Thursday, June 1, 2023
HomeGenelMos flíni akoma! Parája shkon tek Luanet, ne vend te pare Akrepi,...

Mos flíni akoma! Parája shkon tek Luanet, ne vend te pare Akrepi, çfare ngjárjesh víjne

Dimë shumë gjëra për një person në bazè të shenjës së tij ástròlògjíke, për kárákterin, preferèncat, sjelljen.. Po për financat? Vërtet párája nuk ka aromë, por ndonjëherë ajo të tèrhèq më shumë sesa dùhèt. Zbùloni se cilat janë shenjat ástròlògjíke me të várfra dhe ato me të pasurat.

12. Peshqít janë më të várfrit e zòdíakut. Pse? Ata nuk dini t’i menaxhojnë si dùhèt ato dhe gabojnë. Ata nuk ndërtojnë struktura për ta ruajtur gjèndjen sa më të mirë sepse sipas tyre nuk është párája ajo që sjell lumturinë. Dakord jemi me shprèhjen, por pa párá nuk bèn dot asgjë në këtë botë.

11. Peshorja personat e shenjës së peshoret dinë të ruajnë ekuilibrin, por nuk janë të pasur. Vërtet mùndohen të bëjnë ekonomi, por as nuk e kufizojnë shumë veten kur shpenzojnë. Epo në fùnd të fùndít párátë për t’u shpenzuar janë.

10. Shigjetari ju pëlqen ta jetojnë ditën si t’iu vijë dhe urrejnë të mendojnë gjíthë kohës për sígùrinë, qoftë kjo materiale apo jo. Për ta párája dùhèt thjesht për të mòs pasur uri dhe nuk mùndohen të bëjnë pèrpjèkje për t’i shtuar financat. Kjo i çon shpesh në kríza të vèshtíra.

9. Bricjapi Sektori financiar i bricjapëve është plòt ùlje e ngritje. Shpesh ata janë të arsyeshëm dhe nuk trègòhen të pamatur, por në disa momente e hùmbásín realizmin dhe ju besojnë shumë të tjerëve. Këta të fùndít i këshillojnë kèq dhe përfitojnë prèj tyre.

8. Binjakët Për binjakët párátë siç hyjnë ashtu edhe dalin. Ata shpenzojnë pa menduar për te ardhmen, por për fat dinë të gjejnë zgjídhje në momentet më të vèshtíra.

7. Ujori Për ujorët párája është bërë për të qárkùlluar e për të káluar nga njëri xhep në tjetrin. Ata nuk mendojnë të bëjnë ekonomi, por ato që fitojnë i shpenzojnë. E nesërmja për ta është një ditë e re me kësmet të ri.

6. Demi Shumë të dhënë pas të mirave materiale, demat dinë të bëjnë llògari. Ata janë gjíthë kohës me këmbë në tokë dhe dini t’i menaxhojnë si dùhèt párátë. I vetmi pròblèm është se ata nuk pasurohen dot sepse në disa momente i pùshton dëshira për shpenzíme.

5. Vir.gjëre.sha “Gur, gur bèhèt mur”- ky është lajtmotivi i vírgjëreshave. Ata shpenzojnë nga pak dhe nuk e rrezíkojnë qëndrueshmërinë. Për ta llògaria bankáre përfaqëson sígùrinë dhe kanë përherë párá mënjanë për ditët e vèshtíra.

4. Gaforrja kanë një márrëdhënie fèmíjënore me párátë dhe shpenzojnë për çdo kaprico. Ata nuk bëjnë pèrpjèkje për ta mbájtur gjèndjen të stabilizuar dhe presín mrekùlli që situata të pèrmírësohèt. Në ákt fati është me ta dhe gjíthmonë kanë goxha párá nëpër duar.

3. Personat e shenjës së dashít rènditen në vendin e tretë si më të pasurit e zòdíakut. Në ákt ata as nuk shpenzojnë shumë dhe as nuk fíksohen për t’u pasurùar. Ato qe fitojnë i harxhojnë, por kanë fat pafùnd. Optimizmi dhe entuzíazmi i ndíhmojnë përherë.

2. Paraja shkòn vetë tek luanët. Ata janë të organizuar dhe duan gjíthnjë e më shumë. Në ákt ata kanë një ide në kokë: ‘Të fitojnë më shumë për të shpenzuar më shumë”. Personat e kësáj shenje nuk mbèten asnjëherë të várfër.

1. Akrepi Nuk është rastësi që akrepat rènditen në krýe të listës si më të pasurit. Ata dinë si të fitojnë párá dhe gjíthashtu si t’i menaxhojnë ato. Mjaft ambiciozè dhe pùnëtorë ata do kenë përherë shumë párá nëpër duar.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments