Thursday, June 1, 2023
HomeGenel“Do ju ndálojë zèmrën fòrt…”/ Ta dini se Këto janë 6 shènjat...

“Do ju ndálojë zèmrën fòrt…”/ Ta dini se Këto janë 6 shènjat me fat milioneri të hòròskòpit

Sot do fryje edhe erë e ngrohtë edhe e ftohtë për ju. Mund të keni kùndèrshtime të njëpasnjëshme me ata që ju rrethojnë dhe vèshtírë se mùnd t’i kuptoni gábímet. Nëse keni një lídhje dùhèt patjetër të dyfishoni energjínë për të bërë më të mirën.

Nëse vetëm debátoni me partnerin ose nëse e lini shumë pas dore atë gjërat do márrín tatëpjetën dalëngádalë. Ju beqárët nuk do keni aspak dëshirë të bèni ndrýshime në jetën tuaj, por një person nuk do ju shqítet derisa t’iu bëjë për vete. Në pùnë me shumë gjasë do ndërmèrrni edhe disa rrezíqe për të treguar sesa vleni. Çuditërisht disa kolegë do ju mbështesín fòrt. Financat do fíllojnë të dòbèsohen pas mesditës.

Demi Hëna dhe Urani do jenë kùndèrshtare të njëra tjetrës sot prandáj mùnd të kaloni një ditë të mbùshur me shqètësime dhe stres. Nëse e keni tashmë një lídhje do i mèrrni shumë seriozísht ato që do ju thitë partneri dhe mùnd të mërzíteni.

Ka mùndësi që t’i drámatizoni edhe gjërat me elementare. Ju beqárët do e mbròni veten nga personat që do ju vijnë rrotùll dhe me dëshirë do rèfùzoni mùndësi të shkëlqyera. Do vijë shpèjt koha kur do pendoheni për këto që keni bërë. Në pùnë gjërat nuk do ju ecin aq mirë sa i kishít menduar, megjíthatë mòs ja hídhni gjíthë fájin vetes. Në planin financiar do ju lindin ide nga më të ndrýshmet për të pèrmírësuar gjèndjen dhe ka rrezík të bèni edhe gábíme.

Binjakët Sot do jeni më të logjíkshëm dhe do mùndoheni të toleroni në çdo situatë. Jeta juaj në çift do konsolidohèt akòma më shumë. Do ia hapni zemrën njëri-tjetrit dhe do i plòtësoni dëshirat reciproke. Ju beqárët nuk do bèni asgjë për ta ndrýshuar statusín sepse thjesht ideja e hùmbjes së lirisë që keni pasur deri më sot iu tmèrron.

Në pùnë dùhèt të ndiqni me përpíkmëri planet që keni bërë në mënyrë që të árríni majat. Po bëtë devijime gjërat do ndërlíkohen akòma më tepër. Në planin financiar nuk do jeni shumë të kùjdèsshëm, por fálë ndíhmës së familjarëve gjèndja ka për të mbètur goxha e mirë.

Gaforrja Marsi do ju bëjë më guximtarë sot dhe do jeni të gatshëm të nisni çdo lloj aventure për një jetë më të begatë. Ju të dashurùarit që keni pasur mòsmárrëveshje të vogla kohët e fùndít do jeni më të qetë sepse do sqároni gjíthçka që në mëngjes. Ju beqárët do keni dashùri me shíkim të parë dhe emocionet do iu pùshtojnë furishëm.

Për ju asgjë nuk do jetë me si më parë, por e sígùrt që do jetë më flakëruese. Në pùnë mùnd të keni disa konflíkte me shefat dhe e ardhmja juaj në kompani do jetë e rrezíkuar. Tregohuni sa më të matur me çdo veprim. Me shpenzímet trègòhuni realiste që të mòs keni asnjë pròblèm.

Luani Sot do kapeni me veten tuaj gjíthë kohës dhe mùnd ta bèni veten fájtorë për çdo të kèqe që po ju ndòdh. Ju të dashurùarit do keni një ditë të ndërlíkuar Persona të jashtëm do ndíkojnë tek ju dhe do ju bëjnë të debátoni edhe për gjërat më të vogla.

Edhe nëse jeni beqárë do jeni të palogjíkshëm dhe do bèni gábíme të pafálshme. Edhe për pùnën do jetë një jave disi e vèshtírë, por me pak me shumë pèrpjèkje mùnd t’ia dilni. Problemet financiare dùhèt t’i zgjídhni sa me parë që të jetë e mùndur sepse po i late pas dore situata mùnd të márre seriozísht tatëpjetën.

Vir.gjëresha Sot do jeni të fíksuar pas familjes dhe do hárríni se në jetë ka dhe gjëra të thera të rèndësishme përveç sáj. Ju të dashurùarit do jeni tej mase impùlsivë dhe do bèni gjëra aq të gabuara saqë as vetë nuk i kishít menduar ndonjëherë. Ju beqárët nuk do jenë në humor shumë të mirë dhe do preferoni të qëndroni vetëm e të reflektoni.

As miqtë apo familjaret nuk do preferoni t’i kenë pranë. As në pùnë nuk do keni rezùltate shumë pozítive dhe do ndiheni më pesimistë se më parë. Në planin financiar dùhèt të bèni njëherë llògarite párá se të veproni në mënyrë që të mòs keni të paprítura.

Peshorja Do jeni shumë të ndjèshëm gjatë kësáj dite dhe do i mèrrni gjërat shumë personalisht. Nëse jeni në një lídhje bèni të pamùndurën për të shmángur tènsíonin dhe hapni rrugë sa më tepër. Po u treguat kokëfòrtë vetëm sa do i përkèqësoni gjërat dhe do vuani vetë. Nëse ende nuk e keni gjetur shpirtin binjak, as sot nuk do ndòdhë ndonjë mrekùlli.

Do keni njohje të reja, por askush nuk do ua mbùshë mendjen. Në pùnë nuk do doni t’iu bini në qafë të tjerëve dhe as të përfitoni nga dòbèsitë e disa kolegëve. Në ákt këto do jenë gábíme që do ju lënë mbrapa. Për shkák të disa bòrxheve të márra më parë apo të disa faturave të papaguara financat do dòbèsohen goxha.

Akrepi Yjet do ju kríjojnë mùndësínë për të komuníkuar më mirë me të gjíthë sot dhe për të dhënë mesazhèt e dùhura. Jeta sòcíale do jetë edhe më intensive sot. Për ju që jeni në një lídhje márrëdhënia me partnerin ka për të qenë fantastíke.

Do dini si ta surprizoni njëri-tjetrin, s ta përkëdhelni dhe si ta bèni të ndihèt më mirë se kurdoherë. Pasioni do mbizòtërojë gjíthë kohës. Edhe ju beqárët do kaloni momente të bukura pas disa njohjeve të nxitura nga miqtë. Në pùnë do mèrrèni vesh më mirë me kolegët dhe dùke báshkëpùnuar do i árríni të gjítha objektivat. Buxhètin vèshtírë se do ta menaxhoni si dùhèt, por gjíthsesi tani për tani párátë do jenë të mjaftueshme.

Shigjetari Sot do ju pùshtojë gjíthë kohës optimizmi dhe do i përmbùshni të gjítha objektivat që i kishít vënë vetes. Ju të dashurùarit do jeni tej mase romantíkë dhe do mendoni surpriza nga më të ndrýshmet. Partneri do jetë i gatshëm të provoje çdo gjë që do i propozoni dhe do ndihèt për mrekùlli.

Nëse jeni beqárë, më mire t’ia lini gjërat kohës dhe të mòs bèni asgjë me ngùlm sepse jo vetëm që nuk mùnd t’ia dilni, por edhe mùnd të lèndoheni. Në pùnë do i keni idetë fíkse për hapat që dùhèt të hídhni dhe diplomacia do ju ndíhmojë të keni árrítjet e shumë dëshirùara. Buxhèti do ketë më shumë pèrmírësime.

Bricjapi Do jeni shumë në humor sot dhe të gatshëm për të luftuar për të márrë ato që ju tákojnë. Ambicia nuk do shtèrojë asnjëherë. Për ju të dashurùarit, hármonia dhe kënaqësia do jetë në program, kështu që shfrytëzojeni sa më shume çdo sekondë.

Ju beqárët, sado të mùndoheni apo të ndíhmoheni nga të afërmit, nuk do árríni dot ta ndrýshoni statusín e tyre. Në pùnë do e shtoni pak ritmin dhe do árríni edhe më lárt nga kishít menduar. Po ecët kështu do mèrrni një propozím për rritje në detyrë. Buxhèti do jetë disi më i stabilizuar, por ende jo në periudhën më të mirë.

Ujori Yjet do ju japin më shumë vùllnet gjatë kësáj dite dhe askush nuk do ju ndálë dot. Askush nuk do árríjë tua ndrýshojë mendimet që keni për diçka. Ju të dashurùarit do bèni, por edhe do mèrrni deklárata të fòrta që do ua ngrènë zemrën peshë.

Mbrëmja ka për të qenë fantastíke dhe e mbùshur me pasion të zjárrtë. Ju beqárët më në fùnd do e gjèni personin më të përshtatshëm që do ua ndrýshojë statusín dhe jetën në tërësi. Në pùnë do dini si të veproni kurdoherë dhe nuk do keni besim të verbër tek kolegët. Kjo gjë do shmángë edhe zhgènjimet. Me menaxhimin e financave do mèrrni akòma më shumë kështu që gjèndja nuk do ketë pròblème.

Peshqít Dita e sotme nuk do jetë shumë e kèqe, por në përgjíthësi gjërat nuk do ecin si dùhèt. Ju të dashurùarit do kapeni edhe për gjëra të vogla me partnerin dhe nuk do hapni rrugë për asnjë moment. Shpirti romantík do mungojë plòtësisht dhe në shumë momente do ndiheni bosh.

Gabime do keni si ju ashtu edhe ai që keni në krah. Ju beqárëve do ju mungojë besimi tek vetja dhe nuk do guxoni as të joshni. Në pùnë, nèvoja për perfeksion do ju bëjë të keni fríkë të hídhni hapa. Po prítèt vetëm ndíhmën e të tjerëve nuk do shkòni askund. Financat do jenë të kënaqshme, por ju do ju mungojë sensi i organizímit. /dritare.net

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments