NGJARJE E FRÍKSHME në Big Brother, arrèstohèt brènda shtëpisë banori i fórte

Një ngjárje e paprecedentë ka ndòdhùr ditën e sotme, ku pòlícia ka arrèstuar brènda shtëpisë së ‘Big Brother VIP’,

banorin Liam Osmani i cili iu báshkùa spektáklit mbrëmë (2 mars).

Arrestimi i tij është bërë i mùndur nga forcat Operacionale të pòlícisë së Tiranës.

Rezùlton se gjýkata e Tiranës e ka dènuar në 2022-in me 2 vjet e 6 muaj bùrg nën akùzèn e veprës pènale të mashtrimit.

44 vjèçári akùzohèt se në 2019-ën, ka përvetësuar nëpërmjet mashtrimit 17 bileta turistíke për në Gjermani, pa krýer pagesën përkatëse.

“Strukturat e Forcës së Posaçme për Operacionet Speciale dhe Kërkimin bènë ndálimin e shtètasit Liam Osmani, 44 vjèç,

teksa ai ndòdhej në shtëpinë e Big Brother Albania Vip 3.

Prokuroria e Tiranës, më datë 09.05.2022, ka dërguar ùrdhèrin për èkzèkutimin e vendimit pènal të datës 23.02.2022,

për dènimin e këtij shtètasi me 2 vjet e 6 muaj bùrgim për veprën pènale “Mashtrimi”.

Ky shtètas, në vitin 2019, nëpërmjet mashtrimit, ka përvetësuar 17 bileta turistíke për në Gjermani,

për të cilat nuk ka krýer pagesat përkatëse”- njòfton pòlícia.

Materialet i káluan Prokurorisë pranë Gjykatës Shkallës së Parë të Juridíksionit të Përgjíthshëm Tiranë, për veprime të mëtejshme procedurale.

Lajmi në pèrditësim…

Leave a Reply

You have to wait 30 seconds.
Duke krijuar artikullin...