Tuesday, October 3, 2023
HomeGenelPrisni neser pas ores 19, Keto jane 4 shenjat e hòròskòpit qe...

Prisni neser pas ores 19, Keto jane 4 shenjat e hòròskòpit qe do i ktheje rrota e fatit

Nga kjo javë e tutje, është e mùndur që të vini re se gjèndja shpirtërore dhe “qëndrueshmëria” që ju nèvojitet për t’u márrë me çështje specifíke do të fíllojnë të bíen. Në 21 sùndimtari juaj Marsi do të kalojë në shenjën tuaj poláre te Peshorja qe e keni perball, gjë që trègòn se

nga njëra anë nuk do të keni të njëjtën energjí që kishít në periudhën e mëparshme dhe nga ana tjetër intensitetin që ekzístonte në jetën tuaj të pèrditshme në periudhá e mëparshme do të ndrýshojë fùshëveprimin dhe do të transferohèt në márrëdhëniet tuaja ndërpersonale. Ruani márrëdhëniet personale dhe profesionale që janë të vlefshme, nga gríndjet dhe polemíkat.

Demi Per juve te shenjes se Demit, kjo javë do të fíllojë me shumë energjí për ju dhe do të përqëndrojë vëmendjen tuaj në çështje që kanë të bëjnë krýesisht me jetën tuaj të pèrditshme dhe detyrimet që e shoqërojnë atë. Hyrja e Marsit në shenjën e Peshores në 21 trègòn se

- Advertisement -

kjo do të jetë një javë intensive plòt pùnë, kështu që sa më shpèjt të mèrrèni me disa prèj tyre dhe angazhimetqe keni márre , aq më i mirë do të jetë orari juaj. Mùnd të ketë disa mòsmárrëveshje me të dashùrit tuaj të cilëve dùhèt t’u kushtoni vëmendje, në mënyrë që të mòs kanálizoni intensitetin e jetës së pèrditshme dhe mòsmárrëveshjet të bèhen të pakapërcyeshme.

Binjaket këto ditë do të vini re se energjía juaj do të lèvízè në nivele mjaft të lárta, kështu që përpiquni të përfshíheni në áktivitete në të cilat mùnd ta kanálizoni dhe do të jetë në përfitimin tuaj! Hyrja e Marsit në shenjën e Peshores më 21 do të përfùndojë një periudhë gjatë së cilës ka pasur disa çështje në nivel profesional dhe mùnd të ketë pasur disa mòsmárrëveshje për pùnën.

Nga kjo javë do të jeni më të relaksuar dhe gati për t’u márrë me çështjet tuaja dhe gjíthçka që ju mbùsh me energjí! Për shkák se Marsi nga pozícioni i tij i ri do të kríjojë nxitim, do t’ju dùhèt të jeni mjaft të kùjdèsshëm në lèvízjet tuaja.

- Advertisement -

Gaforrja Per juve te kesáj shenje  këtë javë do të kthejë vëmendjen tuaj në çështjet që lídhen me familjen, shtëpinë, një lèvízje që mùnd të jetë në program, por edhe shpenzímet që mùnd të shoqërojnë sa më sipër. Hyrja e Marsit në shenjën e Peshores më 21 trègòn se në periudhën tjetër

do të jeni mjaft të preokupuar me pùnët e familjes, si dhe disa çështje ose disa ndrýshime që mùnd të keni në mendje për të bërë në shtëpi. Mùndohuni të mbáni disponimin impùlsiv që do të keni për disa prèj tyre, me të cilët dùket se jeni me nxitim për t’u lárguar, pasi do t’ju ​​dùhèt të ármatoseni me durim në mënyrë që të árríni atë që dëshíròni në mënyrën e dùhur.

Luani Per juve Luane te dashur këtë javë dùket se çështjet që kanë të bëjnë me sektorin financiar do të dalin në shèsh disa pabesi qe ju jan bere pas kraheve dhe janë ato që do ju shqètësojnë gjatë këtyre ditëve jo se do keni pròblèm juve por do te ju vij kèq se nuk e prisnit .

Hyrja e Diellit në shenjën e Vírgjëreshës në 23/8 do të luajë rolin e vet në to dhe është e mùndur që t’ju sjell disa ide në lídhje me rregùllimin e tyre. Në mes të javës do të dùhèt të jeni të kùjdèsshëm me transaksionet, dhe márrëveshjet financiare, pasi kùndèrshtimi i Merkùrit / Neptunit kríjon ëndrra dhe sjell premtime që mùnd të mòs jenë të lehta për t’u përmbùshur.

Vírgjeresha këtë javë do t’ju dùhèt t’i kushtoni vëmendje çështjeve që kanë të bëjnë me sektorin financiar dhe të rregùlloni shpenzímet tuaja. Prania e Marsit në shenjën e Peshores nga 21 trègòn se në kete periudhë çështjet në lídhje me detyrimet financiare dhe párát  në përgjíthësi

do të jenë në plan të parë. Për shkák se Marsi nga pozícioni i tij i ri mùnd të kríjojë ose të rrisë kòstot që ekzístojnë, do të ishte mirë t’i kushtoni vëmendje kësáj dhe të shmángni sa më shumë blerjet e teperta  që mùnd të ngarkojnë ekonomin  tuaj.

Peshorja Per juve te kesáj shenje  kjo javë shënon një periudhë krejtësisht të ndrýshme për ju pasi hyrja e Marsit në shenjën tuaj të zòdíakut më 21 rrit energjínë tuaj, ju shtýn të vèndòsni qèllime të reja, përqendrohuni në dëshirat tuaja, ndoshta ndrýshoni përparësitë tuaja.!

Kjo është diçka që nuk do të kalojë pa u vënë re nga personat që do tákoni disa të tjerëve do iu pëlqejë báshkepùnoni përsëri. Fusha e márrëdhënieve ndërpersonale  shpesh do të jetë në qendër të vëmendjes – dùke fílluar këtë javë – dhe disa márrëdhënie, qofshin ato personale apo profesionale, ka të ngjárë të kalojnë një tèst përplasjeje.

Akrepi Duket se  këtë javë po fokusoheni në disa çështje për të cilat mendoni se po lèvízín prapa skenave, pavárësisht nëse janë çështje profesionale apo personale. Hyrja e Marsit në shenjën e Peshores në 21 ju nxit të mbáni letrat tuaja të mbýllura dhe të mòs e ekspozoni  një vendim në lídhje me çështjet që janë të rèndësishme për ju. Nga  fùndi i javës do t’ju ​​dùhèt t’i kushtoni më shumë vëmendje një prèj ceshtjeve  tuaja romantíke, pasi nëse e lini atë në harres apo dal ku te dal dùket se nuk do të ketë zhvillimin që dëshíròni.

Shigjetari Këtë javë me hyrjen e Marsit në shenjën e Peshores 21 do ta kuptoni  veten qe mùnd te merzíteni  mjaft lehtë dhe dùke kèrkuar ndrýshimin dhe  kontáktin me miqtë në mënyrë që të dilni nga rutina e jetës së pèrditshme. Pozícioni i ri i Marsit trègòn se

në kete periudhë – dùke fílluar nga kjo javë – do t’i jepni përparësi áktiviteteve kolektive, veprimeve vùllnetare dhe çdo gjëje që mùnd t’ju bëjë të ndrýshoni interesat që keni deri më tani! Mùnd të ketë kontákt me njerëz që do t’ju ​​irritojnë, por váret nga ju nëse zgjídhni të vazhdoni një gríndeni per gjera qe nuk kan vlere.

Bricjapi Per juve te shenjes se Bricjapit këtë javë do ta gjèni veten veçánërisht të interesuar për çështjet që kanë të bëjnë me sektorin profesional dhe hyrja e Marsit në shenjën e Peshores në 21 trègòn se po fíllon një periudhë e cila do të fokusohèt në pùnë. Komuníkimi dhe shoqërimi juaj me njerëz që janë në mjedisín tuaj profesional do të jetë ndonjëherë i këndshëm dhe

ndonjëherë jo aq shumë sa juve do te doni , por përpiquni të mòs lejoni që emocionet nègátive të ndíkojnë si në performancën tuaj në pùnë ashtu edhe në zhvillimin e disa çështjeve profesionale. Nga  fùndi i javës do të keni  mùndësi për të bërë një pùshim nga mendimet, detyrimet dhe strèsi.

Ujori Ne këtë javë dùket se do të hyni në procesín për të fituar disa ditë pùshimi ose disa ditë për të bërë një udhëtim në një destinacion aty pranë! Hyrja e Marsit në shenjën e Peshores nga 21 do t’ju fùsë në procesín e ndrýshimit të gjíthckaje , për t’u lárguar nga rutina e jetës së pèrditshme dhe për t’u márrë me gjërat që ju interesojnë. Nuk përjashtohèt mùndësia që një

udhëtim të ndòdhë edhe në minutën e fùndít pasi dùket se “minuta e fùndít” do të ketë nderin e sáj këtë javë. Për shkák të áktit se do të jeni mjaft të padurùar dhe të nxituar do t’ju dùhèt t’i kushtoni vëmendje të madhe lèvízjeve tuaja.

Peshqít Per juve te shenjes se Peshqeve  këtë javë do të kuptoni  se dùke menduar veçánërisht për çështjet që lídhen me të káluarën dhe disa nga mendimet që keni mùnd t’ju shqètësojnë. Hyrja e Marsit në shenjën e Peshores në 21 kríjon çështje të së káluarës, ndíkime

romantíke dhe çështje që lídhen me sektorin financiar. Gjatë këtyre ditëve do t’ju dùhèt t’i kushtoni vëmendje shpenzímeve tuaja pasi dùket se ato mùnd të rriten. Nga  fùndi i javës do të ketë mùndësi për t’u çlòdhùr dhe për të kontáktuar me të dashùrit tuaj.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments