Monday, October 2, 2023
HomeGenelLèvízjet e planeteve do bèjnë që pjesa e mbètur e muajit të...

Lèvízjet e planeteve do bèjnë që pjesa e mbètur e muajit të jetë nàm për këto shenja

Vetem 10 ditë më parë, hymë në muajin e dytë të vjeshtës dhe báshkë me të erdhi një qetësi, pasi Mërkùri u kthýe në një kurs të drejtë. Me kalimin e kohës do të ndjeni se gjíthçka bèhèt më e lehtë.

Megjíthatë, Hëna e Plòtë e datës 9 Tetor e drejton vëmendjen tonë tek márrëdhëniet personale, ndërsa díelli dùke káluar në shenjën e akrepit në datën 23 të muajit, së báshkù me eklipsín díellor të 25 Tetorit, do të sjellë ndrýshime në planin psíkologjík.

Lëvízjet e planetëve, pra, do të jenë intensive këtë muaj dhe do të ndíkojnë pozítivisht në tre shenjat e mëposhtme.

- Advertisement -

Binjakët, Kjo është një nga momentet më emocionuese për ju. díelli dhe venusi sjellin gëzím dhe romancë në shtëpinë tuaj të pestë të argëtimit dhe kënaqësisë. Tani është mùndësia për më shumë tákime ose më shumë romancë dhe për të bërë të gjítha gjërat që ju bëjnë të ndiheni të gjallë.

Nga data 10 deri më 29 tetor, mërkùri (planeti juaj në pùshtèt) do të zhvèndòset gjíthashtu në shtëpinë tuaj të pestë dhe një shpèrthim kreativiteti do t’ju përfshijë. Sidoqoftë, mbáni mend se një ndjenjë zhgènjimi mùnd t’ju pùshtojë, sepse Marsi po kalon sërish në shenjën tuaj.

Do të detyroheni të rimendoni mënyrën se si shkòni për qèllimet tuaja dhe se si zgjídhni të trájtoni rèfùzímin dhe dështimin. Mënyra se si zgjídhni të lèvízni dhe të veproni váret tërësisht nga ju.

- Advertisement -

Peshorja, gëzojeni ditëlindjen tuaj si asgjë tjetër. Vetëbesimi juaj është i lártë dhe me planetin tuaj në pùshtèt, venusín, në shtëpinë tuaj të parë (të kùjdèsit për veten), ju ndiheni më mirë se kurrë. Ju pëlqen të jeni në qendër të vëmendjes. Përgatituni për dashùri dhe zhvillime të paprítura në márrëdhëniet tuaja.

Múnd të keni përjetuar disa kèqkuptime gjatë muajit të káluar, por tani mùnd të prisni disa momente komuníkimi të pástra dhe të qárta. Ju do të jeni në gjèndje të jeni më të dhèmbshur ndáj të tjerëve, sepse tani e kuptoni se nuk ka rèndësi se çfarë thuhèt për ju dhe do të përqafoni veten.

Akrepi, Nëse në gjysmën e parë të muajit ndiheni të lòdhùr dhe të dekurajuar, ka kuptim, pasi díelli dhe venusi kalojnë në shtëpinë tuaj të 12-të të vetmisë dhe shpirtërore. Ndoshta në këtë kohë po e shijoni më shumë vetminë tuaj sepse kjo është ajo që nèvojitet.

Ju përpùnoni ndjenjat dhe mendimet tuaja dhe kríjoni vend për paqe dhe fálje. Megjíthatë, sápo të vijë ditëlindja juaj, gjíthçka ndrýshon. Shkëlqími, magjepsja dhe besimi ju kujtojnë t’i jepni më shumë rèndësi vetes. Menaxhoni siç dùhèt këtë “fùqí”, sepse nga 29 tetori Marsi kthehèt në rètrògrádë dhe ka gjasa të ndíkojë në psíkólogjínë tuaj.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments