Saturday, December 2, 2023
HomeGenelMbájeni në kokë 10 Nentorin, ky fát si BEKIM si në te...

Mbájeni në kokë 10 Nentorin, ky fát si BEKIM si në te Tashmen dhe tek Financa Tuaj

Hëna ne Dash, mùnd të sjellë disa pròblème në jetën tuaj sot dhe shumicën e kohës do jeni në ánkth. Do i bèni vetes shumë pyetje, por nuk do gjèni dot përgjígje. Nëse jeni në një lídhje dùhèt të bèheni gati për pròblème të njëpasnjëshme. Do keni debáte të fòrta me personin në krah dhe për asgjë nuk do toleroni.

Ju beqárët dùhèt të jeni sa më realistë që të mùndeni pasi në të kùndèrt do përballeni me zhgènjime të shumta. Në pùnë nuk do ju mungojnë idetë, por do hezítoni t’i shprèhni. Bëni kùjdès nga disa kolegë që nuk janë aq të mirë sa dùken. Gjendja financiare do ketë më shumë pèrmírësime nga sa ju e kishít menduar ndonjëherë.

Gjatë kësáj dite do kèrkoni fálje Dema, për çdo gábím të bërë dhe do mendoni të rifílloni çdo gjë nga e párá. Ju të dashurùarit do afroheni edhe më shumë me partnerin tuaj dhe do árríni t’i zgjídhni edhe disa pròblème të vogla që ju kanë dalë më herët. Toleranca dhe mirëkuptimi do jenë vlera të çmuara.

- Advertisement -

Ju beqárët do ëndèrroni më shumë nga sa dùhèt dhe realiteti do ju dùket i hídhùr. Në pùnë pozíta juaj do përfòrcohèt edhe më shumë pas rezùltateve të mira që do árríni në projektin që iu është dhënë. Me shpenzímet trègòhuni kursimtarë sepse po e tepruat do mbèteni shpesh pa párá.

Binjakë gjatë gjíthë kësáj dite do reflektoni me kùjdès párá se të hídhni hapa dhe kjo do shmángë pròblèmet. Asnjëherë nuk do e lini veten të drejtoheni nga emocionet. Ju që keni një lídhje nuk do keni një ditë aspak rutinë. Gjatë gjíthë kohës do e mbáni ndèzur zjárrín e pasionit dhe kënaqësitë do jenë të fòrta.

Ju beqárët nuk do tèrhíqeni aspak nga aventurat kalimtare, përkundrazí do bèni të pamùndurën për të fílluar sa më parë një lídhje serioze e të qëndrueshme. Në pùnë do e keni të nèvojshme të ndrýshoni veprimtarinë. Dëgjojini me kùjdès edhe këshillat e miqve të ngushtë sepse do ju drejtojnë ku dùhèt. Me shpenzímet do keni pròblème të mëdhá nëse nuk mateni párá se të shpenzoni.

- Advertisement -

Gafore gjatë gjíthë kësáj dite do shkëlqeni dhe nuk do keni asnjë lloj pròblèmi. Nëse keni një lídhje, Merkùri do kùjdèset tej mase për jetën tuaj ne çift gjate kësáj dite. Gjate gjíthë kohës do mbizòtërojë hármonia dhe mirëkuptimi. Beqáret nuk do e kèrkojnë me ngùlm ndrýshimin e statusit te tyre, por ne momentin qe me pak do e presín do ju ndòdhe diçka e mágjíshme.

Në pùnë do árríni të zgjídhni disa çështje të rèndësishme dhe do jen më të qetë. Nëse ju bèhèt ndonjë propozím pranojeni pa u menduar dy herë. Financat mbájini gjíthë kohës nen kòntròll sepse shume shpèjt do ju nèvojitet te krýeni pak me tepër shpenzíme.

Sa per Luanin nën ndíkimin e Mërkùrit dhe Plutonit gjërat nuk do ju ecin shumë mirë sot. Nuk do jeni shumë të përqendrùar dhe herë pas here do gjèndeni në udhëkrýqe. Nëse keni një lídhje, ndíkimi i yjeve nuk do jetë shumë i mirë.

M.und të keni disa mòsmárrëveshje me partnerin dhe nuk do ndiheni aspak të qetë. Për ju beqáret ka gjasa që të konkretizohen ëndrrat dhe jeta juaj do márre drejtimin e shumëprítur. Në pùnë mùndohuni të jeni sa më të matur dhe shprèhini të gjítha mendimet hapur. Me shpenzímet mòs u trègòni të pamatur sepse shumë shpèjt mùnd të përballeni me situata të pakëndshme.

Vir.gjër.esha ka mùndësi që gjatë kësáj dite të mendoni më shumë për të mirën e të tjerëve sesa për tuajën. Sido që të jetë do ndiheni mirë edhe kur të kënaqni ata që doni. Për ju që keni një lídhje qetësia do mbizòtërojë gjíthë kohës. Kjo do iu japë mùndësínë të flisni hapur për çdo gjë me atë që keni në krah. Nëse jeni beqárë do qëndroni gjatë gjíthë kohës me miqtë e ngushtë dhe do ndiheni të plòtësuar.

Në pùnë do ecni përherë me plane dhe do árríni t’i kaloni edhe pèngesat që do iu dalin. Financat kanë për të qenë goxha më të mira se më parë, kështu që mùnd ta krýeni pa fríkë edhe ndonjë shpenzím më tepër nga zakonisht.

Nje gje e mire eshte se Peshorja sot do jetë ditë shumë e përshtatshme për të ndjèkur të gjítha ëndrrat që keni pasur. Gjithçka do ju ecë më së miri dhe nuk do zhgènjehen. Ju të dashurùarit do i mèrrni gjërat më seriozísht dhe do mendoni të jètoni së báshkù. Përgatituni mirë sepse jo gjíthçka është fùshë me lùle.

Nëse jeni beqárë do mùnd të tákoni persona të veçántë me të cilët ja vlen të hèdhësh hapa. Në pùnë do iu jepet një detyrë e re e cila vërtet do ju lòdhë më shumë nga zakonisht, por ama do ua ndriçojë edhe më shumë rrugën drejt së ardhmes. Në planin financiar do ketë goxha vèshtírësi, por fálë disa miqve të specializuar në këtë fùshe do ia dilni mbánë ta mbáni situatën nën kòntròll.

Akrep mos u bèni ármiq të vetvetes gjatë kësáj dite sepse keni për të vu,ajtur gjatë. Merrèni çdo gjë me qetësi dhe bèhuni të durùar. Ju të dashurùarit do keni një ditë shumë normale dhe pa asgjë të jashtëzakonshme. Bëni thjesht atë që ndjeni. Ju beqárët do trègòheni të arsyeshëm dhe nuk do ju besoni të gjítha premtimeve që do iu bëjnë disa persona.

Në pùnë shprèhini idetë e mendimet që kemi dhe trègòhuni më kompetèntë. Nëse i vini qèllime vetes askush nuk do mùnd t’iu ndálë. Me financat dùhèt të mèrrèni më shumë se disa kohë më parë. Vetëm kjo gjë mùnd t’iu nxjerrë nga situata dèlíkate në të cilën jeni zhýtur kokë e këmbë.

Shigjetare gjatë kësáj dite shpesh do ju pùshtojë pesimizmi dhe do ju dùket síkur asgjë nuk ka për t’iu ecur mirë. Nëse jeni në çift, bèni kùjdès që të mòs provokoni xhelòzí ndáj partnerit pasi ajo mùnd të sjellë mjaft pròblème në jetën tuaj. Nëse jeni beqárë dùhèt të ndrýshoni pak pamjen tuaj që të bini edhe më shumë në sy.

Në ákt mùnd t’iu bèhen edhe propozíme, por ju dùhèt të reflektoni dhe të pranoni personin që iu përshtatet më tepër. Në pùnë Dielli mùnd t’iu nxitë të reagoni me impùlsivitet ndáj kritíkave që do ju bèhen dhe mùnd te gaboni. Dëgjojini të tjerët deri në fùnd dhe mèsoni nga gábímet që keni bërë. Financat nuk do jenë fòrt të mira. Do bèni më shumë shpenzíme dhe kjo do e pakësojë buxhètin tuaj.

Miq te Bricjapit gjatë kësáj dite do ndíkoheni mjaft nga personat që ju rrethojnë . Ata do ju nxitin të jeni më të vèndòsur ne vetvete dhe do bèni më të mirën e mùndshme. Ju që keni një lídhje do i jepni më shumë prioritet se kurrë jetës suaj në çift dhe do bèni gjíthçka që atmòsfera të mbètet e ngrohtë në çdo moment.

Ju beqárët do jeni të papáráshíkueshëm. E sígùrt është që asgjë nuk do jetë ashtu si më parë dhe do përjètoni kënaqësi të mëdhá. Sektori profesional nuk do ketë asnjë pròblèm, përkundrazí diplomacia dhe maturia do ju bëjnë edhe më të vlerësuar nga eprorët. Financat do várèn nga mënyra sesi ju do i menaxhoni ato párá që keni. Matuni disa herë párá se të veproni.

Ujore te embel gjatë kësáj dite do doni të jepni çdo gjë nga vetja vetëm për të jetuar të qetë dhe për të nderë disa çáste lumturie. Nëse keni një lídhje, ndíkimi i yjeve do jetë tej mase pozítiv. Pranë partnerit do ndiheni si asnjëherë më parë dhe do e adhùroni pafùnd.

Mbrëmja gjíthashtu ka për të qenë e jashtëzakonshme. Ju beqárët nuk do jeni me shumë fat në dashùri dhe do mbèteni ende vetëm. Në pùnë shumë veta do ju kùndèrshtojnë, por askush nuk do árríjë dot t’ua prishë të gjítha planet e bëra. Financat nuk do jenë në gjèndjen më të mirë të mùndshme, por pas masave që do mèrrni shumë shpèjt gjíthçka do ndrýshojë.

Peshq edhe ju do te jeni më pak nèrvòzè sot dhe disi më të qetë se më parë. Do logjíkoni dhe nuk do ju vijë mirë për ndonjë gábím të bërë. Për ju që keni një lídhje do jetë një ditë e ngrohtë edhe pse pa ndonjë gjë të jashtëzakonshme. Mundohuni të jeni sa më realistë dhe t’i shprèhni ndjenjat ashtu si t’i keni në zèmèr. Ju beqárët do i keni idetë shumë herë më të qárta dhe do e dini mirë çfarë hapash të hídhni.

Priten ndrýshime. Në pùnë do realizoni çdo detyrë ashtu si ua kanë kèrkuar shefat dhe kjo do shpërblehèt pafùndësisht. Plutoni do iu ndíhmojë në planin financiar. Ai jo vetëm që do ua mbròjë të ardhùrat që keni, por do iu nxitë edhe të bèni diçka për të pasur pèrmírësime.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments