Friday, September 29, 2023
HomeGenelE fríkshme/ Luizí ka bèrë diçka “bòmbë”, sápo u zbùlua i gjíthë...

E fríkshme/ Luizí ka bèrë diçka “bòmbë”, sápo u zbùlua i gjíthë skenari

I ftuar në emisionin “Pardon My Frènch” ka qenë ish-banori i shtëpisë së “Big Brother VIP”, Ronaldo Sharka. Gjatë një diskutimi në studio së báshkù me Jonidèn, Elonën, Meridianin dhe Jonin kur u pyet nëse e konsideron shòk Luizín apo jo,Ronaldo u shprèh se: “Nuk mùnd të them që e kam shòk Luizín sepse unë e kam thënë që márrëdhëniet dhe Meridiani mùnd të ma vërtetojë këtë që kushdo që ka qenë në BBV, në momentin që do të dalë e ndërton edhe njëherë.

Eshtë një person që e kam pasur xhan dhe besoj që më ka pasur xhan. Nuk e di se si mùnd të jenë raportet tona jashtë. Drejtimet që gjíthësecili mùnd të márrí, por kam kuptuar një dashamirësi nga të dyja palët.”

- Advertisement -

Nga të gjíthë personazhèt publíkë që ne njohim nga afër apo nga kompeticione dhe gara të ndrýshme në vendin tonë kush mendon se mùnd të ishte shumë mirë përballë Luizít sipas Ronaldos: “Noizy”.Meridiani gjíthashtu ka treguar edhe një sèkrèt të Luizít dhe gjíthçka kishte lídhje me nominimet. Pra si árrínte Luizí të zbùlonte se kush kishte nominuar kë gjatë mbrëmjes së spektáklit.

“Dëgjo, t’ju them një sèkrèt. Të gjíthë diskutonin kur mbáronte ‘Prime’ për nominimet dhe Luizí thoshte që Ronaldo ka nominuar këtë apo atë. E ka kuptuar njeri se si árrínte ta gjènte Luizí këtë pa e disktuar me asnjë?

- Advertisement -

Luizí ishte i fríkshëm sepse në momentin vinte banori pra që ishte bërë nominimi kur hynte tek dhoma e rrëfimit ai shíkonte fokusín e kamerës ku rrotùllonte kamera dhe tek kush banor u fokusonte ‘zoom’-” tha Meridiani.

“Zhvishu se do kënaqemi”, Kristi lë pa fjalë Dean

Nuk janë të pákta herët që Kristi është kèqkuptuar në shtëpinë e Big Brother VIP.

Shumë nga shprèhjet me të cilat ai nuk është mësuar, në zhargonin tonë dalin pak nga konteksti. E njëjta gjë i ndòdhi edhe me Dean së fùndmi kur i tha “të zhvishej”.

Kristi: E di çá kam menduar për ne.. Kristi: Zhvishu se do kënaqemiDea (qesh): O Kristiii, po dòli kèq, çfarë thua

Kristi: Pse çfarë thashë, zhvishu se do kënaqemi.

Më pas Dea i trègòi Efit sesi ishte kèqkuptuar me thënien e Kristit, i cili në vend t’i thonte të ndèrrohej kishte pèrdorur termin “zhvèshje”.


RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments