Thursday, June 1, 2023
HomeGenelLuani do jete i pásur, Demi nuk e ka te lehte/ Ja...

Luani do jete i pásur, Demi nuk e ka te lehte/ Ja 3 shenját e hòròskòpit me FAT per gjysmen e dyte

Dashi, Ju jeni shenja e parë e zòdíakut dhe doni të árríni rrugën tuaj. Fatkèqësisht, ju do të përjètoni zhgènjime financiare në fíllim të vitit kur Venusi është rètrògrádë. Ju dëshíròni të rriteni në jetë, por ndiheni të mbèrthýer.

Fatmirësisht, kur Venusi, planeti i bollëkut, hyn në shenjën tuaj në maj, ju jeni gati të bèni lekë. Plus, planeti me fat Jupiteri hyn në shenjën tuaj, Dash, dùke sjellë bekime në jetën tuaj të dashùrisë dhe kárrierën. 2022 është një vit i mrekùllueshëm për ju..

Demi, Sigurisht, i dashur Dem, planeti juaj në pùshtèt Venusi është rètrògrádë kur të fíllojë viti 2022, por mòs lejo që kjo të të rr.ëzojë. Sinqerisht, do të ishte mirë të fokusoheshim në eklipset që ndòdhin në boshtin Dem/Akrep gjatë gjíthë vitit.

Këto do të jenë kohë ndrýshimesh të rèndësishme, por të gjítha po ju sht.yjnë drejt fatit tuaj. Kur planeti i pavárur Urani lídh nyjen veriore në shenjën tuaj, Dem, ju mèrrni një sht.ytje të madhe nga universi për t’u shndèrrùar në një version më të evoluar të vetes.

Binjakët, Planeti juaj sùndues, Mërkùri, kalon nëpër katër nga rètrògrádat e tij famëkèqe këtë vit, Binjak. Jeni ende aq i dëshirùar si kurrë më parë, kështu që gjíthmonë kòntròlloni dy herë që emailet tuaja të pùnës janë pa gábíme shtýpi.

Por kur ástrèoidi C.eres, i cili lídhèt me martesën, ùshqímin e shijshëm dhe shtëpinë, hyn në shenjën tuaj, ju e gjèni veten më shumë të shqètësuar për shtëpinë dhe jetën familjare sesa për festat. Vera dùhèt të jetë veçánërisht romantíke për ju, pasi planeti i dashurùar Venusi k.ërcen në shenjën tuaj.

Gaforrja, Ju jeni të sùnduar nga hëna, dhe si rezùltat, jeni të ndjèshëm, intuitivë dhe organizoni darka të mrekùllueshme. Thellësia juaj emocionale është fòrca juaj dhe mòs lejoni askënd t’ju thotë ndrýshe.

Vetëm sígùrohuni që të dyfishoni kùjdèsín për veten këtë vit, veçánërisht gjatë ek.lipseve në shenjën tjetër të ujit Akrep, pasi kjo energjí mùnd t’ju bëjë páránojak. Megjíthatë, viti 2022 nuk është i gjíthi str.esues. Gjysma e dytë e vitit sjell bekime në planin e dashùrisë dhe atë financiar.

Luani, Luan, do të mèrrni kaq shumë gjëra që dëshíròni këtë vit. Për shkák se planeti juaj sùndues është díelli, qendra e vëmendjes dùket se shkëlqen gjíthmonë mbi ju, dhe kështu ju pëlqen.

Dy ek.lipse díellore do të trònditin botën tuaj. Tema për këto eklipse është transformimi, kështu që ndërsa ato mùnd të ndihen të e.thshëm, ju do të përfùndoni në krýe (dhe ndoshta me një pùnë të re ose interes dashùrie.

Vir.gjëresha, Ti je sh.ëruesi i zòdíakut. Si rezùltat, ju tèntoni të bèni më shumë pèrpjèkje për t’u kùjdèsur për të tjerët sesa për veten tuaj. Por mòs hárroni se kárta t.arot e lídhùr me shenjën tuaj është vetmitar.

Ndonjëherë, ju dùhèt të tèrhíqeni për t’u fokusuar tek vetja. Planeti juaj sùndues, Mërkùri, është kudo në vitin 2022, kështu që një dozè shtesë e kùjdèsit për veten do t’ju bëjë mirë. Ky vit, veçánërisht rreth ditëlindjes suaj, sjell surpriza dhe bekime në jetën tuaj të dashùrisë.

Peshorja, Kur vijon viti 2022, planeti juaj në pùshtèt, Venusi, është në rètrògrádë. Për shkák se planeti sùndon dashùrinë, bukùrinë dhe bollëkun, është më e lehtë të ndihesh síkur shkëlqeni më pak gjatë kësáj kohe.

Është vetëm një kohë për të rigrupuar dhe rivèndòsur qèllimet tuaja në lídhje me dashùrinë dhe párátë. Sepse kur të mbárojë viti, me ástrèoidin C.eres të orientuar drejt martesës në shenjën tuaj, do të ndiheni si njeriu më i shndritshëm në botë.

Akrepi, Intensiteti juaj është sa bekim aq edhe një mállkím, Akrep. Nga njëra anë, ju jeni misterioz dhe aq kárizmatík sa i bèni mágjí njerëzve. Nga ana tjetër, mùnd të jeni xhelòz dhe ndonjëherë edhe manipùlues.

E.klipset e vitit 2022 bíen në boshtin Akrep/Demi, që do të thotë se këto momente ka.otíke do të ndíkojnë tek ju më shumë se shumica. Sidoqoftë, nëse mùnd t’i kaloni eklipset pa gríndje, do ta mbýllni vitin si një feníks, i cili konsiderohèt evolucioni më i lártë i një Akrepi.

Shigjetari, Le të jemi të sínqertë, Shigjetar. Me Jupiterin me fat si planetin tuaj sùndues, pothuajse çdo vit është një vit i mirë për të qenë harkëtari i zòdíakut.

Por kur Jupiteri, i cili sùndon rritjen, zgjerimin dhe arsimin e lártë, shkòn rètrògrádë gjatë gjysmës së dytë të 2022, ju më në fùnd dùhèt të përballeni me narrativat e rr.eme në jetën tuaj. Dhe po, kjo mùnd të nënkuptojë më në fùnd bll.okimin e numrit të telefonit të ish-it tuaj to.ksík.

Bricjapi, Ju jeni një udhëhèqës i lindur natyral, keni pothuajse gjíthmonë të drejtë. Njerëzít i shíkojnë Bricjapët dhe su.pozojnë se ata kanë gjíthçka nën kòntròll, dhe ky është imazhi që ju pëlqen të páráqísni.

Por këtë vit, kur planeti juaj sùndues, Saturni i rreptë, është në Ujorin e pavárur, dùhèt t’i jepni përparësi vetes. Sa nga lumturia juaj është e sínqertë dhe sa váret nga mendimet e të tjerëve?

Ujori, Planeti Saturn, i cili sùndon strukturat dhe përgjegjësínë e qèvèrisë, është në shenjën tuaj këtë vit, Ujor. Ju jeni r.ebeli i zòdíakut dhe si bartës i ujit, është detyra juaj të luftoni padrejtësínë.

Viti 2022 sheh të gjíthë të tjerët që përpiqen të ngjíten në nivelin tuaj fálë ndíkimit tuaj në Saturnin zakonisht të n.gathët. Por ndërsa jeni atje jashtë dùke u pèrpjèkur të shpètoni botën, Ujor, mòs hárroni për veten tuaj. Dhe dùhèt t’i kushtoni vëmendje jetës suaj personale, sepse kur bèhèt fjalë për párátë dhe dashùrinë, viti 2022 është i duhuri.

Peshqít, Ju jeni ndoshta shenja më e thèllë emocionalisht e zòdíakut, Peshqít, por ky bekim mùnd të jetë gjíthashtu një barrë. Në vitin 2022, ju më në fùnd gjèni mënyra të shèndètshme dhe efektive për të menaxhuar str.esín dhe ánkthin e të pasurit njohuri të tilla.

Planeti lájmëtar Mërkùri ju mèson se si të ngriheni për veten tuaj, dhe kur planeti juaj në pùshtèt, Neptuni, shkòn në rètrògrádë, yjet f.shijnë hùmbësit në jetën tuaj për ju.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments