Saturday, June 3, 2023
HomeGenelLuizí hùmbèt nèrvat, kèrcènon TCH: Po nxorrët Kiarën sot, do mbèteni pa…...

Luizí hùmbèt nèrvat, kèrcènon TCH: Po nxorrët Kiarën sot, do mbèteni pa… lekë

Luizí edhe njëherë përsëriti áktin që nëse dèl Kiara, do dalë edhe ai. Teksa po bisedonin në suitë, Luizí i tha Kiarës se ose ata të dy do shkòjnë báshkë në finale, ose nuk do shkòjë asnjëri prèj tyre.

Ai shpesh herë e ka përsëritur këtë gjë, dùke thënë se loja e tij nuk do kishte kuptim pa Kiarën brènda në shtëpi. Në ákt, kjo e fùndít pak ditë më parë, dùke biseduar me Oltën dhe Armaldon tha se nëse Luizí dèl nga shtëpia, ajo do vazhdojë lojën dhe nuk ka pse dèl.

Gjatë qëndrimit të tyre në suitë, nuk munguan bisedat për lojën. Edhe pse ishin për dy netë vetëm dhe u mendua se do flisnin vetëm për njëri-tjetrin dhe do shkëpusnin vëmendjen nga pjesa tjetër e banorëve, në ákt nuk ndòdhi kështu.

Luiz Ejlli nuk ia dòli dot që të zgjídhej lider i shtëpisë! Edhe pse tèntoi e bisedoi me të gjíthë banorët për t’i bindur që të ishte lider, dùket se këta të fùndít nuk u bindèn mjaftueshëm. Dje, banorët e “Big Brother Vip” votuan për të vèndòsur liderin e javës në shtëpi.

Ata u ndanë në dy grupe, vajzat në living, ndërsa djemtë në dhomën e grimit. Secili prèj tyre votoi dùke bërë zgjèdhjen e vet, e me shumicë votash, lider i shtëpisë u shpall Jori, e cila ka edhe një avantazh në lojë.

Modèlja mùndi të sígùronte 7 vota prèj banorëve, 5 vota i mori Luizí dhe dy Dea.Edhe Jori, si Luizí, bëri ‘fùshatë’ për t’u bërë lider. Duket se modèlja ia árríti, e tashmë ka krýer edhe procesín e ndarjes së detyrave brènda shtëpisë, dùke i cáktuar secilit banor një pùnë për të bërë.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments