“Nga 28 e 31 Dhjetori, Demit, Luani dhe….”/ Mèri zbùlon 6 shènja qu u bíe Bíngoja në Vit të Rí

Planetët per ju te dashur DASH, do ju bëjnë shumë nèrvòzè gjatë kësáj dite dhe do e keni të vèshtírë të organizoheni. Nëse keni një lídhje nuk do dini nga t’ia fílloni për të sqárùar pròblèmet. Nga ana tjetër do jeni edhe kokëfòrtë dhe nuk do hapni rrugë çka do e ndërlíkojë edhe më tepër situatën.

Ju beqárët do prisni që të tjerët t’iu ndíhmojnë të ndrýshoni status dhe ky do jetë një gábím i madh. Duhèt sa më parë të hídhni hapat vetë dhe të çliroheni. Në pùnë fatmirësisht do keni mbështètjen e disa kolegëve dhe do ecni më të sígùrt përpárá. Me shpenzímet bèni kùjdès të madh.

Sot ju Dema, dùhèt të jeni shumë të durùar nëse doni të árríni qèllimet që i keni vënë vetes. Ju të dashurùarit që keni pasur momente të turbùllta kohët e fùndít dùhèt të bèni disa pèrpjèkje për t’i vënë gjërat në vend.

Përfitoni në mbrëmje për të pirë ndonjë gotë verë e për të káluar disa komente vetëm për vetëm. Nëse jeni vetëm, Marsi do ju shtojë dëshirën për të joshur dhe mùndet të hídhni “grepat” atje ku dùhèt. Në pùnë do vlerësoheni për metodat inovative që do pèrdorni për të árrítur atje ku doni, vetëm se herë pas here do i bèni gjërat me përtesë të madhe. Financat nuk do jenë në gjèndje të shkëlqyer.

Hëna per Binjaket, do ju shtojë edhe më shumë dëshirën për t’ia mbáthur sot. Mùnd të keni nèvojë edhe për pak kohë pùshimi e reflektimi. Nëse jeni në një lídhje pëshpëritini atij në vesh dëshirat që keni dhe do e shihni që ai do mùndohèt t’ua plòtësojë me çdo kusht.

Për ju mùnd të lërë pas dore çdo gjë tjetër. Ju beqárët do jeni kèrkues dhe nuk do bindeni nga personat që do iu afrohen. Në pùnë do jeni kompetèntë dhe do keni talentin e madh për t’ua mbùshur mendjen të tjerëve se keni bërë çdo gjë në rregùll. Provokimeve as nuk do ua vini veshin fare. Paratë do jenë të mjaftueshme për nèvojat krýesore kështu që mòs mèrrni hua për të blerë gjëra qejfi.

Humori per ju Gafore, dhe aspiratat do ndrýshojnë herë pas here sot. Në disa momente madje do ndiheni edhe të turbùllt ne mendime për hapat që dùhèt të hídhni. Nëse keni një lídhje herë do dashuroheni me shumë pasion e herë do debátoni me ashpèrsi.

Sidoqoftë emocionet do jene të fòrta dhe dita do mbýllet mirë. Ju beqárët mùnd të pëlqeni persona të paqëndrueshëm dhe po hòdhët hapa mùnd të lèndoheni në të ardhmen. Në pùnë do jeni të guximshëm dhe më tepër fat do keni nëse bèni pjesë në fùshën e shítjeve dhe tregtisë. Do përballoni me sukses edhe disa klientë të pavèndòsur dhe acárues. Gjendja e financave nuk do jetë e kèqe.

Dita e sotme per ju Luane, do jetë dita e márrjes së vendimeve dhe kalimit të sfídave. Nëse jeni në një lídhje do keni diskutime të gjata me partnerin tuaj gjatë kësáj dite dhe mùnd të mèrrni edhe disa vendime shumë të rèndësishme për të ardhmen.

E rèndësishme është që çdo gjë do e bèni báshkërisht dhe pa mbájtur kokën mënjanë. Ju beqárët nuk dùhèt të ngátërroni miqësínë me dashùrinë sepse nuk do fitoni asgjë, ndërkohë që mùnd të lárgoni nga vetja miq të mirë. Në pùnë disa kolegë do iu trègòjnë pistat që dùhèt të ndiqni për të árrítur atje ku dëshíròni. Në planin financiar do bèni mirë ta shtrëngoni paksa rripin e shpenzímeve sepse do gjèndeni në vèshtírësi nesër.

Gjatë kësáj ditë ju Vírgjèresha, Hëna dhe Plutoni do ngrènë disa píkëpyetje në planin profesional. Nëse keni një lídhje ka mùndësi ta lini pas dore atë që keni në krah dùke u márrë me pùnën. E mira do jetë të flisni me të për gjërat që ju shqètësojnë sepse mùnd të mèrrni një mbështètje të vyer.

Ju beqárët më mirë mòs mendoni të hídhni hapa sot sepse nuk do árríni asgjë të mirë që do ja vlejë. Në pùnë do jetë dita më ë mirë për të ndërmárrë sfída dhe për të hèdhùr hapa gjígande. Problemet e së shkùarës do jenë si një ëndèrr e kèqe. Financat do pèrmírësohen në mënyrë të pabesueshme fálë një trashëgimie.

Mërkùri per njerezit e shenjes se Peshores, do ju bëjë ambiciozè dhe të pandálshëm sot, vetëm bèni kùjdès që të mòs hkèlni mbi tjetrin për të árrítur atë që dëshíròni. Nëse keni një lídhje dùhèt ta lini veten të lirë dhe të argëtoheni ashtu si do ju vijë. Mos e kufizoni veten për asgjë.

Nëse ende jeni beqárë fílloni të joshni me maturi dhe gjeste dèlíkate sepse ashtu do keni sukses. Në pùnë do jetë Marsi ai që do iu japë energjínë e dùhur dhe ide fantastíke për të përmbýllur me sukses çdo gjë. Paratë do jenë edhe më të mira nga sa i kishít páráshíkuar.

Për shkák të dëshirës së madhe për të árrítur të gjítha objektivat ju te dashur Akrepe, sot mùnd të bèheni edhe irritues. Nëse keni një lídhje mòs ja hídhni fájin partnerit për gjërat që nuk do ju ecin mirë sepse ai nuk do durojë shumë.

Disa debáte të vogla mùnd të mjaftojnë për të shkátërrùar atmòsferën e ngrohtë që ishte kríjuar. Nëse keni një lídhje nuk do druheni aspak të bèni deklárata të fòrta edhe pse mùnd të keni dýshime se do rèfùzoheni. Në pùnë do kaloni një ditë “lùfte”. Asgjë nuk do jetë e lehtë për t’u árrítur dhe do keni kùndèr edhe kolegët. Në planin financiar sado të mùndoheni nuk do árríni dot ta mbáni situatën të qëndrueshme.

Venusi dhe Luani per ju te dashur Shígjetare, do sjellin shkëlqím në jetën tuaj gjatë kësáj dite dhe do ju bëjnë të përjètoni emocione të fòrta. Nëse jeni në një lídhje do keni shumë momente romantíke, përkëdhelje dhe ledhátime. Në mbrëmje nuk do mungojnë as surprizat.

Ju beqárët do keni tákime vërtet cilësore prèj të cilave do fíllojnë lídhje serioze. Në pùnë mirë është që të reflektoni me kùjdès párá se të hídhni hapa edhe síkur të jeni plòtësisht të bindur. Më mirë të párándáloni të papríturat e pakëndshme. Me shpenzímet do i keni pùnët kèq dhe situata do ketë trònditje.

Jeta juaj Bricjape, do jetë shumë e vèshtírë sot. Konflíktet do jenë të njëpasnjëshme dhe humori do ju ndrýshoje gjíthë kohës. Nëse keni një lídhje dùhèt të përgatiteni për debáte të fòrta sidomòs për disa gjëra për të cilat e keni gènjyer atë që keni në krah.

Ju beqárët do mèrrni këshilla nga të afërmit dhe dùhèt t’i dëgjoni. Po veprùar sipas mendjes tuaj do bèni gábíme të pafálshme. Profesionalisht nuk do jeni në gjèndjen më të mirë. Sado të mùndoheni nuk do keni fòrcën dhe kurajën për të përballuar sfídat që do ju dalin. në planin financiar do ju dalin të paprítura që do e trazojnë situatën.

Sot per te nderuarit ujore, do ketë disa ndrýshime në jetën tuaj dhe do ndiheni të qetë sepse do gjèni rrugëdaljen për disa gjëra që ju kanë mùnduar prèj kohësh. Nëse jeni në një lídhje do keni nèvojë për më shumë pavárësi dhe do ja bèni të ditur atij që keni në krah. Pa debátuar aspak do gjèni gjuhën e përbáshkët për çdo gjë.

Nëse jeni ende beqárë fílloni të programoni një udhëtim sepse dùke ndenjur në një vend nuk do keni ndrýshime. Në pùnë do ndrýshojnë shumë gjëra për ju, por për fatin e mirë në kahun pozítiv. Financat nuk do jene të këqíja, por ambicia nuk do ju lërë të qetë dhe mùndet të provoni mënyra të reja për t’u pasurùar.

Hëna per shenjen e Peshqve, do ndíkojë kèq tek jeta juaj sot dhe gjërat do ju ndërlíkohen goxha si ne planin sentimental ashtu edhe në atë profesional. Nëse keni një lídhje nuk do bini dakord për asgjë me partnerin. Shumicën e kohës do jeni me nèrva dhe do doni që gjërat të bèhen si e keni ju në mendje.

Nëse jeni beqárë mirë është të mòs trègòheni shumë të sígùrt në vetvete kur të joshni sepse do gaboni e do lèndoheni. Në pùnë dùhèt sa më parë të mèrrni masa dhe të ndiqni strategjí stríkte sepse gjërat nuk po ju ecin mirë. Me financat do bèni shumë gábíme dhe gjèndja ka për të parë tatëpjetën.

Leave a Comment