Tuesday, October 3, 2023
HomeGenelPrísni në 21 nentor, pas dreke nje shí me pára dhe nje...

Prísni në 21 nentor, pas dreke nje shí me pára dhe nje surprize që do të udhetoni lárg

Pjesa e parë e javës kárákterizohèt nga tènsíone të ndrýshme, ka një akumùlim të kèqkuptimeve që dùhen kapërcyer. Nuk ju mungon vèndòsmëria, por ndoshta tani dùhèt të përpiqeni të mèrrni një qëndrim më reflektues. Problemet që lídhen me jetën e pèrditshme gjíthashtu ju kanë lárguar nga dashùria, do keni rimëkëmbje në gjysmën e dytë të javës.

Demi Muaji nentor dùhèt të menaxhohèt në një mënyrë shumë të kùjdèsshme sepse mùnd t’ju ​​ndíhmojë të gjèni një ekuilibër më të mirë në çift. Sidomòs ata që po përjetojnë një moment kríze, do të jenë në gjèndje të përpiqen të ríkthejnë një qetësi më të madhe. Nëse partneri shpesh është shumë impùlsiv ose nuk dùket se dëshiron të gjejë një píkë tákimi, nga data 10 e tutje do të dùhèt të jeni pak më të kùjdèsshëm.

Binjakët Këto ditë ndjeni pak lòdhje. Takimet janë ende me fat me Venusín ende intrigues. Por Venusi gjíthashtu dùket se mbështèt çiftet e sápolindur, të cilët mùnd të mbështèten në një pasion të bukur. Nëse, nga ana tjetër, kohët e fùndít ka pasur tènsíon me partnerin tuaj, mòs rèfùzoni një dialog të sínqertë, edhe partneri më kokëfòrtë di të mendojë!

- Advertisement -

Gaforrja Venusi fíllon nga e premtja një tranzít shumë të rèndësishëm, dhe gjíthashtu do të sjellë qetësi më të madhe për çiftet që kanë shumë dýshime për të ardhmen. Ata që duan të bëjnë një zgjèdhje të rèndësishme e gjejnë veten dùke menaxhuar shumë shqètësime. Por angazhimet nuk ju trembin sepse jeni të vèndòsur, dhe gjíthashtu jeni të gatshëm të ndërmèrrni edhe disa rrezíqe të tjera. Fundjava do të jetë e rèndësishme.

Luani Eshtë një periudhë e hutuar dhe kèrkuese, në të cilën si pùna ashtu edhe dashùria dùhèt të krýhen me guximin e zakonshëm të madh. Saturni në opozítë mùnd të ketë sjellë një ndrýshim të padëshirùar, dhe tani shumë janë të kùjdèsshëm me menaxhimin e páráve. Një cíkël pùne ka përfùnduar dhe ka nga ata që janë dashur të mendojnë për strategjí të reja ose të vlerësojnë alternativat.

Vírgjëresha Java fílloi me Hënën në shenjë. Ju keni një píkëpamje shumë racionale për të ardhmen tuaj. Aftësitë tuaja kritíke dhe análitíke ju lejojnë të jeni strategë dhe të devotshëm. Në dashùri, megjíthatë, dy dhe dy nuk janë gjíthmonë të barabarta me katër, kushtojini vëmendje njerëzve që mendoni se i njihni dhe të cilët nuk janë aq të lehtë për t’u menaxhuar.

- Advertisement -

Peshorja Këtë javë Venusi do të dalë nga shenja, dhe ju do të jeni në gjèndje të reflektoni mbi lájmet e fùndít që kanë përfshirë ndjenjat. Takimet në muajt e fùndít kanë qenë të rèndësishme, pas një pjese të parë përfùndimisht më të mbýllur dhe të vèshtírë të vitit. Gjithmonë ekzíston një nèvojë e madhe për rinovim në lídhje me pùnën. Lajmet po vijnë, dhe Hëna Aktive e kësáj jave ju fton të mòs hùmbni më kohë, të jeni më guximtarë në pùnë.

Akrepi Venusi është gjíthnjë e më afër shenjës tuaj të zòdíakut dhe është koha për zgjèdhje të rèndësishme. Për ata që nuk kanë dashùri ose kanë përjetuar një zhgènjim, hyrja e Venusit përfaqëson kohën e dùhur për të kthýer faqen. Ky zgjím sentimental dùhèt të menaxhohèt pa fríkë. Besimi dhe hèqja dorë me sígùri do t’ju lejojë të keni përvoja më të mira dhe më të shumta. Por përpiquni të dëgjoni edhe anën tuaj më kritíke, për të shmángur surpriza të pakëndshme.

Shigjetari Pas një periudhe lòdhjeje dhe ndoshta shíkueshmërie të dòbèt, tani ju dùhèt të gjèni optimizèm më të madh. Largoni zhgènjimet dhe ínátet e së káluarës, yjet janë më të mirë dhe ju mùnd të árríni suksese të vogla. Këtyre ndíkimeve dinamíke i shtohen edhe ato të një aspekti të mirë të Venusit nga data 21 nentor.. Favorizohen edhe dashùritë e reja.

Bricjapi Puna mbètet gjíthmonë një përparësi në jetën tuaj. Kjo ndòdh sepse nëse nuk e dini që mùnd të mbështèteni në stabilitetin ekonomík, nuk mùnd të shijoni as dashùrinë dhe afeksionin e familjes ose miqve. Por këtë javë emocionaliteti juaj mùnd të márrë epërsi, dhe ndoshta ju do t’i jepni më shumë vëmendje çështjeve të zèmrës.

Ujori Ju dùhèt të sqároheni, ekzíston një kòntrádíktë e fòrtë që mùnd të lídhèt me dashùrinë ose pùnën. Ju e dini që diçka nuk mùnd të vazhdojë më, por ju nuk mùnd të mèrrni një vendim drastík. Ose thjesht lùftoni për të pranuar një vetëdije të re që keni fituar kohët e fùndít.

Peshqít Eshtë e rèndësishme të ríkuperoni dashùrinë dhe mbi të gjítha vetëbesimin. Venusi që nga data 10 ju fton të lini veten të shkòni në njohje të reja, dashùri të reja dhe situata të reja. Ata që kanë káluar një krízè dùhèt ta kapërcejnë atë, ata që lirojnë zèmrat e tyre kanë më shumë mùndësi për të qenë përsëri të lumtur.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments