Saturday, September 30, 2023
HomeGenelVírgjeresha e párá, Shigjetari i fùndít/ Del i Plote dhe Sakte, Hòròskòpi...

Vírgjeresha e párá, Shigjetari i fùndít/ Del i Plote dhe Sakte, Hòròskòpi i muajit DHJETOR

Renditja e shenjave nga ajo me pak me fat te ajo me e favorizuara per te gjithe periudhen e muajt qe do te vije i cili eshte dhe i f.undit per kete vit shume te mbare.

12. Shigjetari Janë jashtë shenjave fíkse dhe planetet në Bricjap i bëjnë të ndihen më nèrvòzè drejt kèrkimit të ekonomisë, sígùrisë, pavárësisë. Hëna e re në Ujor do iu japë dëshirën për një ndrýshim radíkal. Ky ndrýshim nuk mùnd të bèhèt në kárákterin e Shigjetarit sepse Saturni afër Hënës së re i thotë që dùhèt të ndjèkësh një rregùll e të kòntròllohesh. Kjo do ta bëjë të ndíejë një pamùndësi për të veprùar. Me Hënën e plòtë në Luan do të bëjë gjëra të mrekùllueshme dhe në datën 16 do ta shijojë si askush dashùrinë.

11. Binjakët Kanë nèvojë të pozícionohèt në lídhje me fùshën e lígjít, arsimit, udhëtimeve apo një kualifíkimi të rèndësishëm. Iu dèl përpárá një njeri i rèndësishëm që iu kèrkon llògari për veprimet e tyre. Vetëm Binjakët e kualifíkuar dhe shumë të zgjuar mùnd ta shfrytëzojnë Hënën e re nesër dhe të kapërcejnë tèstin.

- Advertisement -

10. Peshorja Kanë një katërkëndësh me shumë planetë në shenjën e Bricjapit dhe dùhèt t’i japin shumë vëmendje gjatë Dhjetorit jo vetëm dashùrisë, që do jenë një nga shenjat e favorizuara në ákt. Nesër dhe gjatë javës që vjen dùhèt të márrín një vendim të rèndësishëm lídhùr me ndjenjat e tyre. Do të mèrrèn me fùshën e ekonomisë familjare dhe kjo do të jetë një lòdhje që do i fùsë në shpenzíme të tepërta. Rreth datës 14, këto shpenzíme do iu kríjojnë nèrvòzízèm, ndáj dùhèt të bëjnë llògaritë. Hëna e plòtë në Luan do të jetë mbështètje e dhùratë gjatë këtij muaji.

9. Dashi Derisa ta kuptojnë që janë liderë në këtë periudhë do t’iu márrë pak kohë. Hëna e re në Ujor iu thotë që do të bèni diçka vetëm nëse e besoni dhe vetë. Nesër dhe javën që vjen do të kenë një tákim të rèndësishëm me díkë po aq me rèndësi që do iu kujtojë diçka. Janë ndër shenjat më të favorizuara në dashùri ndáj rreth datës 16 do të márrín diçka mbrapsht prèj sáj.

8. Luani E dëgjuan veten shumë, dùhèt të presín mesín e muajit festiv për të parë finalizíme të bukura në jetën e tyre. Mùnd të shpresojnë për gjëra të mëdhá e të vogla. Do kenë shije të bukur, do blejnë gjëra të rèndësishme apo biznese, por do iu dùhèt të presín mesín e muajit për finalizímin. Do fíllojnë një báshkëpùnim ose do kenë kèrkesa më serioze që në fíllimin e këtij muaji.

- Advertisement -

7. Demi Janë në vendin e shtatë sepse diagonalja familje-kárrierë është pak e gòditur nga ndrýshime të paprítura. Një epror i vë përballë një zgjèdhjeje, lárgohèt një drejtues i rèndësishëm ose një márrëdhënie familjare dùhèt të rregùllohèt në bazè të risive. Diçka e madhe dhe e rèndëishme po ndòdh në familjen apo pùnën e tyre. Duhèt të jenë të vëmendshëm sepse janë në rrugë të mirë, por Urani përmbys situatat dhe Hëna në Ujor nuk është rrezatim siç e dëshirojnë.

6. Gaforrja Do mèrrèn shumë me pùnën, do ndrýshojnë, do vënë kushte të reja, do bèhen seriozè apo do lárgojnë díkë për të márrë masa që të organizohen siç dùhèt. Do bëjnë një sákríficë, do lárgojnë díkë të njohur ose do báshkëpùnojnë me një të njohur që nuk do iu kríjojë lehtësira. E rèndësishme është ana ekonomíke që do të dùket më shumë pas datës 16 dhjetor.

5. Bricjapi Ka ende shumë planetë në shenjën e tyre. Marsi, Afërdita dhe Mërkùri, planetët e pèrditshmërisë i vèndòsín në qendër të vëmendjes. Në datën 14-15 do të afrohen Afërdita e Marsi në shenjën e tyre. Afërsia është e mirë, por ka edhe shkëndija shèrri e shpèrdorime të ndrýshme, ndáj të kenë kùjdès me shprèhitë. Në ekonomi do të márrín drejtime të mira dhe finalizím me sukses drejt datës 16 dhjetor.

4. Ujori Këtë muaj Dielli në shenjën e ttyre i favorizon dhe Hëna e re nesër në shenjën e tyre i jep liri, lájme pozítive, por Saturni do i mbájë pak më të heshtur dhe seriozè sesa janë në të vëtrtetë. Do të tákohen me një njeri të ditur, por do të kenë nèvojë për një udhërrëfëryes në jetën e tyre. Hëna e plòtë në Luan përballë shenjës së tyre në datën 16 do iu plòtësojë një dëshirë.

3. Akrepi Do márrë mbështètje të fòrtë nga Bricjapi dhe Jupiteri në shenjën e Peshqve. Gjatë muajit festiv, planetët në Bricjap do kenë një lídhje shumë të mirë me planetin e fatit në shenjën e Peshqve dhe Neptunin, ndáj disa ëndrra realizohen për shenjat e Tokës dhe të Ujit. Akrepi si shenjë Uji do ketë lehtësirat e romancat e veta që do të përfaqësohen mirë. Rreth datës 16 prítet një ndriçim në kárrierë. Me Hënën e re në Ujor dùhèt të shohin mirë kushtèt ose ndrýshimet në jetën familjare.

2. Peshqít Nga data 18 fíllon ditëlindja e tyre, është një muaj që iu jep fat, mùndësi, mbështètje e përkrahje. Çështjet ekonomíke, èrotíke, ballafaqímet do të jenë më të mira dhe më shumë mùndësi investimi. Hëna e re në Ujor do i pèngojë pak në vijueshëmrinë e tyre të pùnëve që prèj së nesërmes e deri në Hënën e plòtë në Luan në datën 16 që do iu sjellë pròblème në pèrditshmëri.

1. Vírgjëresha Fat në dashùri, projekte e do të kenë mùndësi të ngrihen ekonomíkisht. Do të çlirohen shpirtërisht, do të bëjnë gjëra të mira, të mendojnë projekte të bukura e të mèrrèn me artin. Do të kenë shumë fat në gjërat që kanë të bëjnë me fèmíjët, me dashùrinë dhe një projekt të rèndësishëm. Një lájm i mirë prítet gjatë fíllimit të javës, por me kùjdèsín Qqë të bëjnë një pákt të rèndësishëm me njerëz seriozè ose të vèndòsín kushte që të jetë sa më i mirë për ta.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments