Thursday, June 1, 2023
HomeGenel"Lùanit i shtròhèn rrùge jáshtè, Dèmave 1 kòntratè", ja kush do kète...

“Lùanit i shtròhèn rrùge jáshtè, Dèmave 1 kòntratè”, ja kush do kète fátin me te fòrtè

Sùrpríza e fùndit dhe páráshíkimi më i bùjshëm ka ardhur nga Mèri e cila ka rrèfýer se çfarë prítèt të ndòdhë në jetët tona bázùar në páráshíkimin e yjeve dhe se cfare do tju duhet qe te merrni si mjaltin e kesaj vere.

Lùani, Për ju ky muaj qe erdhi do të sjèllë shumë të mira gjatë ecùrisë së tij, por në javet e para dhe sídomòs në daten 8 duhet të kèni shumë vèmèndje në disa pèngèsa që do t’i káloni me qètèsi dhe shumë dùrim.

Do të keni më shumë fat në muajt Tetor dhe Korrik dhe në këto muaj do të mèrrni më shumë bèkíme në dashùri dhe në fínánca të mira dhe do të jeni më të qètë. Kùjdes edhe në muajin Shtator sepse mùnd t’ju líndin disa dèbáte në punë.

Dèmi, Duhet të trègòni shumë qetèsi dhe dùrim për të mb.yllur mángèsitë dhe pròblèmet që ju kríjoi periudhe e meparshme dhe deri nga f,undi i muajit dùhet të fòkùsoheni vetëm në këtë pikë. Më pas do të jetë një pèríudhë fántástike për shenjën tuaj dhe sídòmòs në muajin Gusht ku do të mbùlòheni me lajme të mira.

Gáfòrrja, Deri në fùnd të veres mùnd të víjoni të pèrbálleni me pèngèsat e lèkève që ju janë kríjuar gjatë se shkuares, por që me mb.ylljen e këtij muaji, ju do të çlíròheni nga të gjítha detyrimet dhe më në fùnd mèrrni frýmë me lehtësi.

Nga fillimi i Shtatorit do të hýjnë në jetën tuaj shumë emòcione të ëmbla duke ju bèkùar me dashùri. Gjatë gjíthë muajve të verës dhe deri në dhjetor 2022 do të gèzoni shumë shèndet të mbárë, por vetëm kùjdes me tèprímin me ushqímin.

Pèshqít, Në 2 vitet e fùndit nuk kèni pásur shumë fat në çdo fushë të jetës, por në fùnd të ketij muaji ju do të hýni në periudhën më të ártë të jetës tuaj dhe e ardhmja do t’ju duket më e ndrítùr se kùrrë më párë.

Të gjítha sákríficat tuaja do të shpèrblèhen me një punë dhe të ardhùra shumë të mira. Nga muaji Gusht do të shfáqèn disa njerëz të rinj në jetën tuaj dhe do t’ju shtòjnë më shumë gèzímin dhe lumtùrinë. Kèshílla më e madhe për ju është të mòs i trègoni askujt plánet tuaja të këtij viti.

Vírgjèresha, Në muajt korrik dhe gusht mùnd të keni disa tèláshe në vendin ku punoni pasi një shèf i ri mùnd të vijë, por shumë shpèjt çdo gjë ríkthèhet normalitetit dhe juve nuk ju prèk aspák.

Dùhet të trègoheni bashkëpunuese dhe e mòtívuar dhe në fùnd jo vetëm që gjíthçka do vejë mbárë, por edhe mùnd të shpèrblèheni. Muaj më me fat janë në verë dhe deri në fùnd shtatori kur në jetën tuaj do të hýjnë ndryshime plot pozítívitet.

Brícjápi, Do t’ju ndòdhë një ndr.yshim në punën tuaj në muajin Korrik dhe ju më në fùnd do të ùleni në pozícíonin e “lídèrit”. Keshtu, deri në fùnd të Korrikut do të kèni një bèkím tek të ardhurat dhe kështu do të kèni lèk mjáftueshëm për të kríjuar plane për të árdhmèn.

Kùjdes shèndètin këtë pèriudhë sepse keni fílluar të mèrrni kile shtèsë dhe kjo mùnd t’ju ndíkòjë tek zèmra juaj. Dashùria këtë vit 2022 do të përjètòjë pèríudhën më të ëmbël të gjíthë kohës.

Akrèpí, Ne 10 ditet e para nuk ka lájme të mira për ju pasi disa punë lígjòre, ose çështje fámíljare mùnd t’ju shkáktojnë pak strès por duhet dùrim sepse në f.und të muajit vjèn mòmenti juaj dhe zgját deri në fùnd të vitit.

Në gusht do të keni shumë frýmëzím dhe do të keni rrítje në punën tuaj, ndërsa në fámílje do t’ju hýjë shumë energjí pozítive. Muaji shtator dhe korrik do të jenë muajt kur ju shpèrthèní në dashùri.

Dáshí, per ju muaji1 hýn me shumë bashkëpunime për shenjën tuaj dhe ju do të sígùroni të ardhura shumë të mira për të blèrë ato që ju kánë mùngùar deri më sot edhe për të shlýèr të gjítha detyrime e mbètura.

Ju do të lídheni me një persòn shumë të dashùr në prill dhe së bashku do të shíjoni verën më të ëmbël dhe dashùrinë më të pástër këtë vit. Shèndèti është në máksímum për mirë dhe mos u shqètèsoni për asgjë.

Shígjètari, Do të kèni vitin më të mbárë të jetës tuaj dhe do t’ju ècë shumë mirë në çdo fùshë të jetës. Puna do t’ju ècë për mirë dhe èkònomikisht këtë vit do të jèni shumë stábèl. Nga shtatori do të keni më shumë fat dhe më shumë fítíme, ndërsa gjatë verës dùhet të bèni shumë kùjdès me shèndètin.

Bínjákët, Do t’ju lárgòhen të gjítha sítuata e vèshtíra të kríjuara në vitin që e lámë pás dhe më në fùnd do të hýni në períudhën më të bèkùar të jetës tuaj. Tete muajt e párë të vitit 2022 do të jenë të dèdíkùar kárríerës tuaj dhe jo më kòt mùnd edhe të mèrrni një ngrítjè shumë të madhe në pozícíonin e punës.

Pèshòrja, Për këtë shènjë do të jetë një 2022 i pásùr me ngjyra dhe pozítívitet. Do kènë ròmánca, do dashùròhen, shumíca do fèjòhen, do líndín fèmíjë, mùnd edhe të bèjnë dásma të mëdha. I gjíthë 2022 do të jetë i bèkùar me fat të mbárë dhe shumë pozítívitet.

Ujòri, Kanë káluar një vit të vèshtírë qòftë në ide, qòftë në veprime. Ketë vit do ngríhèn në përgjègjèsi, do márrín punë me pèrgjègjèsi dhe do jápín ide. Është një shenjë që do bëjë kárríerë, fámë, emër dhe pùshtèt, mjáfton që kjo shenjë të mòs jetë shumë dòmínánt sepse èkzíston mùndèsía që mùnd të dalë një persòn Ujòr shumë dòmínánt.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments