Luanin e pret suksesi te leku, Akrepi me investime biznesi/ Mos e besoni po deshèt, cfare ju pret

Çfarë ju pret gjatë shtatë ditëve të ardhshme në pùnë dhe në dashùri, a do të kaloni mirë me familjarët, si do t’ju shërbejë shèndèti dhe a do të bèni investime

Lexoni hòròskòpin e përgatitur dhe shfrytëzojeni javën e cila është párá jush në mënyrën më të mirë të mùndshme.

DASHI (21.03. – 20.04.) Puna: Përfshíhuni në një diskutim për detyrat e ardhshme që keni planifíkuar prèj kohësh, por ende nuk i keni fílluar. Do të befasoheni nga suksesi financiar i árrítur nëpërmjet detyrave të krýera prèj kohësh. Jini përgjegjës për veprimet tuaja.

Shëndeti: Qëndroni në formë dhe kùjdèsuni për veten, kjo është tèrapíia juaj për këtë periudhë të mbùshur me ngarkesa të çuditshme.

Dashuria: Përgatituni për kèqkuptime që do t’ju irritojnë. Duket se ka shumë tènsíone dhe situata të ndërlíkuara gjatë kësáj periudhe. Jini të durueshëm me të tjerët. Në të ardhmen e afërt, një ngjárje mùnd të bëjë ndrýshim të madh dhe të inkurajojë kríjimin e disa ndrýshimeve interesante. Planetët ju japin një sháns të ndáloni dhe të mendoni nëse jeni vërtet të lídhùr me njerëzít e dùhur. Ju mùnd të dëshíròni të nèglízhoni detyrat urgjènte për të shkùar në një udhëtim me personin tuaj të dashur.

DEMI (21.04. – 21.05. Puna: Prisni vèshtírësi në árrítjen e suksesit që keni ëndèrrùar. Me energjínë áktuale qíellore në lojë, një hap i madh mùnd t’ju sjellë më afër qèllimeve ose planeve tuaja. Së shpèjti do të keni shánse të mëdhá financiare.

Shëndeti: Keni më shumë nèvojë për paqen e brèndshme, sepse ambíenti është mjaft i turbùllt.

Dashuria: Kujdes nga polemíkat e shkáktuara për shkák të mòsgatishmërisë suaj për të pranuar gábímet që dùhèt t’i korrigjoni. Jini të përmbájtur për të shmángur hùmbjet. Aspekti áktual planetar ngjall një humor të mendimit të thèllë, i cili mùnd t’ju inkurajojë të mendoni thèllë për atë që dëshíròni nga jeta.

Konfigurimi qíellor ju fton përzèmèrsisht të ùleni dhe të análizoni jetën tuaj nga sa më shumë këndvështrime të ndrýshme që të jetë e mùndur. Udhëtoni vetëm nëse keni párá të mjaftueshme dhe kjo nuk do të ndíkojë kèq në buxhètin tuaj. Ju keni fòrcën dhe përsosmërinë për t’u márrë me gjíthçka.

BINJAKËT (22.05. – 21.06.) Puna: Kjo është një kohë shumë análitíke për ju. Energjítë áktuale planetare ju japin një ndjenjë stabiliteti dhe sígùrie kur bèhèt fjalë për planet tuaja të fùndít. Hartoni plane të reja që ju premtojnë të ardhùra të mira. Jini të durueshëm dhe me tákt.

Shëndeti: Pushimet áktive, áktivitetet sportive, shëtitjet, ekskursionet… në këtë mënyrë pèrmírësoni shèndètin tuaj dhe ktheni energjínë e shpenzuar.

Dashuria: Rreshtimi i planetëve ju inkurajon të ngádalësoni dhe të vlerësoni atë që keni. Së shpèjti, një cíkël pozítiv në rritje do të çojë në sukses të madh në dashùri. Kujdes mòs përfshíheni shumë në emocionet e njerëzve përreth jush. Emocionet e fòrta mùnd t’ju pèngojnë t’i perceptoni sáktë bisedat. Nisni një udhëtim me një partner nëse jeni të sígùrt se do t’ju mbùshë me kujtime të mira. Díkush do t’ju befasojë me një lájm për një ngjárje të lumtur që lídhèt me jetën tuaj personale.

GAFORRJA (22.06. – 22.07.) Puna: Tani është koha për të kursyer párá, sepse do t’ju dùhèt të mèrrni vendime të rèndësishme për planet tuaja të ardhshme. Ndryshimet pozítive janë ende në ajër.

Shëndeti: Prej disa kohësh keni nèvojë për pùshime, por më shumë se pùshime dùhèt të ndrýshoni ambíent.

Dashuria: Duhèt të jeni në vendin e dùhur në kohën e dùhur për të qenë të suksesshëm, mjafton të ndiqni intuitën tuaj. Jini të durueshëm dhe práktík në komuníkimin me partnerin tuaj. Ju mùnd të prisni njohje të reja, interesante.

Nivelet áktuale të energjísë për një kohë mùnd të zbehin pak gëzímin dhe lumturinë tuaj të zakonshme. Mùndohuni të vlerësoni veprimet tuaja nga e káluara jo aq e lárgët dhe, nëse është e nèvojshme, kèrkoni fálje. Ndoshta mùnd të pranoni të dilni së báshkù díku ku nuk keni qenë kurrë, por gjíthmonë keni dashur të shkòni. Vështirësitë do t’ju ndíhmojnë të provoni se për çfarë jeni të aftë.

LUANI (23.07. – 22.08.) Puna: Suksesi ju pret edhe në biznes. Ju presín shpërblime të mrekùllueshme financiare që do t’ju lejojnë të përparoni. Jeni në një moment që ju lejon të realizoni planet tuaja. Jeni gati të bèni gjíthçka që është e nèvojshme për të bërë ndrýshimin e dùhur dhe për të sjellë një zgjídhje për një pròblèm të cáktuar. Bëhuni të guximshëm.

Shëndeti: Përfùndoni çdo ditë të ngarkuar dùke u relaksuar dhe pùshùarr në një rreth njerëzísh të afërt, ose në vetmi. Meditoni.

Dashuria: Kërkoni njohje të reja, por bazoni kèrkimin tuaj në ngjashmëritë intelektuale. Kini párásysh se ju dùhèt të pajiseni me më shumë durim, veçánërisht tani. Tensionet ju mbájnë lárg qetësisë, të cilën dùhèt ta árríni me çdo kusht, sepse shumë shpèjt do të përjètoni suksese të mëdhá. Kur të kapërceni vèshtírësitë, ju dhe partneri juaj do të niseni në rrugën e dashùrisë, butësisë dhe respektit.

VIR GJËRESHA (23.08. – 22.09.) Puna: Prisni të bèheni shumë më të suksesshëm kur të ndáheni nga turma dhe t’u trègòni të tjerëve se keni një dhùratë uníke që mùnd ta ndani. Planet e bëra në këtë cíkël do të jenë jashtëzakonisht të dobishme. Jini të arsyeshëm dhe mòs shpenzoni párá pa ndonjë arsye të mirë.

Shëndeti: Gjumi i mirë ju mbán të shèndètshëm, transmeton Telegrafi.

Dashuria: Së shpèjti do të përjètoni një rritje shtesë të vetëbesimit, e cila do t’ju bëjë të ndiheni në humor mjaft të mirë, kështu që do të tèrhíqni njerëz të lumtur dhe vërtet të relaksuar. Jini të durueshëm dhe të qetë, mòs u zèmèroni për gjërat që nuk janë nën kòntròllin tuaj. Çdo transformim tani vetëm do t’i ndrýshojë gjërat për mirë dhe do të pèrmírësojë jetën tuaj në përgjíthësi. Kini kùjdès kur jeni pas timonit dhe nëse mùnd ta shmángni – është mirë të mòs udhëtoni. Qëndroni lárg njerëzve që ju kanë zhgènjyer shumë herë.

PESHORJA (23.09. – 22.10.) Puna: Arsyeja e intrigës që ju rrethon qëndron në lájmet e suksesit financiar që së shpèjti do t’ju bëjë të lumtur. Vështirësitë nuk do t’ju pèngojnë të jeni të suksesshëm për një kohë të gjatë, sepse planetët janë në anën tuaj. Ju mùnd të prisni të ardhùra të mëdhá.

Shëndeti: Uljet dhe ngritjet e energjísë do të hármonizohen nëse i kushtoni pak më shumë rèndësi ritmit tuaj të pèrditshëm, ùshqímit dhe áktivitetit fizík.

Dashuria: Emocionet ju pèngojnë të përshtateni me nèvojat e njerëzve përreth jush. Jini të kùjdèsshëm dhe mòs nxitoni. Vlerësoni hapat tuaj, mendoni për veprimet tuaja dhe shmángni rrugën e gabuar. Rreshtimi i planetëve ju inkurajon të vèndòsni qèllimet dhe planet tuaja. Tensionet rrethuese mùnd të rriten nëse besoni lájmet e pakëndshme të shpíkur nga ármiqtë tuaj. Merrni párásysh idetë dhe planet e ardhshme me partnerin tuaj.

AKREPI (23.10. – 22.11.) Puna: Bëni një investim të rèndësishëm sot – investoni në veten tuaj. Ndryshimet që po i shqyrtoni do t’ju lejojnë të përfùndoni detyrat që keni fílluar shumë kohë më parë. Nëse së shpèjti keni organizuar një tákim të rèndësishëm biznesi, mùnd të mòs shkòjë sáktësisht sipas planit, por mòs u dëshpëroni. Ka shumë detyra për ju, ndáj është mirë të planifíkoni me mençuri.

Shëndeti: Energjía emocionale e pakëndshme dhe e turbùllt ju bèn të tènsíonuar dhe shkákton nèvojën për të veprùar – drejtoni energjínë e tepërt në áktivitetin fizík.

Dashuria: Nëse nuk keni partner për momentin, mòs u dëshpëroni – Jeni shumë afër suksesit. Tani është koha për biseda urgjènte dhe shoqërim me të afërmit. Mos lejoni që t’ju prishë humorin për shkák të fatkèqësisë áktuale që ju ka ndòdhùr. Ngadalë por me sígùri – durimi do t’ju japë besim dhe sígùri në çdo hap. Nëse është e nèvojshme, bèni kompromise.

SHIGJETARI (23.11. – 21.12.) Puna: Merrni seriozísht detyrat që ju ndíhmojnë të realizoni planet tuaja. Nëse ju ofrohèt një udhëtim që dùhèt ta realizoni së shpèjti, mòs e rèfùzoni. Peshoni mirë ngjárjet e ardhshme. Do të mèrrni një ofertë befasuese, por dùhèt të keni kùjdès në shpenzímin e páráve.

Shëndeti: Rënie të energjísë dhe episode dèprèsive.

Dashuria: Kini kùjdès, gjatë kësáj periudhe ju prirèni t’u lejoni hyrjen në jetën tuaj njerëzve që nuk e mèrítojnë. Ndíkimet qíellore trègòjnë se nuk do të mùnd t’i fshíhni emocionet tuaja pas fasadës së ëmbël dhe gazmore. Tani është koha për të ngádalësuar dhe për të qenë më të durùar. Nëse dëshíròni të bèni ndrýshime në jetën tuaj, do të mèrrni të gjíthë ndíhmën që dëshíròni dhe keni nèvojë nga shtrirja áktuale planetare. Mùndohuni të mòs gríndeni me ata që i doni.

BRICJAPI (22.12. – 20.01.) Puna: Mos jepni shenja se dini për intrigat mes njerëzve përreth jush, sepse ato nuk ju shqètësojnë. Së shpèjti do t’ju zbùlohen horizonte të reja, nëpërmjet të cilave do të mèrrni lëvdata dhe respekt të lártë. Çështjet e financave do të jenë në fokus të madh. Vendosni një synim të qártë dhe konkret dhe qasuni realizímit të tij.

Shëndeti: Qëndrimi në natyrë do të ríkthejë energjínë e shpenzuar dhe do të qetësojë nèrvat tuaja.

Dashuria: Nuk ka pse të jetë e gjítha me nxitim. Ju lejohèt të ngádalësoni dhe të jeni të durueshëm. Ky moment i jetës suaj është i këndshëm dhe i frytshëm për ju që jeni të përmbùshur me dashùri. Do të ndiheni shumë të sígùrt emocionalisht gjatë këtij konfigurimi qíellor. Por kini kùjdès nëse udhëtoni së báshkù. Mendoni qártë se si të veproni. Mbani një humor dhe qëndrim të mirë, pavárësisht nga pròblèmet kalimtare në familje.

UJORI (21.01. – 19.02.) Puna: Mos u tènsíononi dhe mòs u zhgènjeni dùke shtyrë një tákim të rèndësishëm që mùnd t’ju prishë planet. Përgatituni për një tèntativë máshtrimi financiar që mùnd të jetë fátál për stabilitetin tuaj – nëse e lejoni atë.

Shëndeti: Planetët ju mbështesín në të gjítha aspektet – jeni plòt energjí, të sígùrt, të shèndètshëm dhe të gatshëm për të gjítha sfídat.

Dashuria: Ju mùnd të hyni në një komunitet që do të ndrýshojë plòtësisht idetë tuaja për botën dhe jetën. Sidoqoftë, do të zgjídhni pròblèmet e vjetra dhe do të gëzoni të dashùrit tuaj. Mos e provokoni fatin me pèrpjèkje të pamatura për shkák të padurimit tuaj, përkundrazí mèrrni kohë për të vlerësuar me qetësi situatën.

Nd ryshimet që po i planifíkoni dùhèt të jenë të menduara mirë. Shfrytëzojeni kohën tuaj të lirë për të menduar për udhëtimet apo pùshimet jashtë vendit. Mos lejoni që të jeni të hutuar dhe mòs i kùndèrshtoni parimet tuaja.

PESHQIT 20.2 – 20.03. Puna: Mendja juaj tani është shumë më e përqendrùar dhe e fokusuar, ju ndíhmon të përqendroni energjínë tuaj në një gjë në vend të një milion gjërave të tjera dhe ky është sèkrèti juaj i suksesit. Kjo javë është e mbùshur me plane dhe shpresa të reja. Mos kini fríkë të investoni párátë tuaja në një investim që mendoni se ia vlen. Analizoni planet tuaja në detaje dhe më pas kaloni në veprime.

Shëndeti: Rritni márrjen e vitaminave dhe shpërndani píkat tuaja të fòrta me mençuri.

Dashuria: Konfigurimi qíellor ju inkurajon të flisni sínqerisht për ndjenjat tuaja. Kini kùjdès kur komuníkoni me njerëzít përreth jush, veçánërisht kur është fjala për anëtarët e familjes suaj. Mos nxitoni dhe mòs lejoni veprime agresive vetëm për të vërtetuar se keni të drejtë. Mùnd të ndiheni síkur po ekuilibroni në buzè të një humnere, por mùnd të ndërmèrrni veprime të shpèjta për të bërë një ndrýshim. Jini në paqe me veten.

Leave a Comment