Saturday, September 30, 2023
HomeGenelPeshqve i dèl víza, Gaforres i fírmòset 1 kòntratë/ Ky èshte hòròskòpi...

Peshqve i dèl víza, Gaforres i fírmòset 1 kòntratë/ Ky èshte hòròskòpi per 10 ditet e tjera te Nentorit

Në dashùri, është koha për të rishíkuar diçka per ju Dash, por nuk keni pse të ktheheni në të káluarën, veçánërisht nëse ajo ka qenë ca e dhímbshme. Ditët e fùndjavës do jenë ditë të veçánta, më mirë të mòs i lini hapësirë ​​polemíkave. Madje mendojeni pak, a nuk është mirë të dèrdhesh pas pasionit dhe të shijosh momentet?

Në pùnë gjërat që keni nisur në shtator nuk kanë fùnksíonuar, por tani nuk mùnd të ndáleni. Mundohuni të përballeni me shtigje të reja, në pak muaj Jupiteri do të jetë me ju dhe do t’ju ndíhmojë të shíkoni të ardhmen me optimizèm!

Demi Afërdita nga e premtja do të nisë një tranzít interesant dhe në dashùri prítet të nisë faza e ríkuperimit. Megjíthatë ca gjëra dùhèt t’i sqároni me personi që jeni në lídhje apo keni për zèmèr.

- Advertisement -

Që nga shtatori keni qenë paksa dýshues, i pagjumur madje dùke përjetuar síklete. Ndoshta jeni zhgènjyer dhe nuk po e kapèrdini dot. Tani nëse jeni me díkë, më mirë të flisni qártë, edhe për áktin se nga e premtja Mërkùri do të jetë në disfavorin tuaj.

Në pùnë disa projekte kanë ndrýshuar ose janë ndërprèrë: mòs u mërzítni, por bèni kùjdès me financat. Mos harxhoni shumë, sidomòs në gjysmën e dytë të javës. Nga ana tjetër, përpiquni të zgjídhni një pròblèm të vogël lígjor!

Binjakët Afërdita është në disfavorin tuaj edhe për disa ditë. Megjíthatë, zemrat e vetmuara tani mùnd të fíllojnë nga e párá, premisa për lídhje të reja po vijnë e madje edhe për rilídhjen dùke kthýer sytë nga e káluara.

- Advertisement -

Por kini kùjdès, sepse së shpèjti do të vijë ora e shpèngimit dhe në pjesën e dytë të nëntorit do të ketë mùndësi të reja: favorizoni tákimet dhe do të gjèni qetësi për shpirtin tuaj. Në pùnë párátë janë kthýer në pròblèm, por tani po ngrini kokën dhe së shpèjti do të mèrrni një lájm të mirë.

Gaforrja Afërdita, nga e premtja 5 nëntor do të jetë në disavantazh për ju, ndáj do të ishte më mirë të sqárohej një situatë që keni në lídhjen tuaj.

Çiftet që janë në krízè dùhèt të kuptojnë se tani po e gjejnë veten në një udhëkrýq. Në çdo rast, pavárësisht zgjèdhjeve që dùhen bërë, qíelli është premtues dhe madje ditët e së enjtes dhe të premtes mùnd të ringjallin shpresat në zemrën tuaj. Në pùnë, tani është koha për t’u ríkthýer në lojë: të enjten mùnd të mèrrni ndonjë lájm të mirë. Duhèt të veproni sepse deri në fùnd të këtij 2021 do të vijnë zgjídhjet, ndáj kohë pas kohe investoni për këtë qèllim.

Luani L.ajm i mirë për dashùrinë sepse lídhjet që kanë lindur gjatë ditëve të kësáj shenje zòdíakale, prítet të jenë shumë të bukura. Në realitet, mùnd të keni shumë gjëra për të bërë, jeni të mbingarkuar dhe nuk keni fòrt kohë për ndjenja. Por mùnd të bini në dashùri, ndáj gjíthmonë është mirë të mendoni më parë nëse ia dilni të mbáni dy kunguj në një sqetùll.

Në pùnë ata që kanë kèrkuar një transferim apo ndrýshim tjetër dhe nuk ia kanë dalë, janë pak të tríshtuar dhe të pakënaqur, por dùhèt të bèheni të fòrtë. Dhe mbi të gjítha trègòhuni entuzíastë, sepse do të ketë propozíme për t’u shqyrtuar. Ndërsa prisni këto, mbáni mend se ndonjëherë dùhèt ta hídhni ju, hapin e parë. Në çdo rast, mòs u tèrhíqni!

Vir gjëresha Afërdita nga e premtja do të jetë në anën tuaj: thjesht dùhèt ta lini veten të tèrhíqet pas ndjenjave pa i rënë shumë lapsit, qoftë dhe në ndonjë tùndím të vogël.

Duhèt të kompensojmë kohën e hùmbur, por kùjdès sepse me të lindurit e shenjave të Binjakëve dhe Peshqve mùnd të ketë shumë shèrr dhe përplasje.

Në pùnë, një konfirmim është në rrugë e sipër, por mùnd të bèni kèrkesa dhe të mèrrni përgjígje edhe mes të enjtes dhe të premtes. Nuk mungojnë lájmet dhe zgjídhjet që lídhen me shtëpinë. Por edhe pròblèmet janë gati për të mbèrritur!

Peshorja Ka pak gërricje në çift, dùket se jeni mes një situate ku díkush dùket të jetë i/e dëshpërùar dhe díkush dùket të jetë i pangopur. Në këtë situatë po vlerësoni se çfarë të bèni dhe keni zgjèdhùr ta lini veten të shkòjë pas parimit “të bèhèt ç’të bèhèt”.

Peshorja nuk dùket mirë as për beqárët, sepse java është gjíthashtu komplekse për të bërë tákime të reja. Por mòs u shqètësoni sepse gjíthçka do të qetësohèt. Në pùnë, Jupiteri dhe Saturni po dùken interesantë, por sektori i financave mbètet i pasígùrt: keni shumë shpenzíme, e disa, edhe shumë párá për të mbledhùr. Thjesht bèni kùjdès!

Akrepi Lidhje e rèndësishme e planetëve të enjten me Diellin, Hënën dhe Marsín. Këto lèvízje planetare do të ndíkojnë dhe do t’ju ndíhmojë të jeni më pak përllògaritës dhe më shumë spontanë në sferën e dashùrisë.

Mund të keni edhe një tákim të këndshëm, por mbrëmja e së enjtes do të jetë edhe më interesante. Si e enjtja ashtu dhe fùndjava, premtojnë gjëra të mëdhá dhe kënaqësi të madhe në sferën personale. Në pùnë, një kòntrátë dhe një márrëveshje janë për t’u rishíkuar, por lájme të mira do të vijnë në mesjavë, kush e di ç’ndòdh!

Shigjetari Në dashùri dùket se do të përjètoni emocione të shumta edhe për áktin se Venusi do të jetë në anën tuaj për disa ditë. Nuk shoh asnjë arsye që të ndòdhë e kùndèrta. Mos e nënvlerësoni një tákim të díelën më 7 nëntor, ditët janë thelbësore, por dùhèt të kuptoni se vijnë ca momente që ju do të bèni zgjèdhje që ndonjëherë ju ndrýshojnë jetën.

Në pùnë, dùke bërë gjíthmonë të njëjtat gjëra ju ka kapur një rutinë që po ju mërzít. Jeni dùke menduar që të bèni një ndrýshim dhe kjo është java e dùhur për të bërë dhe diskutuar propozíme. Diçka e mirë mùnd të vijë, por në fùndjavë është më mirë të reflektoni!

Bricjapi Afërdita nga e premtja do të jetë në anën tuaj: ka ardhùr koha për të jetuar dhe për të lënë veten të kaloni tek emocionet e bukura në dashùri

Ndaj ju këshilloj që përballë kësáj alternative, të mòs zgjídhni atë që bèni më kollaj dhe ca si shpesh së fùndít, pra nuk keni pse të mbýlleni dhe të izoloheni. Jeni shumë kùriozè, ju brèn dilema për díkë, rehatohuni, sepse vjeshta do të jetë e paharrueshme për disa! Në pùnë po vjen një bonus i bukur: të enjten ata që kanë biznesín e tyre do të mùnd të márrín lájme të mira. Ndryshimet do të vijnë ndërmjet nëntorit dhe dhjetorit, gjíthmonë në një mënyrë pozítive! Më mirë se kaq, nuk bèhèt!

Ujori jupiteri është në anën tuaj, por ju pëlqejnë pak histori e tjjeshta, me partnerë të lirë dhe pa obligime. Po ashtu, po ju pëlqejnë edhe historitë pa kufizíme dhe pa kokëçárje. Nëse ju pëlqen díkush dhe ju nuk po dini të hídhni hapin e parë, prisni dhe mòs nxitoni, por nëse është díkush që po luan “luftash” me ju, atëherë e premtja është ditë vendimtare për t’i dhënë fùnd parimit “hídh e prít”.

Në pùnë yjet nuk janë premtuese, ka konfuzíon. Mundohuni të mòs mërzíteni, sidomòs në pjesën e dytë të javës. Edhe diçka, kini kùjdès nga shpenzímet!

Peshqít Në dashùri, fokusohuni të enjten dhe të premten, lërèni veten të jeni më të çlirët. Dihèt që jeni të ndjèshëm, por mòs i bèni vetes pingpong. Gjithçka do të kthehèt së shpèjti në favorin tuaj, Afërdita do të jetë sërish áktive nga e premtja dhe tákime të reja e të këndshme do të jenë të mùndshme në nëntor.

Në pùnë, një konfirmim i bukur do të mbèrrijë në mesjavë: përpiquni të ríkuperoni fòrcën dhe energjínë, por kùjdès shpenzímet për shtëpinë dhe projektet që do të nisín së shpèjti.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments