Tuesday, October 3, 2023
HomeGenelDo ju tròndise 18 janari, do te mèrrni 1 shume te madh...

Do ju tròndise 18 janari, do te mèrrni 1 shume te madh parash! Fati i plote per 5 shènja

Yjet nuk do ju lënë aspak të qetë gjatë kësáj dite dhe do ju nxitin për çdo veprim që do bèni. Urani do ndíkojë nègátivisht në jetën tuaj në çift. Do keni shumë mòsmárrëveshje dhe zènka të fòrta prandáj bèni kùjdès me fjalët që do thoni. Nëse ju beqárët doni të bèni për vete díkë qe iu pëlqen prèj kohësh trègòhuni vetvetja dhe mòs bèni asgjë fálse.

Duket se do keni pèrmírësime të furishme këtë javë dhe do iu dùket se gjíthçka do ndòdhë si me mágjí. Në pùnë dùhèt të mendoheni mirë párá se të hídhni çdo hap. Një gábím i vogël mùnd t’ua prishë planet. Falë influencës së mirë planetare financat do fíllojnë të stabilizohen. Hiqni ndonjë lek mënjanë nëse do iu jepet mùndësia.

Dem, Lërini pas krahëve konservatorizmat gjatë kësáj dite dhe lùftoni për ta bërë jetën tuaj sa më të mirë. Nuk keni për t’u pènduár. Ju të dashurùarit do keni disa mòsmárrëveshje të vogla me partnerin tuaj, por nuk do ndòdhë asgjë për t’u shqètësuar.

- Advertisement -

Komuníkimi do jetë ai që do zgjídhë gjíthçka. Ju beqárët do keni thjesht disa tákime pa asnjë interes, pasi personi i dùhur do të shfaqet pas disa kohësh. Në pùnë do hídhni hapa me tej dhe do kaloni në një stad tjetër. Do iu komplimentojnë të gjíthë për árrítjet dhe do jeni më krènarë për veten. Plutoni do ndíkojë pozítivisht tek sektori i financave dhe do iu ndíhmojë të krýeni transaksione të rèndësishme.

Binjakët Gjatë kësáj dite, nëse i bèni gjërat me dëshirë të mirë dhe nëse keni durim gjíthçka do ju realizohèt më së miri. Nëse keni një lídhje shtojini dozat e fantazísë dhe do e shihni që ambíenti do fíllojë të ngrohèt.

Nga ana e tij partneri do trègòhèt më i kuptueshëm dhe më tolerant. Nëse jeni beqárë që besoni tek dashùria me shíkim të parë do mùnd ta përjètoni vetë këtë emocion. Në pùnë dùhèt t’iu dilni përballë pròblèmeve dhe jo t’iu fshíheni. Vetëm në këtë mënyrë do i kaloni ato dhe do mèrrni drejtimin drejt suksesit. Do keni fat me financat. Buxhèt do pèrmírësohèt ndjèshëm dhe do mùnd të hiqni disa lek mënjanë.

- Advertisement -

Gaforrja Sot do jeni të arsyeshëm dhe tej mase të dísíplinuar. Do veproni me korrektësi në çdo fùshë dhe do ja dilni mbánë në çdo gjë. Për ju që keni një lídhje, kjo do jetë një ditë shumë e mirë. Marsi do iu mbështesë t’ia kaloni sa më bukur dhe pasioni do ju pùshtojë shpesh. Mos u bèni pafùnd kèrkues sepse më pas mùnd të lindin edhe konflíkte të vogla.

Ju beqárët nuk do keni shumë fat gjatë ditës së sotme kështu që për të hèqur mendjen mèrruni më mirë me diçka tjetër. Në pùnë do keni árrítje të mëdhá dhe mùnd të mèrrni propozíme të reja nëse jeni në fùshën ushtarake ose pòlícore. Nëse jo do keni një ditë të zakonshme, por jo pròblèmatíke. Me financat do trègòheni të matur dhe kjo do iu ndíhmojë që situata të mbètet e kënaqshme.

Luani Urani do ju bëjë alergjíkë ndáj kritíkave gjatë kësáj dite dhe në disa momente mùnd të fùteni në debáte më të tjerët. Nëse keni një lídhje gjërat nuk do ju ecin më së miri. Debatet do jenë të vazhdueshme e madje edhe për gjëra elementare e pa rèndësi për të ardhmen.

Kokëfòrtësia do jetë një nga defektet tuaja më të mëdhá. Ju beqáret do jeni shumë të pavèndòsur kur bèhèt fjalë për personin ideal. Do keni një tákim, por vazhdimin do e keni vetë në dorë. Në pùnë mùndet të ndërmèrrni edhe ndonjë rrezík, por dùhèt të jeni të ndërgjegjshëm për pásojat që mùnd të vijnë. Financat do jenë të qëndrueshme.

Vírgjëresha Imagjínáta juaj do jetë edhe më e zhvilluar gjatë kësáj dite, por dùke qenë edhe të ndjèshëm ndonjë kritíkë e vogël do ju bëjë të hùmbisni besimin tek vetja. Nëse keni një lídhje dhe mùndoheni me shpirt të rregùlloni márrëdhënien me partnerin do mùnd të árríni atje ku dëshíròni.

Dita dùket premtuese. Ju beqárët do jeni shumë selektivë në dashùri dhe askush nga ata që do tákoni nuk do iu pëlqejë për të fílluar një histori. Në pùnë do keni aftësi shumë të mira menaxhuese dhe nuk do ndáleni përballë asnjë lloj sfíde. Në planin financiar shmángni márrjen e vendimeve të pamenduara sepse do pendoheni shumë shpèjt. Mùndohuni të vèndòsni ekuilibër.

Peshorja Në tërësi do jetë Hëna dhe Plutoni që do ua zbukurojnë ditën sot dhe do vèndòsín ekuilibrin perfekt. Jeta sentimentale do shkòjë më së miri për ju që jeni në një lídhje. Partneri do iu mbështesë edhe në jetën profesionale që të keni árrítje të mëdhá. Ju beqárët do njiheni me persona mjaft joshës. Nëse díkush kèrkon diçka më tepër mòs e hùmbni mùndësínë.

Në pùnë, energjía që do iu japë planetët do ju shtojë për shkòni edhe më lárg dhe ta fòrconi pozícionin tuaj. Do i árríni objektivat që i kishít vënë vetes dhe do ndiheni më të qetë. Buxhètin dùhèt ta menaxhoni me më shumë seriozítet nëse nuk doni të keni pròblèm të mëdhá. Ju i keni të gjítha aftësitë.

Akrepi Gjatë kësáj dite do jeni shumë të sjellshëm dhe tejet realistë. Gjithçka do ju shkòjë mirë dhe do ndiheni të kënaqur. Nëse jeni në një lídhje, jeta juaj do jetë më e animuar. Do i shprèhni më tepër ndjenjat dhe do i sqároni edhe kèqkuptimet që keni pasur.

Nëse jeni beqárë ka shumë gjasa të njiheni me díkë gjatë një ceremonie fejese apo dasme. Para se të kríjoni ndonjë lídhje njihuni mirë me personin që do tákoni. Në pùnë do iu jepen më tepër përgjegjësi. Nëse përqendroheni pak më tepër tek ambiciet tuaja do mùnd t’ia dilni pa kurrfarë pròblèmi. Asnjë planet nuk do ndíkojë tek financat sot kështu që trègòhuni të arsyeshëm me shpenzímet.

Shigjetari Hëna do ju bëjë shumë më diplomatë dhe tolerantë gjatë kësáj dite. Nga ana tjetër do lùftoni fòrt me çdo lloj forme për të árrítur atje ku dëshíròni. Jupiteri, planeti i lumturisë do influencojë në jetën tuaj në çift dhe do mùnd të shijoni një ditë plòt báshkëpùnim.

Për ju beqárët ky planet do jetë i mrekùllueshëm. Ai do ju sjellë si dhùratë një tákim shumë të rèndësishëm, i cili mùnd të shndèrrohèt shumë shpèjt në një lídhje serioze. Në pùnë, të gjítha projektet që keni ndërmárrë do ecin në rrugën e dùhur. Nuk do ju mungojë frymëzími për asnjë çást. Për sa iu përket financave, kjo do jetë një nga ditët më të rèndësishme për të pèrmírësuar situatën.

Bricjapi Shpirti juaj i konkurrèncës do nxitet edhe më shumë nga planetët sot. Do doni të jeni kampionët në çdo gjë dhe ndonjëherë mùnd të bèni gábíme. Për ju të dashurùarit, lídhja me partnerin prítet të fòrcohèt edhe më tepër, por në disa momente kárákteri juaj pasionant mùnd të dalë jashtë kòntròllit dhe mùnd të nxitë dýshime tek ai.

Nëse jeni vetëm do keni një dëshirë shumë të madhe të bini në dashùri. Kujdes, nëse tèrhíqeni së tepërmi nga díkush qe nuk është i lire, mòs hídhni asnjë hap më tej sepse do vuani gjatë. Në pùnë dùhèt të keni më shumë guxim dhe të provoni edhe gjëra për të cilat mùnd të mòs jeni plòtësisht të bindur. Edhe po nuk ja dòlët nuk ka asgjë katastrofíke. Financat do kenë pròblème prandáj dùhèt bërë shumë kùjdès.

Ujori Do jeni shumë të palogjíkshëm gjatë kësáj dite dhe shpesh nuk do mendoheni mirë párá se të veproni. Ka rrezík që gábímet të jenë të vazhdueshme dhe mùnd t’iu shtojnë dhímbjen e kokës. Jeta dashurore për çiftet do márrë një kthesë kaotíke.

Mos prisni që gjërat të përkèqësohen fare për të reaguar. Mos mèrrni as vendime të rèndësishme sot sepse nesër do të pendoheni. As ju beqárët nuk do keni një ditë të qetë. Qëndroni më mirë vetëm sesa pranë një personi që nuk është për ju. Në pùnë më mirë prisni edhe pak párá se të ndërmèrrni iniciativa dhe të fílloni projekte te reja. Ekuilibri financiar rrezíkon të prishèt dhe ju mùnd të keni disa pròblème me buxhètin.

Peshqít Herë pas here mùnd të vuani edhe nga kompleksi i ínferíoritetit sot, por ata që keni pranë do bëjnë çmòs t’iu trègòjnë të kùndèrtën. Nëse doni të bèni diçka, thjesht mòs u ndálni. Nëse jeni në një lídhje dùhèt të bèheni gati për një ditë përgjíthësisht hármoníke. Marsi, planeti i dëshirës do të influencojë sektorin e dashùrisë dhe do shtojë sensualitetin.

Do kaloni edhe momente plòt pasion. Ju beqárët do keni fat në jetën sentimentale edhe pse do kaloni një ditë pak të vèshtírë. Në pùnë dùke pùnuar në ekip do árríni rezùltate edhe më të lárta nga më parë. Ka pak mùndësi që me pak më shumë mbështètje kalohen edhe sfídat e vèshtíra. Në planin financiar dùhèt të jeni më të matur. Mos bèni investime të mëdhá sepse mùnd të lindin pròblème afatgjata.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments