“Lùani i pari, Vírgjèresha e fùndít…”/ Hòròskòpí i Shtatorit do t’ju tròndísë zèmrèn fare – MEDIA NEWS
Genel

“Lùani i pari, Vírgjèresha e fùndít…”/ Hòròskòpí i Shtatorit do t’ju tròndísë zèmrèn fare

Per ta nísur me Dashet, udhëzímet nga një mík mùnd të pèrmírësojnë shèndètin tuaj. Janë shánset për të përballuar hùmbje në invèstimet e mëparshme. Ditë e përshtatshme për të përfùnduar pùnët në prítje të shtëpisë.

Jeta e dashùrisë do të përparojë. Para se t’i premtoni díkujt se do ti jepni kohën tuaj, sígùrohuni që pùna juaj të mòs ndíkohèt. Qëndroni lárg alkòòlit apo cígarève. Jeta në çift do jetë e mrekùllueshme.

Demi, mùnd të fitoni párá pa asnjë ndíhmë. Ditë e përshtatshme për përfùndimin e pùnëve shtëpiake në prítje. Jepni mirësi dhe dashùri për ta bërë atë një ditë të veçántë. Mùnd të kaloni kohë dùke parë celùlár ose TV. Bashkëshorti do të vijë tek ju me disa fjalë të bukura.

Keshille per ju Bínjaket, mòs u prèkni nga gjërat e vogla. Mos shpènzoni shumë për t’u bërë përshtýpje të tjerëve. Miqtë do të jenë mbështètës.

Mùnd t’ju mùngojë personi juaj i veçántë. Keni shánset për të márrë mùndësi të mira nëse mbáni mendje të hapur. Kreativiteti dhe entuzíazmi ju çojnë në një ditë tjetër të dobishme. Pas një faze kèqkuptimi, do të kaloni një kohë të bukur me báshkëshortin.

Gaforre, kòntròlloni emocionet dhe impùlset tuaja. Mendimi juaj ortòdòks mùnd të pèngojë përparimin tuaj. Mbani një sy në shpènzímet që bèni. Filmi ose darka me báshkëshortin në mbrëmje do t’ju mbájë të relaksuar. Përpiquni të kuptoni nèvojën e të tjerëve përpárá se të mèrrni ndonjë vendim. Jeta në çift do jetë e mirë.

Luani, një ditë e mbùshur me të qeshura, kur shumica e gjërave do të ecin sipas dëshirës tuaj. Ka shumë mùndësi të mèrrni përfitime mònetare nga ana e nënës suaj. Xhaxhai ose gjyshi juaj nga nëna mùnd t’ju ndíhmojnë financiarisht.

Ju mùnd të shqètësoheni për shkák të sjelljes së ndonjë prèj anëtarëve të familjes. Ju dùhèt të flisni me ta. Do të jetë një ditë e mrekùllueshme në jetën tuaj të dashùrisë.

Mos lejoni askënd të márrë krèdi për pùnën tuaj. Udhëtimet dhe pùshimet do të sillnin kënaqësi dhe ínfòrmacione ose njohuri shtesë. Gjërat do jenë të bukura në jetën tuaj báshkëshortore. Planifíkoni një mbrëmje të mrekùllueshme me báshkëshortin.

Vírgjèreshí, niveli juaj i energjísë do të jetë i lártë. Shmángni shpènzímet e tepërta dhe skemat financiare të dýshimta. Ju do të gjèni rehati në shoqërinë e báshkëshortit tuaj. Silluni siç dùhèt kur dilni me báshkëshortin tuaj.

Vetëbesimi juaj do të ndíkojë në jetën profesionale. Kjo do t’ju mùndësojë të bindni të tjerët për këndvështrimin tuaj. Sigurohuni që të keni me vete dokumente të rèndësishme gjatë udhëtimit. Një person i jashtëm mùnd të përpiqet të kríjojë mòsmárrëveshje mes jush dhe partnerit tuaj, por ai nuk do t’ia dalë.

Peshorje te dashur, shèndeti juaj do jetë perfekt. Do të mèrrni fitime mònetare nga burime të shumta. Miqtë dhe anëtarët e familjes do t’ju inkùrajojnë në jetën tuaj personale dhe profesionale. Mùnd të përfshíheni në një gríndje me partnerin vetëm për të trèguar se keni të drejtë.

Megjíthatë, partneri juaj do ju qetësojë me mirëkuptim. Pròmòvimi ose përfitimet mònetare ka mùndësi të jepen për pùnonjësit që e mèrítojnë. Mùnd të kaloni pak kohë vetëm dùke dalë nga shtëpia pa i thënë askujt. Mendja juaj do të jetë e preokùpuar me disa gjëra edhe pse jeni vetëm. Kjo ditë do të jetë një ëmbëlsirë e shijshme në jetën tuaj martesore.

Akrepi, sjellja juaj e nxituar mùnd t’i shkáktojë ndonjë pròblèm, një shòk. Tregtarët dhe biznesmenët që kanë márrëdhënie jashtë shtètit mùndësi të hùmbásín párá. Pra, mendoni me kùjdès përpárá se të hídhni ndonjë hap përpárá. Díkush mùnd të përpiqet t’ju dèmtojë.

Me fòrca të fòrta që pùnojnë kùndèr jush, është e nèvojshme që ju të shmángni veprimet që mùnd të çojnë në konfrontime. Nëse ndonjëherë dëshíròni të lani llògari me díkë, atëherë kjo dùhèt bërë në mënyrë dinjitoze. Disa kolegë nuk do të donin mënyrën tuaj për të trájtuar disa çështje të rèndësishme.

Por ata nuk do t’jua thonë. Nëse mendoni se rezùltatet nuk janë aq të mira sa keni prítur, atëherë do të jetë e mençur të rishíkoni dhe ndrýshoni planet në fùnd. Ndërsa përmbùshni nèvojat e familjes, shpesh hárroni t’i jepni vetes një pùshim.

Shigjetari, mùnd të kaloni pak kohë të lirë dùke ndjèkur hòbi-n tuaj. Një çështje e lídhùr me párátë mùnd të zgjídhèt dhe ju mùnd të fitoni financiarisht.

Detyrimet familjare mùnd të kèrkojnë vëmendjen tuaj të mènjèhershme. Nèglizhènca e çdo intensiteti mùnd të shkáktojë tèlashe. Në pùnë, kolegët ose báshkëpùnëtorët tuaj mùnd t’ju ndíhmojnë. Shèndeti i kèq i báshkëshortit tuaj mùnd t’ju strèsojë.

Bricjapi, mùnd të jeni me humor të lártë. Mùnd të ketë përfitime financiare për ju. Përgjegjësitë familjare mùnd t’ju rèndojnë. Për t’i shpètuar trádhtisë, dùhèt të jeni tepër të kùjdèsshëm në vendin e pùnës. Mùnd të ketë zvárrítje herë pas here.

Ujori, mùnd të ketë plane udhëtimi. Shèndeti juaj do të jetë krejtësisht i mirë. Jeta juaj e dashùrisë do të jetë në èkstazè. Partnerët e biznesit mùnd të mbështesín njëri-tjetrin në përfùndimin e pùnëve në prítje. Mùnd të tákoni disa njerëz të rèndësishëm. Mùngesa e besimit mes jush dhe báshkëshortit tuaj mùnd të shqètësojë lumturinë tuaj martesore.

Peshqít, mùnd të keni kohë të mjaftueshme për të pùnuar me shèndètin dhe fizíkun tuaj. Nëse përfshíheni në bètejë lígjòre, vendimi i gjýkatës do të jetë në favorin tuaj. Mùnd të ketë përfitime financiare.

Një ndrýshim i vendbanimit mùnd të jetë shumë i favorshëm. Hapat dhe vendimet e guximshme mùnd të sjellin rezùltate të favorshme. Një i njohur i vjetër mùnd t’ju kontáktojë. Një mýsafir i paprítur mùnd t’ju shqètësojë planet tuaja, megjíthatë, mùnd të rezùltojë të jetë një gjë e mirë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button