BBV i rrjèdhín ínfòrmacionet nga brènda, mesazhi Bòmbë ja kush do jenë 4 finalistët

Sipas asáj, që ndjèkësit shkruajnë, burimi është nga brènda ambíenteve të “Top Media”, çfarë nxjerr në pah se finalja e këtij edicioni është e párácáktuar.

“Përshèndètje si jeni! Prodùksioni i ka zgjèdhùr 4 finalistët që tani por të gjíthë të tjerët janë për garniturë që të mùnd të shtyhèt çdo gjë dhe që të kríjohen debátet e nèvojshme për të rritur audíencën”. Ky është mesazhi që ka dalë nga brènda “Big Brother”.Në ákt, loja në fùnd do te jetë mes 4 personazhesh mes të cilëve dy do të mbèten dhe do të jenë Olta dhe Luizí.

“Nëse gjërat shkòjnë ashtu si dùhèt të shkòjnë dhe të mòs ketë më pròblème në vazhdim, në finale do të shihni Luizín, Oltën, Dea Mishel dhe Kiara. Maestro i ka shpètuar disa herë eliminimit por sepse garnitura e fùtur me të rinjtë është për të shtyrë emisionin.

Plani është bërë dhe në fùnd çmími do të rritët sërish për të kapur shifrën fíllestare. Ka një garë të fòrtë mes Oltës dhe Luizít që ka nisur që në fíllim dhe të dy e dinë këtë skenar, ashtu si e dinë dhe që kushdo që fùtet është thjesht kalimtar aty për të kríjuar situata me protagonistët e tjerë. Vjet ishte një përjashtim me Einxhel që u dallua shumë e fòrtë, por sivjet atë rol se ka márrë dot askush”, vazhdon mesazhi.

E në ákt ky është një mesazh, që si shumë të tjerë kanë bërë xhiron e rrjètit. Nga ana tjetër, nuk kanë qenë të shpeshta rastet edhe kur vetë banorët kanë lënë shpesh të kuptohèt se dinë më shumë sesa dùket rreth fatit të tyre brènda shtëpisë. I fùndít ka qenë Luizít, që pas përfùndimit të lojës, ku ndau me Oltën një bluzè, trègòi sesi të dy u detyruan të vazhdonin lojën.

Tani që loja ka përfùnduar, Luizí e ka pranuar me gojën e tij që edhe síkur të donin nuk e hiqnin dot bluzèn, pasi kishin márrë ùrdhèr të prèrë nga prodùksioni.

“Si unë si ti (Olta) nuk kishim b… me e hèq bluzèn, se na erdhi kush na erdhi dhe na dhá ùrdhèr të prèrë që nuk hiqet bluza. Dhe po ta them në sy”, u shprèh Luizí. Nga ana tjetër, Olta vigjílente se Ejlli po zbùlonte “prapaskenat” e prodùksionit të “BBV”, u mùndua ta ndálonte dùke ia bërë me shenjë, ndërsa ndër dhèmbë tha: Mos i thuaj këto gjëra.

Kujtojmë që edhe pak net më parë, tre vajzat që kanë trazuar jo pak rrjètin me atë çfarë kanë diskutuar nën zè. Kiara i është drejtuar Oltës dhe Deas, dùke i thënë se i mbáron kòntráta javën tjetër. Luizí që e kap situatën e shíkon Kiarën me ínát si për ti thënë se po bèn një gábím dhe po jep ínfòrmacion sèkrèt. Natyrisht që nuk dihèt se për çfarë kòntráte ka diskutuar Kiara, por në rrjèt është interpretuar se në ákt është kòntráta e firmòsur párá se të hyjnë në “Big Brother”.

Kaq ka mjaftuar që të gjíthë kritíkët e këtij formati, të konfirmojnë se në ákt personazhèt bèhen pjesë e lojës me një kòntrátë që përcákton edhe sesa do të qëndrojnë brènda shtëpisë. Edhe tákimi i Dea Mishel me gjyshen e sáj la shumë vend për aludime. Një tákim që kishte plòt emocione dhe lòt. Por, tákimi i Deas me gjyshen e sáj mori vëmendje dhe u bë viral, pasi gjyshja e moderatores dùket se i ka dhënë asáj një letër “fshèhurazí”.

Kur Dea përqafohèt me të, ajo dùket síkur i jep një dorë një letër të vogël, e cila më pas shihèt më qártë ku banorja e “BBV” e lë në tavolinë kur shkòn të tákojë gjyshërit e tjerë që po prisnin në oborr. Kjo gjë dùket síkur kaloi pa u vënë re nga moderatorja apo prodùksioni, por publíkut nuk i ka shpètuar. Në rrjètet sòcíale është shpërndarë videoja e fragmentit kur Dea dùket se mèrr letrën dhe më pas e lë në tavolinë.

Gjyshja e Deas i dhá asáj më pas edhe várësen e sáj që kishte në qafë, që ta mbájë për ta kujtuar në shtëpi. Kjo ndòdhi në fùnd të tákimit, pasi ajo i kishte dhënë letrën. Një tjetër detaj, është se Dea kur dòli jashtë, nuk kishte asgjë në dorë, ndërsa më pas u pa dùke lënë “diçka” (letrën) në tavolinë. Gjithsesi, kjo gjë është mohuar tòtalisht në faqen e sáj në “Instagram”.

Personat që menaxhojnë rrjètet sòcíale të Deas në një reagim bëjnë me dije se kjo është e pavërtetë dhe se gjyshja i ka dhënë thjesht një farcoletë. Nëse ka një gjë për të cilën është përfolur áktorja Olta Gixhari në shtëpinë e “Big Brother Vip”, përveç debáteve, është píkërisht komuníkimi me kode.

Megjíthëse një gjë e tillë është e ndáluar rreptësishtë nga prodùksioni, nuk kemi parë ende që kjo çështje të diskutohèt nga ata, edhe pse videot e sáj janë tashmë virale.

Një fragment i fùndít, i cili po bèhèt viral, përfshin Oltën dhe Dean. Aktorja e pyet Dean: “E kanë ndèrrùar atë ë?”, ndërsa Dea e paqártë për pyetjen e sáj e pyet se “kë”. Këtu, Olta bèn një shenjë te dora (në dùkje shenjën e orës), ndërsa lèvíz sytë drejt dorës së sáj. Nuk është e qártë nëse Olta e ka fjalën për orën apo për diçka tjetër, por mùnd të thuhèt se është mjaft e qártë se kjo nuk është hera e parë që shohim “kode” të tilla.

Prodùksioni i “Big Brother VIP Albania” është vënë shpeshherë në qendër të vëmendjes së publíkut për disa ndòdhi specifíke. I tillë ka qenë edhe momenti i pak ditëve më parë, ku shumë ndjèkës kamë krýqëzuar sërish moderatorèn Arbana Osmani. Spektákli pati në qendër të kritíkave të preferùarin e publíkut, Luizín, gjë e cila ka sjellë reagime të shumta në rrjèt.

Leave a Reply