Wednesday, June 7, 2023
HomeGenelXhèpat do t’i kene plòt pas 1 jave! 5 shenjat e Hòròskòpit...

Xhèpat do t’i kene plòt pas 1 jave! 5 shenjat e Hòròskòpit që do i kene paráte mjáftueshem

Këtë muaj personat qe kane shenjen DASH, dùhèt të dègjoni edhe zèmrën edhe arsyen sepse vetëm ashtu do gjèni ekuilibrin dhe gjërat do ju ecin mirë. Nëse nxitoheni, nëse trègòheni impùlsivë dhe të palogjíkshëm mùnd të keni trònditje. Ju të dashurùarit do përballeni shpesh me goxha pròblème. Mire është që të ruani sa të mùndni qetësínë, pasi nëse alármoheni dhe e ngrini zèrin vetëm sa do e përkèqësoni situatën.

Nëse jeni beqárë do ndihen gati ta ndrýshojnë statusín tuaj dhe do përfitoni nga propozímet që do mèrrni. Shëndeti herë pas here do ketë shqètësime. Nuk do keni mbròjtje të mirë imunitare dhe mùnd të prèkeni nga virozat. Financat do jenë të qëndrueshme, por mòs prisni pèrmírësime. Në pùnë vërtet do përballeni me vèshtírësi e sfída të mëdhá, por ato do ju bëjnë më të fòrtë dhe do árríni majat.

Plutoni dhe Marsi do e bëjnë shpesh të z.ymtë këtë muaj per demat. Rreth datës 10 deri ne 14 do reflektoni pak, por sërish do fùteni në pròblème. Marrëdhënia juaj me partnerin do jetë goxha konflíktuale. Do ndiheni herë pas here kèq, por nuk do e frènoni veten e nuk do hapni rrugë. Ju beqárët do jeni luftarakë dhe do árríni ta bèni për vete personin që aq shumë e keni pëlqyer.

Gjendja shèndètësore do jetë dèlíkate sidomòs dy javët e párá. Do keni shqètësime nga shumë pjesë të trupit. Në planin financiar dùhèt të tèntoni ta stabilizoni situatën edhe síkur të mòs árríni rezùltatet e prítura. Në pùne nuk do i rezístoni dot tùndímit dhe do bèni të pamùndurën për ta fituar një pozícion. Deri në datën 15 do lòdheni jashtë mase.

Binjakët te merrni nje k.eshille, m.undohuni t’iu qëndroni lárg gènjeshtrave gjatë këtij muaji sepse ato gjíthmonë e bëjnë jetën më të ndërlíkuar. Nëse keni një lídhje, mòs e vini atë asnjë moment në rrezík dhe kaloni më tepër kohë me partnerin. Kjo është e vetmja mënyrë që gjíthçka të ecë si dùhèt. Ju beqárët do keni disa tákime, por njëri do jetë më i veçántë dhe do iu bëjë të përjètoni emocione të shumta. Gjendja shèndètësore do váret mjaft nga gjèndja psíkologjíke.

Nëse ajo do jetë e rènduar, mùnd të keni edhe pròblème të tjera. Yoga mùnd t’iu ndíhmojë të jeni më të qetë. Gjendja e financave do jetë e trazuar sidomòs dy javët e párá, më pas do i kuptoni gábímet dhe do mèrrni masa për t’i ndrequr sa më pare. Në pùnë bèni aq sa mùndeni dhe mòs gènjeni për asnjë çást. As vetë nuk do ndiheni mirë dhe as shefat nuk do ju vlerësojnë.

Gaforre te nderuara, Do keni një jetë mjaft emocionuese këtë muaj dhe shpesh do ju dùket vërtet síkur jeni në ëndèrr. Shfrytëzojeni çdo sekonde síkur të jetë e fùndít. Ju që jeni në një lídhje dùhèt të mendoni të bèni gjëra të reja e pse jo ndonjë çmènduri të vogël. Rutina është ajo që e shkátërron më shumë se çdo gjë tjetër një lídhje. Ju beqárët dùhèt ta shfrytëzoni çdo ftesë që do ju bèhèt për të pasur njohje të reja.

Edhe síkur gjërat të mòs shkòjnë ashtu siç mùnd të keni dashur, rèndësi ka të mòs qëndroni vetëm. Shëndeti mùnd të ketë disa shqètësime vetëm ditët e párá sepse më pas gjèndja do fíllojë të normalizohèt. Financat mùnd të kenë trònditje të vogla për shkák të ndonjë shpenzími të pamenduar. Gjithsesi nuk do e teproni. Në pùnë do ju lindin ide nga më të ndrýshmet sesi të árríni atje ku keni dashur gjíthmonë. Do ja árríni qèllimit.

Luane mbani ne mendje se, nëse e bèni çdo gjë me dëshirën e mirë këtë muaj, gjíthçka do ju ecë si doni. Mos u nxitoni për asgjë sepse mùnd të pèngoheni dhe të dèmtoni veten. Ju të dashurùarit do ja kaloni mirë pranë personave të zemrës dhe do fílloni të programoni ndonjë aventurë. Java më e veçántë do jetë e treta. Ju beqárët do jeni të kënaqur nga jeta që bèni dhe nuk do e kèrkoni me ngùlm një lídhje.

Në ákt do mèrrni propozíme të shumta, të cilat do jenë në dorën e tyre nëse do i pranojnë apo jo. Shëndeti do jetë i shkëlqyer. Do keni një energjí të madhe që as vete nuk e dini nga ju buron. Financat herë pas here do kenë disa trònditje dhe nuk do dini çfarë të bèni. Specialistet mùnd t’iu japin këshillat më të mira. Në pùnë hárrojeni të shkùarën dhe mendoni vetëm për të ardhmen. Provoni edhe sfída të reja sepse mùnd t’ia dilni.

Vir gjëresha, Këtë muaj do përqendroheni më tepër tek ato gjëra që i keni më përzèmèr dhe do i kaloni të tjerat në plan të dytë. Nëse jeni në një lídhje do e fòrconi báshkëpùnimin dhe do fílloni projekte të përbáshkëta. Pranë partnerit do ndiheni gjíthmonë të plòtësuar. Ju beqárët do kënaqeni me çdo tákim që do realizoni dhe ka gjasë që me një person të mendoni për një lídhje.

Shëndeti do jetë i kënaqshme në pjesën më të madhe të kohës, por nuk do mungojnë as ditët me shqètësime të vogla si dhímbje muskujsh, dhímbje koke apo barku. Financat do jenë dèlíkate gjatë javës së dyte dhe kjo për shkák të shpenzímeve të pamenduara që do krýeni. Komuníkimi dhe báshkëpùnimi me koleget do bëjnë që të keni më tepër árrítje në jetën profesionale. Mund te mèrrni edhe propozíme imprèsionuese.

Peshorja yjet ju thone juve se, pas një periudhe disi të vèshtírë që keni káluar, këtë muaj do rilindë díelli dhe do jeni goxha më të qetë. Ju të dashurùarit do i jepni më tepër prioritet jetës tuaj sentimetale dhe do e mbáni në pëllëmbë të dorës partnerin. Do dini si ta doni atë me fjalë dhe me gjeste. Ju beqárët do bèni të pamùndurën që të kríjoni sa më parë një familje.

Java e dyte do jetë më e favorshmja nga ta gjítha dhe mùndësitë do jenë të shkëlqyera. Gjendja shèndètësore do jetë disi pròblèmatíke. Mund të keni dhímbje fyti dhe do ndiheni pa fùqí. Sektori financiar do vazhdojë të mbètet dèlíkat. Vetëm me ndíhmën e specialisteve mùnd të árríni atje ku keni dëshirùar. Në planin profesional do ju bèhen goxha propozíme kështu që shfrytëzojini sa më shumë që të mùndeni.

Akrep, Këtë muaj do keni ide të mira dhe do përjètoni emocione pa fùnd. Do i konceptoni ndrýshe gjërat dhe do trègòheni më të matur. Ju që jeni në një lídhje, javën e pare do keni pròblème të mëdhá dhe mùnd të ndihen kèq. Jepini fùnd autoritetit të teprùar nëse doni që t’iu ríkthehèt qetësia sa më parë. Ju beqárët dùhèt të dilni e të argëtoheni sa më shumë që të mùndeni.

Nëse do keni mùndësi mùnd të përfitoni edhe nga ftesat që do ju bèhen. Shëndeti mùnd të ketë vetëm disa shqètësime të vogla për shkák të lòdhjes në pùne, megjíthatë asgjë për t’u alármuar. Në planin financiar do bèni mirë të mòs nxitoheni për të krýer investime. Në pùnë mòs ju besoni të gjítha atyre që do ju thonë disa kolegë sepse do e bëjnë çdo gjë që t’iu prishin planet. Dëgjoni vetëm mendjen tuaj dhe keni për të árrítur gjíthnjë e më lárt.

Shigjetar edhe per ju, ka shume mùndësi që asgjë të mòs ju shkòje si e dëshíròni këtë muaj. Planetët do i keni kùndèr dhe pròblèmet mùnd të zmadhohen me kalimin e ditëve. Ju që keni një lídhje do jeni kokëfòrtë dhe nuk do toleroni në asnjë moment. Kjo mùnd ta acároje partnerin, i cili gjíthashtu nuk do hapë rrugë. Ju beqárët dùhèt të ruani sa më shumë qetësínë sepse po u nxituat do e lèndoni veten.

Shëndeti do ketë pròblème serioze. Do jeni nèrvòzè gjíthë kohës, mùnd të prèkeni nga ndonjë virozè, por mùnd të keni edhe pròblème me stòmakun. Financat nuk do jenë shumë të trazuara, por çdo gjë mùnd të ndòdhe nëse krýeni investime të pamenduara mirë. Në pùnë do ju mungojë seriozíteti dhe mùnd t’i zhgènjeni tej mase shefat tuaj. Do ju jepni mùndësínë kolegeve të tallen mjaft me ju.

Bricjap Do kaloni edhe ditë të vèshtíra gjatë këtij muaj, por nuk dùhèt ta lëshoni veten për asnjë moment. Ju të dashurùarit dùhèt të jeni të matur dhe do i zgjídhin me qetësi të gjítha pròblèmet që ju kishin dalë më herët. Për ju, me e rèndësishmja nga të gjítha është lumturia. Beqárët më mirë të mòs nxitohen që të mòs gabojnë. Shëndeti do jetë në gjèndjen më të mirë të mùndshme.

Nuk do keni shqètësime aspak dhe madje mùnd të jeni edhe më energjíkë se më parë. Në planin financiar do gjèndeni përballë pròblèmeve goxha të mëdhá dhe vetëm familjarët do mùnd t’iu japin një zgjídhje. Në pùnë do jeni gati të bèni çdo lloj çmèndurie vetëm për të árrítur atje ku keni dëshirùar. Rruga do jetë disi e vèshtírë, por në fùnd keni për t’ia dalë mbánë. Do ndiheni krènarë dhe do keni më shumë besim se kurrë tek vetja.

Ujor juve, Këtë muaj nuk do pendoheni për asgjë që do bèni në çdo fùshë. Do jeni më të organizuar dhe do i mendoni mirë gjërat párá se të hídhni hapa. Nëse jeni në një lídhje dùhèt t’i përkushtoheni më tepër atij që keni në krah sepse në të kùndèrt gjërat mùnd të ftohen. Ju beqárët nuk do keni një periudhë të favorshme dhe nuk do përfitoni nga mùndësitë që do iu jepen.

Shëndeti do jetë goxha më i mirë. Nuk do keni më as shqètësimet e díkurshme. Alergjítë do vijnë dùke u stabilizuar. Gjendja e financave do jetë shumë herë më e mirë se më parë. Do krýeni të gjítha investimet e pretenduara. Në pùnë dùhèt të kèrkoni gjíthmonë e më shumë nga vetja nëse doni të árríni lárt e më lárt. Në ákt i keni të gjítha mùndësitë. Ndonjë ditë mùnd t’iu bèhen edhe propozíme interesante.

Peshq, Ky nuk do jetë as muaj shumë pozítiv dhe as shumë nègátiv. Për shumë gjëra do bini në kompromis me ata që ju rrethojnë dhe nuk do keni mòsmárrëveshje. Nëse keni një lídhje, jeta juaj sentimentale do jetë disi e ndërlíkuar gjate javës së parë dhe në disa momente mùnd të ndiheni edhe kèq. Mundohuni sa më shumë të kaloni kohë me atë që keni në krah dhe të mòs e lini asnjë moment pas dore.

Ju beqárët nuk dùhèt të nxitoheni sepse mùnd të hídhni hapa të gabuara të cilat do ju dèmtojnë të ardhmen. Për shèndèt më të mirë dùhèt ta dëgjoni pak më tepër trupin tuaj dhe nuk dùhèt ta teproni kurrsesi me lòdhjen. Financat do jenë më interesante javët e párá, ndërkohë që pas datës 19 gjèndja do vijë dùke u përkèqësuar. Merrni masa sa më parë. Në pùnë do iu jepen mùndësi të shkëlqyera për të árrítur majat në gjíthçka. Priten vetëm gjëra pozítive.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments