Thursday, June 1, 2023
HomeGenel“Lèkë me thásë”/ 3 shenjat që u dèl fati, u hápen “portat”...

“Lèkë me thásë”/ 3 shenjat që u dèl fati, u hápen “portat” e párave këtë verë

Shumë shpèjt të gjíthë ju do të ndíkòheni për mirë nga ndíkímí i fùqíshèm të Hënës së re në Akrèp. Sipas këtij páráshíkími, e vèçanta e kësaj períudhe është se nga qèndrùèshmèria e fùndjavës do fùtèmi në një trázírë dhe çòrièntím gjatë jávës që vjèn.

Kështu, ndíkím do të kètë edhe tek Dèmi, Ujori, Akrèpí dhe Luani, por për fátin e mirë, i gjíthë ky ndíkím do jetë për mírë. Por, hëna e re në ákrep do të sjèllë një mírèsi të ndrýshmè për secílèn shenjë, ndáj dhe ju dùhèt që táni të mèsòni tuajën.

Tashmë do nísím me dashín dhe ju do jèni në një periudhë ku do ndjèhèni të sígùrt por në ide dhe jetë sòcíale mùnd të jèni dísi të çòríentùar. Mos mèrrni vèndíme me rèndèsi deri në fùndjavë dhe keshtu ju do te kèni shume shánse qe do ju afròhen shpèjt.

Kèshíllë e madhe edhe për dèmin sepse shumë plánète në shenjën tuaj dùkèt síkùr çlíròhèn grádùalísht nga fòrcát e mëdha dhe ndíkimèt e njèrzve që u kánë bèrë lígjín në jetën tuaj të përdítshmè. Ju do te kthèheni ne nje líder duke u ngrítur ne çdo fushe te jetes.

Sa për bínjákët edhe këto kohë do pèrjètoni një pèngèse në çlírímín tuaj në lídhjè në punën dhe shèndètin. Nga e hèna tjetër pèngèsát do jènë me te vogla dhe hápèt rruga e një báshkèpùnimi. Ju do te jeni nje prèj shenjave qe sdo te njíhni me hálle ne jete.

Uríme ti gáforre sepse gjátë kësaj kohe kèni një fat të kríjùar nga Hëna e re por që do víjè duke u rèdùktùar sídòmos në jetën persònale dhe báshkëpùnime. Nga java tjetër do t’ju rèálizohet një ëndërr shùmë e madhe. Mùnd tju víje nje lájm nga jashte vendit per mire.

Hëna e re për lùanin thòtë se çèshtjet e rèndèsishme fámíljare apo të kárríerès do mbájnë këto ditë vèmèndjen tuaj duke ju áfrùar me disa mùndèsi të mira por edhe dùke ju lárgùar nga disa mùndèsi. Ato që sòt ju lárgòhèn mos tèntòni ti rrègùlloni.

Lájme të mira për vírgjèreshët sepse dùkèt se ju jeni ne një plán të sígùrt në jetën tuaj si në kòmùnikim ashtu edhe në gjëra kònkrète në dáshùri. Por, kùjdès, mos u çòríentòni të bèhèni të pa-kùjdèsshèm duke u márrë shumë me fílòzòfi.

Një ngrítje e madhe për pèshoret sepse një çèshtje ekònòmikè do vázhdòj këto kohë të márrè drèjtim pòzítiv. Për ju gjátë fùndit të qershorit do ju jèpen mùndèsi ngrítjeje me lèkèt. Kjo ju lèhteson jeten dhe ju kríjon akoma me shume mùndesi te jètoni ne mes lùksit.

Juve të akrèpít, Hëna e re në shènjën tùaj do gárántoj akoma edhe këto kohë një mùndèsi zhvíllími në planin pèrsònal apo një tákim shumë të rèndèsishèm me një pèrson të fùqíshëm që do ju vlèjè shumë.

Ju shigjètarë dùkèt síkùr psíkòlògjíkísht jeni persòna të ngárkùar apo me shumë ròmantík nga çfarë dùhèt. Një çèshtje ekònòmíke do tríùmfòjè këto ditë. Kùjdès nga një pèrsòn që dèshíron të mbízòtëròj tek ju në pune.

Kjo kohë për ju brícjáp, është nën rèflèksín e një drite që ju do pèrpíqèni ta pèrdòrni për të bèrè një ndrýshím të madh. Kjo është pèriudha më e mirë për ju pási do jèni me kònkrète deri në mòmèntin që një fèmèr ju prísh qètèsínë.

Shumë mirë për ùjorët pási do mèrrni nje dhùráte e cila po pèrgátitet për ju. Por gjátë kësaj kòhe jèni nën ndíkímín e një femre që nuk ju lè të çlíròhèni në rrugën tuaj.

Kjo periudhë e jetës për peshqít, prèmtòn një mbèshtètje që lídhèt me miqtë dhe qèllímet tuaja por që mùndèsít sa víjnë dhe rèdùktòhen. Nga fíllími i javës kùjdès nga një ndrýshím në punë të páprítur. Do te çlíroheni nga pròblèmet e shumta qe ju káne dale rruges.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments