Lajm SHPÉRTHYES nga Moti, Pas Tre Oresh Shqiptaret te BEHEN GATI, ja cfare vjen

Shërbimi Meteorologjík Ushtarak njòfton se vendi ynë këtë të díelë

do të ndíkohèt nga kushte atmòsferíke të paqëndrueshme

për shkák të masave ajrore të lagështa me origjínë jugperèndimore.

Moti páráshíkohèt me vranësira mesatare deri të dendura si dhe

intervale të herëpashershme dhe afatshkùrtra me díell.

Reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ùlët në të gjíthë territorin.

Në orët e pasdites reshjet me intensitet deri mesatar në formën e shtrëngatave.

Mjegùll / mjegùllinë për shkák të reshjeve të shiut.

Era do të fryjë me drejtim verilindje – juglindje me shpèjtësi mesatare 1-8m/sek, ndërsa përgjatë vijës bregdetare era bèhdt relativisht intensive dhe shpèjtësi 12-18m/sek, shoqërùar me valëzímin në dete të forcës 3-5 ballë.

Leave a Reply

You have to wait 30 seconds.
Duke krijuar artikullin...