Friday, September 29, 2023
HomeGenelLëkundje tèrmeti pasdite e sotme në Shqípëri, ja epiqendra dhe magnituta

Lëkundje tèrmeti pasdite e sotme në Shqípëri, ja epiqendra dhe magnituta

Një tèrmet i lehtë ka gòditur vendin tonë para 60 minutash ne fillimin e kesaj te hene e cila ka nisur si e pazakonte.

Sipas Institutit Evropian të Sizmiologjísë, magnituda e këtij tèrmeti u regjístrua në 3.4 të shkallës Rihter.

Mësohèt se epiqendra e lëkundjeve e kishte origjínën në qytetin e Elbasanit dhe me një thèllësi fokale prèj 8 kilometrash.

- Advertisement -

Deri tani nuk ka raportime për njerëz të plágosur apo shtëpi të dèmtuara nga ky tèrmet.

Nga reagimet e qytetarëve në internet, në faqen evropiane të tèrmeteve, ata kanë shkrùar se i kanë ndjèrë lëkundjet të cilat i kategorizojnë si “një lëkundje e vogël që zgjáti për 6 sekonda”.

 

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments