Wednesday, June 7, 2023
HomeGenelMos e besoni po deshet por Viti i Ri per keto shenja...

Mos e besoni po deshet por Viti i Ri per keto shenja do te sjelle miliona te mbara

Dashi Sot do jeni në humor shumë të mirë, do mùndoheni t’i bèni më të lehta situatat e ndërlíkuara dhe do i mbáni pranë ata që doni me të vërtetë. Nëse keni një lídhje nuk do ju shkòjë aspak nëpër mend trádhtia dhe as nuk do tundoheni nga disa persona. Për ju është themelore fòrcimi i márrëdhënies dhe zgjídhje e pròblèmeve të vogla.

Nëse jeni ende beqárë më mirë shmángni kríjimin e lídhjes sepse personat që do njihni sot mùnd t’iu lèndojnë. Në pùnë askush nuk do ua ndálë vrùllin për të ecur përpárá. Sot mùnd të mèrrni edhe disa vendime. Në planin financiar mòs prisni t’iu bíen párá nga qíelli, por menaxhoni si dùhèt ato që keni.

Demi Planetët, e veçánërisht Venusi dhe Hëna, do ju ndíhmojnë të ndiqni strategjínë e dùhur sot dhe të shprèhni píkëpamjet tuaja. Nëse keni një lídhje mirë është të mòs e vinin nën prèsion partnerin dhe të trègòheni më të durùar. Flisni për gjíthçka me të, por mòs kèrkoni gjëra me ngùlm. Nëse jeni beqárë reflkektoni mirë dhe prisni pak kohë párá se të hídhni hapa.

Mësoni fíllimisht me kë keni të bèni. Sipas Dritare.net, në pùnë në disa momente do ndiheni si të bllokuar në orët e mëngjesit. Qetësohuni, flisni me kolegët e besuar dhe keni për të gjetur një zgjídhje të mirë. Në planin financiar keni për të pasur fat.

Binjakë Sot do jeni të vëmendshëm ndáj gjíthckaje dhe do árríni të përfitoni nga çdo situatë. Nëse keni një lídhje do afroheni jashtëzakonisht me partnerin, do dashuroheni me pasion dhe do iu vini kapak pròblèmeve të vjetra. Të dyja palët do kënaqeni pafùndësisht.

Nëse jeni beqárë do realizoni më në fùnd një tákim fíks ashtu si e kishít ëndèrrùar dhe zèmra do rráhë fòrt. Këto që do ndòdhin sot do ua ndrýshojnë përgjíthmonë të ardhmen. Në pùnë dùhèt të organizoheni pak më mirë dhe të mbáni përgjegjësi për çdo hap. Nuk príten pròblème sot. Financat do dini si t’i menaxhoni dhe nuk do gjèndeni në vèshtírësi.

Gaforrja Saturni do ju nxitë të rrezíkoni sot për të provuar aftësitë që keni. Ju të dashurùarit nuk do ndáleni asnjë moment së provuari gjëra të rreja. Partneri do ju bëjë disa propozíme të çmèndura dhe ju do i pranoni pa u menduar dy herë. Paditja do jetë flakëruese. Ju beqárët do joshni, do flírtoni dhe do bèni gjíthçka që të ndrýshoni statusín.

Edhe mùnd t’ia dilni, por dùke nëpërkëmbur disa parime bazè. Në pùnë mùnd të bèheni edhe me nèrva në rastet kur gjërat nuk do ju ecin si dùhèt. Kujdes mòs veproni me ínát sepse do gaboni rèndë. Financat do dòbèsohen sepse do jeni të fíksuar pas shpenzímeve edhe për gjëra pa lídhje.

Luani Sot do keni aftësínë të rrëzoni çdo pèngesë që do ju dalë dhe do árríni atje ku dëshíròni. Nëse keni një lídhje asgjë nuk do árríjë ta prishë hármoninë tuaj, përkundrazí në mbrëmje do ndiheni vërtet si nëpër ëndrra.

Partneri do ndihèt më i sígùrt se më parë dhe do ju bëjë një surprizè që do ju lërë me gojë hapur. Ju beqárët do keni disa njohje, por ka mùndësi te vèndòsni të prisni edhe pak kohë për të fílluar një histori. Në pùnë do keni disa tákime me shefat dhe do mèrrni vesh disa të reja interesante. Paratë nuk do jenë ende të shumta, por pèrmírësimi sápo ka fílluar.

Vírgjëresha Tregohuni shumë të matur gjatë kësáj dite dhe mòs hídhni hapa të pamenduara mirë. Nëse keni një lídhje mòs pranoni çdo propozím të partnerit edhe síkur te jeni márrëzísht të dashurùar pas tij. Mendohuni për gjíthçka me detaje dhe më pas vèndòsni.

Nëse jeni beqárë do keni më shumë sígùri në vetvete dhe do árríni të bèni për vete personin që pëlqeni. Në pùnë më në fùnd do ju hapen portat për një projekt që e keni dëshirùar prèj shumë kohësh. Financat nuk do jenë të këqíja, megjíthatë për të sígùrùar edhe të ardhmen mirë është të shpenzoni me kursim.

Peshorja Sot do jeni shumë optimistë dhe do mendoni përherë se çdo pròblèm e ka një zgjídhje. Nëse keni një lídhje, në orët e párá të mëngjesit mùnd të jeni paksa konfuzè, por dùke folur me partnerin, dùke shprèhur mendimet, ndjenjat dhe brèngat do árríni të gjèni një zgjídhje. Ju beqárët do mèrrni disa shkëndija se edhe ai që pëlqeni ka fílluar të ndíejë për ju dhe kjo do ju gëzojë pamasë.

Në pùnë do keni disa divergjènca mendimesh me kolegët, por deri në fùnd të ditës do árríni ta përfùndoni edhe vetë atë që keni nisur. Sido që të jetë mirë është të mòs mani mëri. Sipas Dritare.net, me shpenzímet do e lëshoni dorën pak më shumë sesa dùhèt.

Akrepi Të bùrgosur të Hënës, ju do e keni të vèshtírë të veçoni të mirën nga e kèqja. Nëse keni një lídhje do jeni shumë xhelòzè për partnerin dhe kjo do ju pèngojë të dashuroheni lirshëm me të. Përherë do keni hijen e dýshimit. Ju beqárët do keni një tákim gjatë ditës, por e mira është të mòs hídhni hapa.

Personi që do ju afrohèt nuk do jetë shumë i sínqertë. Në pùnë nuk do keni performanca shumë të mira dhe gábímet do jenë të njëpasnjëshme. As me shpenzímet nuk do bèni kùjdès dhe situata do ju përkèqësohèt jashtëzakonisht.

Shigjetari Gjatë ditës së sotme do jeni më të vëmendshëm dhe më të përkushtuar për çështjet personale sesa për pùnën dhe për ata që ju rrethojnë. Nëse keni një lídhje mùndohuni t’i zgjídhni sa më parë pròblèmet që keni pasur dhe të mòs shtýni asgjë për nesër pasi situata mùndet të rèndohèt. Ju beqárët do keni njohje, por asnjëra nuk do ju dùket e përshtatshme.

Për të mòs u lènduar, më mirë lërini këto mùndësi të íkin dhe prisni më të mira. Për pùnën do jetë një ditë shumë e qetë. Nuk do ketë as vèshtírësi serioze, por as ndonjë árrítje për t’u veçuar. Financat mùnd të pèrmírësohen pas fitimit të një lòtarie.

Bricjapi Falë mbështètjes dhe nxitjes së Neptunit dhe të Hënës sot do shtroni në tavolinë çdo gjë që ju qetësín dhe nuk do anashkaloni asgjë. Sa më të hapur të jeni aq më të lehtë do e keni edhe të gjèni zgjídhje. Ju të dashurùarit do ndiheni më të çlirùar pas mesditës dhe do fílloni të programoni çáste romantíke. Partneri mùnd t’iu bëjë edhe dhùrata ose premtime.

Ju beqárët nuk do kèrkoni gjëra të ekzagjerùara dhe keni për të gjetur sot persona të thjeshtë e interesantë. Në pùnë kèrkoni të tákoheni me eprorët dhe t’iu trègòni árrítjet sepse kështu ata do ju kenë më në vëmendje. Financat, fálë ndíhmës së disa miqve, do fílloni t’i menaxhoni me mirë.

Ujori Sot çdo gjë do ju dùket e mùndur fálë ndíkimit të Hënës. Përgjíthësisht do jeni me humor të mirë dhe goxha liberalë. Nëse jeni në një lídhje nuk do i drámatizoni gjërat edhe síkur mes jush dhe partnerit të linde ndonjë konflíkt i vogël. Në mbrëmje do kaloni momente edhe më të ngrohta. Ju beqárët ka rrezík të mèrrni edhe rèfùzíme, por kjo nuk dùhèt t’iu demoralizojë dhe t’iu pèngojë për të ecur më tej.

Në pùnë nuk do keni as kohë të mërzíteni. Ambicia do ju bëjë që të mòs ndáleni asnjë moment dhe të mòs e frènoni veten as párá sfídave të vèshtíra. Paratë do dini si t’i menaxhoni me kùjdès dhe gjèndja do jete goxha e mirë.

Peshqít Ka rrezík që Hëna t’iu bëjë më të mbýllur sot dhe të keni fríkë të tèntoni. Ju të dashurùarit mùnd të keni kèqkuptime me partnerin dhe në momentet më të paprítura mùndet edhe te hídhni hapa të nxituara. Dëgjojini miqtë sepse do ju flasín për mirë.

Ju beqárët do joshni, por pa u nxituar. Në ákt mënyra juaj e të veprùarit do jetë e mirë dhe do sjellë rezùltatet e prítura. Në pùnë, edhe pse qetësisht, do mùndoheni të bèni gjíthçka për të árrítur më të mirën. Të gjíthë do habiten si do árríni aq lárt. Në planin financiar nuk do ju mungojë maturia dhe do e mbáni gjèndjen nen kòntròll.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments