Lùani i pari, Binjákèt te fùndit, 4 shenját qe gjèjne nje pùnè te mire dhe “plòt me párá”

Është momenti më i mirë që ju të qetësoni mendjen tuaj dhe të pyesni veten. A do të më sjellë shenja ime një mesazh apo një këshillë se si duhet të hedh hapat e tjera në jetë për të pásùr një të ardhme të qetë.

Fillojme me DASHIN DHE DEMIN, MESAZH UNIVERSI: Kjo është një shenjë e Universit se gjithçka që duhet të bëni është bërë dhe tani ju mùnd të relaksoheni e të shijoni frytet e punës suaj.

Universi dëshiron t’ju falënderojë për atë që jeni dhe për shpërndarjen e mesazhit të ndërgjegjes te të tjerët. Ju jeni një mjeshtër i vërtetë shpirtëror që ka sjellë shumë, dhe tani është radha juaj të merrni një dhuratë. Sigurisht, kjo dhuratë nuk është mátèriáliste, është shumë më mirë se kaq.

Është dhuratë e njohjes. Ju keni marrë dhuratën të dini se jeta është e bukur dhe gjithçka është këtu për t’ju lèjùar të rriteni, mësoni dhe dashuroni. Nuk ka asgjë të mirë dhe të kèqè, të drejtë apo të gábùar. Ju jeni rritur kohët e fundit dhe tani është koha për të transferuar njohuritë.

Per GAFOREN dhe BINJAKET,  MESAZH UNIVERSI: Koha për t’u lidhur. Lidhuni me ata që janë përreth jush, me veten dhe natyrën. Ju nuk jeni vetëm, ju jeni pjesë e rrjetit të madh të Universit dhe duhet të mbani mend se gjithçka – bimë ose kafshë – është e lidhur nga një fòrcë më e madhe.

Mùnd ta ndjeni, ndonjëherë edhe mùnd ta shihni, por tani është koha për të praktikuar. Híqni maskën që përdorni dhe lejojini vetes që të bëni një lidhje të vërtetë. Filloni me veten dhe më pas zgjerohuni.

Lidhuni me bimët, kafshët dhe më në fund bëhuni gati për të krijuar një lidhje të vërtetë me të tjerët. Nëse keni marrëdhënie ose pròbleme pune, shánset janë që gjithçka që duhet të bëni është të lídheni. Mùndohuni t’i shihni gjërat nga këndvështrimi i njerëzve të tjerë.

Per LUANIN dhe VI.RGJERESHEN,  MESAZH UNIVERSI: Ju keni punuar shumë dhe tani është koha për të lùajtur, pùshùar dhe relaksuar! Merrni ca kohë nga dita juaj për të shijuar rrezet e diellit dhe për të rimarrë veten. Është koha për të bërë diçka spontane ose të planifikoni një aventurë a një udhëtim.

Keni shumë për të mësuar, merrni kohë jashtë ditës tuaj për të bërë diçka plotësisht argëtuese. Mos u ndjeni fájtorë për këtë sepse jeta ka të bëjë me të!

Shpèrblèjeni trupin tuaj me ushqim të pastër, organik, shpèrblèjeni mendjen tuaj me një stímùlím argëtues dhe zèmrèn tuaj me gëzimin e miqve dhe familjes tuaj.

Shpesh hárròjmë fùqínë e një buzëqeshje. Pavárësisht se cila është situata juaj e jashtme, mbani mend që gjetja e gëzimit në gjithçka mùnd t’ju bëjë shumë mirë për ju dhe pjesën tjetër të botës.

Per PESHOREN dhe AKREPIN, MESAZH UNIVERSI: Ju jeni shumë të përqendruar në pjesën e jashtme në vend që të shikoni së brendshmi. Thèllë në zèmrèn tuaj janë përgjigjet e të gjitha pyetjeve tuaja, por nëse nuk e qètèsoni mendjen, si t’i dëgjoni ato?

Koka është plot çrrègùllime dhe mendja juaj është e hùtùar, pástroni mendimet tuaja për një moment dhe shikoni brenda vetes. Meditoni, lëvizni, qetësoni mendjen dhe rilidhuni përsëri me Hýjnòren. Tani është koha të sinkronizoheni me Universin dhe gjithçka që është e vlefshme për ju, dhe mënyra e vetme për ta bërë atë është të reflektoni.

Per SHIGJ.ETARIn dhe BRICJAPIN, MESAZH UNIVERSI: Ka ardhur koha për të bërë inventar, sado e fríkshme që mùnd të duket, tani ai mùnd të jetë alèáti juaj më i madh. Është koha që të lini të shkojë ajo e kaluar e hídhùr që ju shkáktoi lòt dhe mos jetoni më, me ato kùjtime të pa-vlera.

Është koha që ju të shikoni të tashmen, sepse e keni të mbùshur plot me dashuri dhe njerëz që ju dùan ndáj mjáft kërkove tek e shkuara që nuk të ofron më asnjë shans.

Për ty po vjen një periudhë e bekuar si nga shëndeti, ashtu edhe nga ndjenjat e fòrta të dashurisë. Një derë mbýllet, por 100 hapen dhe për ty do të hapen dyert ku engjëjt do t’ju japin shenjat se çfarë hapash të hídhni në të ardhmen.

Eshtë gjithashtu koha e përsòsùr për të pastruar shtëpinë dhe për të zvògëluar shqètësimet. Për shtëpinë dhe familjen tuaj po vjen një bekim i madh. Ajo që duhet të bëni është që në çdo cep të shtëpisë të fshíhni nga një hudhër dhe të mbani në shtëpi sa më shumë lule me ngjyra të ndrýshme. Ato afrojnë fatin e mbarë!

Per PESHQIT dhe UJORIN,  MESAZH UNIVERSI: Është koha për t’i lënë të gjitha të shkojnë dhe të vendosni besimin tuaj në univers. Në vend që të përpíqèni të lùftòni atë që po ndodh, thjesht tèrhíqeni dhe lejojini vetes të ndíqní ritmin dhe rrjèdhën e jetës.

Tani jeni thírrùr të ndáleni së ecuri përpara dhe të pranoni momentin e tanishëm për atë çfarë është. Hapi tjetër do të zbulohet kur të jeni të qetë, të relaksuar dhe të përqendruar në qëllimin tuaj të vërtetë.

Shmángni marrjen e vendimeve të pakùjdèsshme, lèjòni që hèshtja t’ju udhëzojë. Ju besoni tek fati i mbarë, tek besimi dhe plotësimi i një lùtjeje ndáj dhe Universi, këtë qetësi tuajën dhe këtë besim të madh do t’jua shpërblejë me një dhuratë të çmuar. Deri në fùnd të vitit, ajo dëshirë që keni krijuar prej një kohe të gjatë, do t’ju realizohet.

<

Leave a Comment