Tuesday, October 3, 2023
HomeGenelKthèsë 180 grádë fati në Gusht, do çmènden 5 shenja, ju ká...

Kthèsë 180 grádë fati në Gusht, do çmènden 5 shenja, ju ká rènë bíngòja e madhe

Dashi, Pesë yje për Dashin. Lájm i mirë sepse gushti është muaji i dashùrisë dhe të gjítha pròblèmet do të zgjídhen. Megjíthatë, përpiquni të mòs jeni fòrt dýshues, por të lini veten të kalojë tek emocionet e mira dhe energjía pozítive sepse vetëm kështu, pas një kohe të gjatë, do të mùnd të ndjeni atë trázírën në stòmak, kárákteristíkë e përjètímit të fòrtë të dashùrisë.

Në pùnë po ecni përpárá në krahasim me të shkùarën do keni shumë për të thënë dhe për të bërë, por më mirë qëndroni të qetë. Dhe mendoni për të ardhmen, e cila, që ta dini, prítet të jetë plòt me propozíme të reja.

- Advertisement -

Demi, Katër yje për Demin. Ka pak nèrvòzízèm në ajër, nuk mùnd të mendoni fòrt kthjellët për dashùrinë dhe nëse ju është dashur të përbálleni me një ndárje tani gjíthçka ju dùket kaq e vèshtírë. Në realitet jeni të tèrhèqur nga díkush dhe ditët më të mira për surpriza të këndshme janë e mërkura dhe e enjtja e kësáj jave.

Në pùnë do t’ju dùhèt të kaloni një sprovë keni fríkë nga rre.zíku, por dùhèt të hídheni në veprim një moment. Kujdes nga márrëveshjet dhe kòntrátat që janë ende pèzùll!

Binjakët, Katër yje për Binjakët. Nëse i keni dhënë fùnd një lídhjeje tani keni vetëm një dëshirë ta lini veten të hídhèt sërish në dashùri, në një ndjenjë të re. Nëse, nga ana tjetër, po jètoni një histori, mùnd të jeni të qetë sepse gjíthçka po shkòn mirë.

- Advertisement -

Kontraste të vogla me të lindurit në shenjën e Vir.gjëreshës dhe Peshqve, mbáni një sy vigjílent fùndjavën e ardhshme. Në pùnë, ka ardhùr koha e dùhur dùhèt të sfídoni veten dhe të ecni përpárá në rrugën tuaj. Vetëm në këtë mënyrë do të árríni qèllimet që keni në mendje!

Gaforrja, Tre yje për shenjën e Gaforres. Epo dashùritë e reja, janë intr.iguese, goxha tèrhèqëse dhe ju jeni shumë më pas.ionantë se zakonisht sepse Venusi është në anën tuaj. Takime të reja dùket të jenë të këndshme, dùhèt ta lini veten të shkòjë pas intrigueses për të zgjuar pas.ionin që keni.

Në pùnë, mùndësitë e reja dhe të mira janë në horizont keni tani, të gjítha mùndësitë që të mendoni pozítivisht për të ardhmen. Për më tepër, tani i keni të gjítha kre.dencialet për të fílluar nga e párá hajde, mèrru me pùnë!

Luani, Pesë yje për Luanin. Afërdita po kalon në shenjën tuaj dhe dashùria po vazhdon me ritme për t’u pasur zíli. Disa pasígùri ka sígùrisht, por mùnd të ka.përcehen pa pròblème: dùhèt të ecni përpárá dhe të mòs keni fríkë. Me pak fjalë, mjaft me këtë mòsbesim.

Ndërkohë, të mërkurën ose të enjten mùnd të tákoni díkë, një person të veçántë. Në pùnë, java është e mirë për projekte të reja dhe Jupiteri është në anën tuaj. Të hënën dhe të martën nuk do t’ju mu.ngojë pozítiviteti!

Vírgjèresha, Pesë yje për shenjën e tyre. Epo dashùria, dùket mirë, tèrhèqja fizíke nuk mu.ngon. Por tani ju ka kaçur një dëshirë e eth.shme: të tèrhíqeni shpirtërisht nga díkush. Si thoni për një miqësi të bukur që formèsohèt në trájtë dashùrie?

Në pùnë, javët e ardhshme do të jenë shumë të rèndësishme: idetë nuk mu.ngojnë, edhe nëse jeni me pùshime. Dhe ndërkohë, dùhèt të mendoni vetëm për t’u çlòdhùr!

Peshorja, Katër yje për shenjën e Peshores. Në dashùri dùhèt të përpiqeni të ka.përceni një periudhë të vèshtírë ku jeni zhýtur dhe të dilni prèj sáj. Mund të keni të bèni me një person të komplíkuar, por pròblèmi jeni edhe ju: nuk jeni nga ata njerëz që lëshojnë pe kollaj dhe nuk jeni aq të lehtë për t’u menaxhuar.

Në pùnë, fílloni të mendoni për ca ndrýshime për të ardhmen: kini kùjdès nga nèrvòzízmi, më mirë flisni për çështje të rèndësishme pas datës 18 gusht!

Akrepi, Tre yje për shenjën e Akrepit. Ndonjëherë jeni shumë to.lerantë, por tani jeni të lòdhùr përpiquni të përfòrconi përkushtimin tuaj në një histori, të dilni me gjíthçka ze.mra ju rrèh. E më pas, nëse mendoni se keni bërë mja.ftueshëm, mùnd të hiqni dorë, nëse nuk ia vlejti.

Dhe këtu ka diçka ju që jeni beqárë thjesht dëshíròni të bini në dashùri! Në pùnë, Hëna është në dizavantazh me shenjën tuaj, të mërkurën dhe të enjten. Dhe, me thënë të drejtën, kjo javë që po nis, sígùrisht që nuk është më e mira. Në këtë kuadër, për ata që kanë nègòciata në tavolinë, bëjnë mirë të fitojnë kohë aq sa u nèvojitet.

Shigjetari, Katër yje për shenjën e Shigjetarit. L.ajm i mirë për dashùrinë sepse Venusi nuk është më në dizavantazh me ju Shigjetarët, por edhe tani dùhèt të përpiqeni të jeni më pak të kùjdèsshëm.

Edhe nëse, ndonjëherë, do ta gjèni veten dùke u përballur me njerëz të ftohtë, të cilët nuk mùnd t’ju bëjnë të ëndèrroni, nuk është e thënë të dòrèzoheni. Në pùnë, java që po vjen nuk është më e mira për ju, sepse ende nuk keni márrë atë që dëshíròni. Megjíthatë mòs mendoni për këtë tani: thjesht vazhdoni dhe projektoni veten drejt së ardhmes!

Bricjapi, Tre yje për të lindurit në shenjën e Bricjapit. Afërdita është në diza.vantazh me shenjën tuaj, ndáj situata sentimentale nuk është fòrt e mirë. Ju pëlqen një person, por ka pròblème të vogla që ju shqètësojnë e njëkohësisht, jeni shumë kritík, a thua se lèvízni gjíthë kohës me lupë në dorë.

Më mirë të shmángni diskutimet sidomòs të mërkurën 17. Në pùnë, edhe aty nuk shihèt të flini mbi dafina, përpiquni të ármatoseni me guxim dhe përb.alleni gjíthçka me buzèqeshje: idetë nuk ju mu.ngojnë, por kushtojini vëmendje shpenzímeve dhe angazhimeve!

Ujori, Katër yje për Ujorin. Kur ju jeni të dashurùar, nuk dëshíròni të përf.shíheni në situata ku dominon xhelòzía. Me një fjalë doni të shijoni lídhjen dùke mòs qenë gjíthë kohën dýshues që mòs ju prishèt rehatia.

Megjíthatë ka një këshillë: mòs u dashuroni me një person të lárgët. E nëse ju pëlqen díkush, mendohuni mirë dhe mòs i nxitoni gjërat. Në pùnë dëshíròni të ndrýshoni jetën dùke ecur përpárá, por kolegët janë mjaft konservatorë dhe nuk i pranojnë idetë tuaja. Pa mèrak, do të keni mbështètjen e Jupiterit!

Peshqít, Pesë yje për të lindurit në shenjën e Peshqve. Dashuria rezíston dhe i kapërcen të gjítha vèshtírësitë. Ata që jetuan një histori disi ilegale, tani ndihen më të çlirët sepse kanë dalë prèj “kárantinës”.

Hëna i bèn romantíke ditët párá 15 gushtit, ndáj lërèni veten të shkòjë pas emocioneve. Në pùnë po vijnë ndrýshime: mòs thoni jo, pranoni çdo propozím. Java do të jetë si javë pùshimi, por ide të mira príten të enjten dhe të shtunën!.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments