Tuesday, October 3, 2023
HomeGenelDo ju sjèllin dhurate nje KONTRATE, Mèri i jep lájmin e fòrte...

Do ju sjèllin dhurate nje KONTRATE, Mèri i jep lájmin e fòrte 5 shenjave te fùqishme

Dashi Gjatë kësáj dite nuk dùhèt të lejoni askënd të ndërhyjë në gjërat tuaja dhe as të márrë vendime në vendin tuaj. Për ju të dashurùarit e sotmja do jetë hármoníke. Do jeni në një linjë me atë që keni në krah dhe do bèni gjërat më të mira për të dy palët. Ju beqárët më në fùnd do keni mùndësi të fílloni një lídhje të qëndrueshme dhe që do zgjátë shumë.

Në pùnë, detyrat e reja që do iu jepen do ju márrín goxha kohë dhe do kèrkojnë shumë mùnd. Në rast se nuk ja dilni dot kèrkoni mbështètje. Në planin financiar mòs ndërmèrrni shumë rrezíqe sepse atëherë kur nuk do e prisni situata mùnd t’iu dalë tërësisht jashtë kòntròllit.

Demi Gjatë kësáj dite nuk do trègòheni të kùjdèsshëm me asgjë dhe ka mùndësi që gjërat t’iu márrín tatëpjetën. Nëse keni një lídhje juaj do jetë shumë e trazuar. Nuk do mèrrèni vesh për asgjë dhe do debátoni shpesh ashpèr me njëri-tjetrin. Ju beqárët do keni një ditë të ngarkuar dhe do jeni gjatë gjíthë kohës në lèvízje. Do keni plòt mùndësi për njohje interesante, por do preferoni të prisni párá se të hídhni hapa.

- Advertisement -

Në pùnë më në fùnd do báshkëpùnoni me disa persona të fùqíshëm dhe gjërat kanë për t’iu ecur akòma më mirë. Sipas Dritare.net, gjèndja e financave do váret plòtësisht nga mënyra sesi do silleni me to dhe sa do shpenzoni.

Binjakët Jupiteri do ju ndíhmojë t’iu shkòni gjërave deri në fùnd sot dhe do ndiheni më të vèndòsur. Asgjë nuk do ju trembë. Për ju të dashurùarit e sotmja nuk do jetë e mirë. Në shumë momente do mërzíteni e do ínátoseni me atë që keni në krah. Ju beqárët do keni një tákim premtues, i cili do ua ndrýshojë tërësisht jetën dhe do iu bëjë të ndiheni të plòtësuar.

Në pùnë do i keni idetë shumë të qárta dhe do ecni përherë me plane stríkte. Do i árríni pjesën më të madhe të objektivave. Nëse kohët e fùndít e keni menaxhuar me kùjdès dhe lárgpamësi buxhètin, gjèndja ka për të qenë e shkëlqyer edhe sot.

- Advertisement -

Gaforrja Durimi do ju nxjerrë në rrugën e dùhur sot. Vazhdoni kështu dhe keni për të fituar mjaft. Jeni në një lídhje dhe ka pak kohë që márrëdhënia juaj me partnerin është ftohur? Merrni masa sot dhe bèni gjíthçka që situata të ndrýshojë.

Ndjenjat shprèhini sa më tepër që të mùndeni. Ju beqárët do keni një periudhe të këndshme, me plòt njohje të reja dhe emocione. Në pùnë nuk do jeni shumë të organizuar megjíthatë do ju propozohèt pozícioni i një kolegu që sápo ka dhënë dorëhèqjen. Mendohuni mirë párá se të jepni një përgjígje. Për financat nuk do jetë ditë e mirë kështu që kufizojini shpenzímet sa të mùndeni nëse nuk doni të mbèteni shpèjt pa párá.

Luani Sot do fílloni të besoni tek mágjítë sepse gjíthçka do ju realizohèt siç keni pasur dëshirë. Merkùri do jetë planeti që do e favorizojë jetën sentimentale për ju të dashurùarit dhe do bëjë që gjíthçka mes jush të ecë më  së miri. Do kèrkoni edhe fálje për gábímet e bëra më parë.

Ju beqárët do jeni me fat dhe do fílloni një lídhje vërtet të qëndrueshme. Në pùnë dùhèt të përshtateni me detyrat e reja dhe të bèni sa më shumë pèrpjèkje për të árrítur atje ku keni dashur. Buxhèti do ekuilibrohèt më tepër nga sa kishít menduar dhe do árríni të hiqni edhe disa párá mënjanë.

Vírgjëresha Planetët nuk do jenë në anën tuaj gjatë kësáj dite dhe herë pas here mùnd t’iu dalin pèngesa. Mes ju të dashurùarve do ketë disa íncídente të vogla, por pas një periudhe reflektimi do e kuptoni se keni gabuar dhe do kèrkoni fálje. Ju beqárët ka mùndësi të fílloni aventura të jashtëzakonshme të cilat do iu bëjnë ta dashuroni akòma më tepër jetën.

Në pùnë do keni ide më të mira dhe nuk do ju mungojë as guximi. Do mèrrni përgjegjësi të reja dhe do ju shkòni gjërave deri në fùnd. Buxhètin menaxhojeni me sa më shumë kùjdès dhe maturi sepse vetëm kështu situata do mbètet e mirë.

Peshorja Ditë shumë e rèndësishme do jetë kjo e sotmja për ju. Do reflektoni me shumë kùjdès për gjíthçka. Falë ndíkimit të Neptunit jeta sentimentale për ju të dashurùarit do jetë shumë e këndshme. Do dashuroheni ashtu si do e ndíeni dhe nuk do lindë asnjë lloj pròblèmi. Ju beqárët do fùteni në një etape të re të jetës suaj, e cila do ju pëlqejë shumë më shumë nga sa e kishít menduar.

Do jeni më autoritarë dhe më të sígùrt në vetvete. Tashmë mùnd të pranoni edhe të nègòcioni me kolegët. Në planin financiar gjèndja do jetë më e mirë, megjíthatë prisni edhe pak kohë párá se të bèni investime të tejskajshme.

Akrepi Priten disa ndrýshime sot ne jetën tuaj dhe e shkùara e hídhùr do hárrohèt përgjíthmonë. Nëse keni një lídhje, márrëdhënia juaj do jetë ngazèlluese dhe në shumë momente e veçántë. Do ndiheni me të vërtetë të bekuar nga yjet dhe nuk do keni asgjë për çfarë të qaheni. Ju beqárët do pëlqeni tej mase díkë, por nuk do árríni dot t’i shprèhin ndjenjat plòtësisht.

Në pùnë situata do jetë goxha e ndërlíkuar. Përqendrohuni tek qèllimi dhe mòs u mèrrni me kolegët që ju ngácmojnë nga ínáti. Në planin financiar situata do jetë më dèlíkate nga sa kishít menduar. Do ju dùhèt të krýeni shpenzíme të mëdhá paprítur dhe në mbrëmje mùnd të mbèteni pa párá.

Shigjetari Gjatë kësáj dite do mèrrni vendime shumë të rèndësishme të cilat do ua ndrýshojnë jetën. Ju të dashurùarit, në orët e párá mëngjesit do ndiheni të qetë ju të dashurùarit, por pas mesdite situata do tej mase.

o mèsoni disa gjëra të gabuara që ka bërë partneri dhe do debátoni shumë ashpèr me njëri-tjetrin. Ju beqárët prisni edhe pak për të kèrkuar dashùrinë sepse sot nuk është aspak momenti i përshtatshëm. Në pùnë do ju dalin sfída të mëdhá për të káluar. Përgatituni shpirtërisht dhe në raste rrezíku kèrkoni ndíhmë nga kolegët që iu besoni. Në planin financiar do jeni me shumë fat.

Bricjapi Komuníkimi do lerë për të dëshirùar gjatë kësáj dite. Do keni pròblème të vazhdueshme dhe nuk do ndiheni te qetë. Për ju të dashurùarit do ketë stuhi të fùqíshme dhe në disa momente do mendohèt edhe një ndarje e përkohshme.

Asnjeri nga të dy nuk do hapë rrugë. Ju beqárët as nuk do duan te bëjnë ndrýshime te statusit sepse edhe ashtu si janë ndihen mire e te përmbùshur. Në pùnë do jeni paksa të padurùar dhe mùnd të bèni gjëra të gabuara. Planetët nuk do i keni në krah dhe debátet do jenë të vazhdueshme. Marsi do jete planeti qe do ua favorizojnë financat. Do ju dalin párá edhe për te hèqur mënjanë edhe për te shpenzuar.

Ujori Gjatë kësáj dite do ju dalin pèngesa e vèshtírësi dhe në shumë momente do jeni si në ajër. Për ju të dashurùarit e sotmja nuk do jetë e qëndrueshme. Herë pas here nuk do jeni në humor dhe mùnd të keni edhe debáte.

Ju beqárët do vazhdoni të jeni në kèrkim të personit të dùhur, por nuk është e sígùrt nëse do jeni me fat. Gjatë kësáj dite do jeni mjaft kreativë dhe práktíkë. Idetë do i keni të qárta dhe do guxoni shumë. Në planin financiar do jeni të palogjíkshëm dhe mùnd të hídhni hapa të nxituara për të cilat do pendoheni shpèjt. Gjithmonë dùhèt menduar edhe e ardhmja.

Peshqít Gjatë kësáj dite do ju dùhèt pak më tepër durim për të árrítur atje ku doni. Me ínát dhe nxitim nuk do árríni asgjë. Ju të dashurùarit do i përkushtoheni më tepër se asnjëherë më parë partnerit tuaj dhe do bèni që lídhja mes jush të përjetojë momente fantastíke. Të gjíthë do ju kenë zíli kështu që bèni kùjdès mòs ju prishin pùnë.

Ju beqárët më në fùnd do keni mùndësínë të tákoni persona brilantë. Në pùnë do ju mungojë paksa organizími dhe kjo mùnd t’iu fùtë në tèlashe. Disa kolegë do përfitojnë nga kjo për t’iu hèqur mënjanë e për të përfituar vetë. Në planin financiar do jeni shumë më të organizuar dhe më të kùjdèsshëm. Gjendja ka për t’u pèrmírësuar goxha.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments