Demit i ngrè rrògën, por tròndítjen e márrin këto shenja! Paráshikimi me i sákte per te gjithe – MediaNews
Genel

Demit i ngrè rrògën, por tròndítjen e márrin këto shenja! Paráshikimi me i sákte per te gjithe

Tregohuni sa më vigjílentë DASHE, me párátë gjatë kësáj dite sepse përndrýshe do keni surpriza të pakëndshme. Hua mòs mèrrni për asnjë lloj arsyeje. Nëse jeni në një lídhje do kaloni një ditë intensive. Bashkëpùnimi do mbizòtërojë gjíthë kohës dhe hármoninë tuaj do e kenë zíli të gjíthë. Nëse ende zemra juaj nuk ka fílluar të rráhë fòrt për díkë sot dùhèt të keni më shumë besim tek miqtë dhe të pranoni sugjerimet. Në pùnë imagjínáta do ju ndíhmojë të árríni çdo gjë që dëshíròni. Për ju nuk do ketë asgjë të pamùndur. Priten emocione shume të këndshme.

Hëna do ju shtýjë ju DEMA, të kaloni më shumë kohë më miqtë e ngushtë ose me familjarët sot. Do ndiheni më të relaksuar dhe do ju pèrmírësohèt humori. Nëse keni një lídhje mèrrini gjërat shtrùar dhe mòs ia vini shumë veshin kritíkave të partnerit.

Disa ai do i bëjë edhe thjesht ngaqë është i ngarkuar në pùnë. Ju beqárët nuk do keni tákime të paprítura, prandáj nëse doni të ndrýshoni status fílloni të reflektoni e të pranoni ftesat që iu janë bërë së fùndmi. Në pùnë do i árríni objektivat krýesore dhe do ndiheni shumë më të qetë. Në planin financiar mèrrni masa sa më stríkte pa u përkèqësuar situata.

Ditë e mbùshur per BINJAKET, me të paprítura do jetë kjo e sotmja. Mund t’iu kùndèrshtohen idetë dhe nuk do árríni t’i realizoni dot projektet e planifíkuara. Nëse jeni në një lídhje që në mëngjes do jeni me humor të kèq dhe do përtoni edhe të flisni me partnerin.

Marrëdhënia juaj do vijë dùke u përkèqësuar gjíthnjë e më shumë. Ju beqárët do jeni nostalgjíkë dhe do e keni ende mendjen tek një histori e shkùar. Kjo do ju pèngojë të pranoni ftesat që do iu bèhen. Në pùnë vèshtírësitë do jene të vazhdueshme dhe do ndiheni pa shpresë. Në planin financiar dùhèt ta pranoni mbështètjen e të afërmve pa u menduar shumë.

Shfrýtëzojeni sa më shumë çdo moment GAFORE, gjatë kësáj dite sepse ditë si kjo e sotmja nuk vijnë shpesh. Nëse keni një lídhje mòs ndáloni së i shprèhuri ndjenjat sepse vetëm kështu márrëdhënia me partnerin do fíllojë të pèrmírësohèt.

Edhe ata që kanë pasur pròblème do ndihen më të qetë dhe rrezet e díellit do bèhen pjesë e jetës së tyre. Ju beqárët do vazhdoni të ëndèrroni ende për një dashùri si nëpër filma dhe realiteti do ju dùket akòma më i tríshtë. Në pùnë do mbizòtërojë qëndrueshmëria dhe të gjítha planet do ju realizohen. Edhe përfitimet financiare do jene goxha të mira sot kështu që gjèndja do jete e jashtëzakonshme.

Mërkùri per ju LUANE, më në fùnd do ju bëjë më realistë. Kjo gjë do bëjë që ju të shmángni gábímet dhe të mòs nxitoheni për asgjë. Nëse jeni në një lídhje dùhèt të jeni shumë më të moderùar dhe të kùjdèsshëm. Po bëtë gábíme të mëdhá do i vuani gjatë pásojat.

Në mbrëmje qetësia do ríkthehèt. Nëse jeni beqárë mùnd të keni goxha vèshtírësi për të gjetur personin ideal, por nuk dùhèt të dòrèzoheni. Në pùnë do jeni mjaft ambicioze dhe askush nuk do ju pèngojë të realizoni objektivat. Duhèt thjesht të trègòheni pak më transparèntë me shefat. Buxhètin nuk do keni shumë kùjdès dhe ka rrezík të ndòdhin disa trònditje.

Venusi per VIR.GJERESHAT, do e favorizojë tej mase jetën tuaj sentimentale gjatë kësáj dite dhe dùke qenë të mbùshur nga kjo anë çdo gjë tjetër do ju dùket më e lehtë. Ju që keni kohë që keni një lídhje do mendoni të shpërngùleni díku tjetër dhe të provoni sfída të reja.

Për njëri-tjetrin do bèni çdo gjë që do keni në dorë dhe nuk do mbáni ndonjë fjalë më shumë. Edhe ju beqárët keni për të pasur fat me shumicë dhe e gjíthë jeta do ju márrë një tjetër drejtim. Në pùnë do i mèrrni gjërat më me optimizèm dhe do árríni çdo objektiv që i keni vënë vetes. Buxhètin do dini si ta menaxhoni dhe si ta mbánin nën kòntròll.

Neptuni per PESHORET, do nxitë debátet dhe pròblèmet gjatë kësáj dite prandáj ju do kèrkoni gjíthë kohës t’ia mbáthni. Nëse jeni në një lídhje do keni diskutime të gjata me partnerin, por nuk do e gjèni dot gjuhën e përbáshkët. Për ju asgjë nuk ka për të qenë më si më parë. Ju beqárët do vazhdoni të ëndèrroni pafùndësisht, por as ju nuk do keni fat të bèni ndrýshimet e menduara.

Bëni durim sepse do edhe pak kohë të ndòdhin ndrýshimet e mëdhá. Në pùnë nuk do ndiheni plòtësisht të kënaqur. Motivimi do fíllojë të bjerë dhe mezí do i shtýni orët. Financat nuk do jenë të mira dhe ju ende do vazhdoni të shpenzoni pa kufi.

Hëna per AKREPAT, do jetë në kùndèrshti me Saturnin dhe me shumë planetë të tjerë sot kështu që përgatituni për një ditë të trazuar dhe me vèshtírësi. Nëse keni një lídhje do ndiheni gjíthë kohës të pasígùrt. Partneri do ndrýshojë shpesh planet, nuk do jetë korrekt dhe nuk do ju fála ngrohtësínë që dëshíròni.

Nëse ende nuk keni fílluar lídhjen që kishít menduar nuk dùhèt ta hùmbisni optimizmin deri në orët e fùndít. Në pùnë nuk do mèrrni ato që doni edhe pse jeni lòdhùr shumë. Mundohuni vetëm të ruani qetësínë. Financat nuk do jenë të këqíja, por nèrvòzízmi për t’i menaxhuar sa më mirë mùnd t’iu bëjë edhe të gaboni.

Mërkùri per ju SHI.GJETARET, do ju bëjë disi kokëfòrtë gjatë kësáj dite. Nëse keni kòntráta për të firmòsur apo vendime për të márrë trègòhuni më vigjílentë. Nëse jeni në një lídhje dùhèt të hapni më shumë rrugë dhe ta dëgjoni me kùjdès partnerin, pasi në të kùndèrt keni për të pasur pròblème serioze me të.

Fjalët e të tjerëve mòs i dëgjoni shumë. Nëse ende nuk keni díkë në krah më mirë ta lini veten të lirë. Po kèrkuat qíqra në hell keni për të mbètur gjatë me këtë status. Në pùnë do jeni më të hapur edhe ndáj risive dhe mùnd ta pranoni më në fùnd një propozím që ju është bërë disa kohë më parë. Financat mùnd të dòbèsohen pak.

Sot ju BRICJAPE, do zgjídheni me humor të mirë dhe me shumë dëshirë për të ecur përpárá. Mund të fílloni projekte të reja dhe motivimi nuk do ju mungojë për asnjë çást. Nëse jeni në një lídhje nuk do keni pròblème, por as ndonjë pasion i madh. Jeta profesionale do ju márrë shumë kohë dhe vëmendje.

Nëse jeni vetëm do jeni me humor të mirë dhe të gatshëm për të realizuar çdo tákim që do ju propozohèt. Priten surpriza. Në pùnë ritmi do jetë i shpèjtë. Çdo pèrpjèkje e juaja do japë rezùltatet që keni prítur prèj kohësh. Edhe financat do jene të mira, por nëse nuk ndáleni së shpenzuari mùnd te keni vèshtírësi shume shpèjt.

UJORE, Nëse nuk trègòheni të kùjdèsshëm me komuníkimin dhe fjalët që do pèrdorni gjatë kësáj dite ka rrezík që çdo gjë t’iu shkòjë kèq. Nëse jeni në një lídhje do jeni të privilegjuar sepse partneri do kalojë më shumë kohë me ju dhe do ju bëjë edhe surpriza të këndshme.

Do ndiheni shumë të privilegjuar dhe do emocionoheni gjíthë kohës. Kujdes vetëm mòs thoni diçka që mùnd të prishë çdo gjë. Ju beqárët dùhèt thjesht të trègòheni më të hapur e më të sínqertë dhe gjíthçka do rrjèdhë natyrshëm. Në pùnë do ju aprovohen idetë dhe kèrkesat që keni bërë kështu që do ndiheni mire. edhe financat do jenë më të stabilizuara.

Edhe ju PESHQ, Sot do keni më shumë nèvojë të flisni, të sòcíalizoheni dhe të keni njohje të reja prandáj do bèni çdo gjë për ta árrítur këtë. Nëse jeni në një lídhje ka rrezík të mòs jeni gjíthë kohës të disponueshëm ndáj partnerit dhe në disa momente do keni edhe konflíkte.

Ju beqárët ka rrezík të tèrhíqeni fizíkisht nga díkush që në ákt nuk vlen dhe nuk është aq interesant sa dùket. Mos hídhni hapa nëse nuk doni të pendoheni. Në pùnë do ndani idetë dhe mendimet me kolegët dhe këshillat e tyre do ju vlejnë goxha. ka mùndësi të árríni suksesín që keni ëndèrrùar gjíthmonë. Me shpenzímet bèni shumë kùjdès sepse gjèndja nuk do jetë e mirë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button