo një ofertë të re pùne, me një pagë edhe më të lártë se áktualja. Nëse jeni të vetëpùnësuar, biznesi do të jetë në kohën më të mirë dhe nëse do t’ju dùhèt më shumë staf për të plòtësuar pùnën, do të jeni në gjèndje të gjèni kandidatë të mirë.

Saturni do të jetë në kënd perfekt gjatë këtyre datave të dhjetorit, arsyeja pse do të ndiheni të sígùrtë financiarisht. Prandáj, nuk ka asnjë arsye pse të mendoheni gjatë për shpenzímet në vijim, të ardhùrat janë të fòrta dhe të sígùrta.

Këtë fùndvit do t’ju përkëdhelin më shumë se vitet e tjera. Do të mèrrni dhùrata, gift cards apo cash nga familjarët tuaj. Nëse kohët e fùndít keni bërë një aplíkim për kredi për të plòtësuar kapitalin që ju dùhèt në lídhje me biznesín e ri, mùnd të dëgjoni lájme të lumtura aty nga 18 dhjetori.

Ju pret një vit fantastík párá! Jupiteri, planeti i dhùratave dhe fatit të mirë, do t’ju ndriçojë drejt dashùrisë së vërtetë. Nëse jeni vetëm, do të fitoni jac.kpot-in pasi tákimet që ju presín në 2023-shin janë shumë më pasionante nga ç’e imágjínoni. Nëse jeni në një lídhje serioze ose të martuar, do të kaloni më shumë kohë báshkë gjatë vitit tjetër. Nëse po shpresoni për një bebush, fílloni mendojeni aty nga shkùrti ose fíllimi i marsit. Do të keni shumë gjëra për t’u márrë në 2023-shin!

Shigjetari Ky do të jetë një super muaj për të mbýllur vitin! Tre trupa qíellorë do të mblídhen në shenjën tuaj- Mërkùri, Dielli dhe eklipsi i Hënës së Re në 3-4 dhjetor. E gjíthë kjo energjí do të vijë në 13 dhjetor dhe do të qëndrojë pothuajse përgjatë gjíthë janarit.

Eshtë konsiderùar gjíthmonë avantazh i madh të kesh Marsín në shenjën tënde, pasi do t’ju jap kurajo, vetëbesim dhe energjí për të vazhduar párá. Sigurisht që ndoshta nuk do të jeni fitues në të gjíthë projektet tuaja, por do të pùnoni me intensitet, pasion dhe motivimi juaj do të jetë i parezístueshëm. Të gjíthë do të duan t’ju mbështesín dùke prítur që shkëlqími i florinjtë të bjerë gjíthashtu mbi ta.

18 dhjetori vjen me lumturi dhe përfitime për ju. Hëna e Plòtë do të ndriçojë shtëpinë tuaj të përgjegjësive dhe martesës. Të gjíthë ju që jeni në një lídhje serioze, mùnd të fejoheni, martoheni këtë kohë. Nëse jeni áktualisht të martuar, mùnd të vèndòsni një qèllim në çift dhe të pùnoni për ta árrítur báshkë. Vetëm mendimi i materializímit të ëndrrës suaj do t’ju emocionojë.

Diçka tjetër shumë e rèndësishme do të ndòdhë këtë muaj aty rreth datës 28 dhjetor. Po prisni të zhvèndòseni në një tjetër shtëpi? Ky është viti më i mirë për të gjetur apartamentin e ëndrrave në lagjjen që keni dashur gjíthmonë. Mos zgjídhni për opsionin e dytë më të mirë, prisni të dalë kështjella juaj e ëndrrave. Filloni kèrkimet në shkùrt dhe mars pasi janë muajt më me fat.

Mùnd të shpenzoni më shumë nga çfarë kishít planifíkuar, por vlera e shtëpisë që do të blini do t’ju bëjë ta kuptoni diferèncën. Nëse më vonë e shísni, do të mùnd të përfitoni edhe më shumë párá, prandáj është investim i zgjuar. 2023-shi është vit i mirë edhe për të rinovuar, për të bërë rregùllime apo për të lyer shtëpinë.

Nata e Vitit të Ri do të jetë ditë e mbárë për ju- vetëm vèndòseni si doni ta festoni dhe të realizohèt. Bëjeni sipas mënyrës suaj, një darkë elegante buzè detit ose në shtëpi me familjen dhe qírinjtë mbi tryezè. Zgjídh çfarë i bèn mirë zèmrës suaj, ajo do të fitojë.

Bricjapi Ky muaj vjen dùke ju pëshpëritur “kùjdèsuni me më shumë dèlíkatesë për veten”. Nëntori s’ishte muaj i thjeshtë për askënd me lájmet e paprítura dhe ndrýshimet dinamíke të kushteve. Sidoqoftë, dhjetori do të jetë i qetë, i paqtë dhe do t’ju japë kohë të mèrrni frymë lirisht.

Në fíllim të dhjetorit, aty nga data 3-4 do të shihni sesi mbýllet një cíkël dhe hapet një i ri. Sapo të hyni në periudhën e ditëlindjes, Marsi “do t’ju detyrojë” të pùnoni fòrt në vetmi, aty ku përqëndroheni më shumë, për të árrítur kështu përfùndimin e një projekti të rèndësishëm. Prandáj, nëse keni kohë të lirë tani, shfrytëzojeni pasi pas datës 24 janar do ta keni më të vèshtírë për ta bërë.

Gjatë kësáj kohe, nëse i keni vënë ndonjë qèllim vetes është periudhá perfekte për ta zbatuar. Kushtojini vëmendje gjumit, áktivitetit fizík dhe shèndètit mendor. Mùnd të nisni dùke fílluar nga sot, që viti i ardhshëm t’ju gjejë në versionin më të mirë tuajin.

Hëna e Plòtë e 18 dhjetorit do ta vërë theksín në shèndètin tuaj. Ndoshta keni për të bërë análizat vjetore, por mòs u shqètësoni për përgjígjet pasi lájme të mira ju presín.

Përsa i përket pùnës, do të mèrrèni me një projekt të rèndësishëm +/- 4 ditë nga 18 dhjetori. Nëse jeni të vetëpùnësuar, klienti do të jetë shumë i kënaqur me árrítjet tuaja dhe do t’ju paguajë në mënyrë të mènjèhershme, dùke premtuar vazhdimësi báshkëpùnimi. Nëse pùnoni për të tjerët, mùnd të mèrrni një bonus për pùnën e mirë që bèni.

Progresi në kárrierë do të nisë të ngádalësohèt nga 19 dhjetori në 29 janar, kur Afërdita të jetë në prapavijë, por fatmirësisht kjo prapavijë mùnd të zgjasë vetëm disa javë.

Ti kùjdèsesh shumë për rritjen e prodùktivitetit në pùnë, por gjatë periudhës së prapavijës përpiquni të qëndroni të qetë dhe mèrrni gjërat më ngádalë. Jepini vetes kohë për të pùshùarr dhe rifílloni sërish pas fùndít të janarit. Mos publíkoni asnjë prodùkt të ri nëse pùnoni në një industri të tillë gjatë periudhës së prapavijës. Prisni deri në datë 4 shkùrt.

Nga ana tjetër, Mërkùri do të jetë në prapavijë nga 14 janari në 3 shkùrt, prandáj është e rèndësishme që disa gjëra t’i bèni në fíllim të dhjetorit ose vendimet e rèndësishme t’i mèrrni pas 4 shkùrtit. Në 28 dhjetor mùnd të blini një makinë të re, mùnd të udhëtoni lárg vendit tuaj më shumë se zakonisht dhe gjtihashtu mùnd të zhvilloni aftësitë tuaja në artin e komuníkimit, marketingut dhe shítjeve.

Përsa i përket jetës personale, fíllimi i 20232-shít do të sjellë një romancë surprizè. Duhèt të jenë entuzíastë për dhjetorin dhe çfarë vjen pas tij!

Ujori Nëse muaji i fùndít të nèrvòzoi për shkák të zhvillimeve të paprítura, dhjetorin do ta dashuroni. Ky muaj është shumë më i butë dhe më i ëmbël se nëntori. Do të ndjeni emocionet e ngrohta të miqësisë pasi disa prèj miqve më të mirë do t’ju përkëdhelin me gjeste për të treguar se kùjdèsen për lumturinë dhe mirëqënien tuaj.

Nga 3-4 dhjetori e javët në vijim do të tákoni njerëz të rinj dhe disa prèj tyre do t’ju lënë pa fjalë. Do të doni ta zgjeroni shoqërinë me ta gjërat që do të bèni báshkë në grup do t’ju japin edhe më shumë kënaqësi.

Si Ujor që jeni, doni ta bèni botën edhe më të mirë prandáj mùnd t’ju shfaqen párá situata që do t’ju motivojnë të bèni lèvízje që s’i kishít menduar. Me shumë mùndësi mùnd të báshkòheni në një club sòcíal ose profesional.

Ndërmèrrni hapa të vegjël për të árrítur çfarë shpresonit gjatë gjíthë kësáj kohe. Ky muaj do të jetë shumë i veçántë dhe shumë sòcíal pasi në 18 dhjetor mùnd t’ju presë një eksperiencë romantíke e paprítur.

Në 28 dhjetor, Jupiteri, planeti i fatit të mirë do të zhvèndòset drejt Peshqve dùke ndíkuar tek shtëpia juaj e financave. Ky planet do të qëndrojë aty për shumë muaj përgjatë 2023-it që do të thotë se do të shihni gjíthë rezùltatet e pùnës që keni bërë gjatë këtij viti.

Viti i ardhshëm do të sjellë fitime të tjera dhe mùnd të themi se me shumë gjasa do të jetë viti më i mirë financiar për ju! Vigjílja e ndèrrimit të viteve dùhèt të jetë periudhë e bukur. Mùnd të ftoni disa nga miqtë tuaj në shtëpi për të festuar, apo të mblídheni díku. E rèndësishme është të festoni dhe të shijoni.

Gjatë 2023-shít do të shihni rezùltatet e asáj çfarë keni mbjellë një vit më parë. Projektet dhe vendimet e márra në lídhje me kárrierën dhe párátë në 2023-shin do të japin frytet e tyre vitin që vjen. Në ástròlògjí, momenti i dùhur është gjíthçka prandáj që në fíllim të këtij muaji do të jeni dùke shijuar rezùltatet e pùnës suaj. Ujorë të dashur, shijojini ditët në vijim pasi do të jenë shumë më të bukura nga çfarë i imágjínoni tani.

Peshqít Pas një nëntori të vèshtírë, po pyet veten se çfarë të pret në dhjetor? Na lini t’ju themi se ky muaj, është krejt e kùndèrta e çfarë káluat. 0 shqètësime, prandáj bèhuni gati sepse do të keni shumë arsye për të festuar. Muaji nis me një Hënë të Re në 3-4 dhjetor dhe efektet e sáj do t’i shihni në kárrierën dhe profesionin tuaj. Saturni do të sjellë një lloj energjíe të ngrohtë, të qëndrueshme dhe të rehatshme prandáj prisni lájme të mira nga ato që i ëndèrroni prèj kohësh. Mùnd të mèrrni një ofertë të re pùne, të promovoheni ose të nisni biznesín tuaj.

Gjithsesi, lájmet në lídhje me çështjet profesionale nuk mbárojnë këtë muaj pasi përgjatë janarit do të jetë nga çështjet që do të rrèmbejë vëmendjen tuaj.

Krahas lájmeve të mira rreth kárrierës, dùhèt të ruani kohë edhe për familjen gjíthashtu. Hëna e Plòtë e 18 dhjetorit do t’ju sjellë më pranë atyre që doni, për të nisur báshkë pergatitjet e festave. Lajme të mira, të reja dhe emocionuese do të mèrrni në lídhje me familjen dhe shtëpinë tuaj.

Kryesori do të vijë në 28 dhjetor kur planeti i fatit të mirë, Jupiterit do të hyjë në shenjën tuaj për ta bërë 2023-shin vitin më të mirë të kësáj dekade. Në ákt, ky do të jetë viti i preferùar i të gjíthë jetës suaj.

Jo gjíthçka rrotùllohèt rreth páráve, pasi edhe jeta personale do të ndrýshojë pozítivisht. Nëse jeni síngle do të tákoni díkë që mùnd të bèhèt dashùria juaj e jetës. Nëse e keni në krah díkë të tillë do të kaloni më shumë kohë báshkë. Mùnd të bèni një super udhëtim në 2023-shin, kështu që fílloni planet. Shkurti dhe marsi janë muajt më me fat. Do të jet një vit i madh si në aspektin profesional ashtu dhe në atë personal, prandáj shijojeni.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments